Latest Headlines
0

Sparing seniorów.

Garrido Sport (SPA, VII) – BZB 1-2 (Touijar, Gwizdała).

0

VI liga. 9 kolejka – autobusem po punkt.

Musimy zaapelować do Zarządu o powiększenie klubowego parkingu, bo przyjeżdżają do nas drużyny grać mecz i parkują autobus przed bramką – cierpko podsumował pojedynek KS ROW i Biało- Zielonych kapitan gospodarzy, Cyryl Torchała. Biało- Zieloni zagrali bowiem w ultradefensywnym ustawieniu 5-5-0 i wysokim pressingiem uniemożliwili gospodarzom rozwinięcie skrzydeł. Tak skomentował to prezes BZB: Nie mamy na tyle mocnego składu by rywalizować z ROW-em piłkarsko, co pokazał mecz u nas, więc postanowiliśmy zagrać na 0-0 i udało się. Za tydzień nikt nie będzie pamiętał o stylu a punkt w tabeli zostanie.

W całym spotkaniu akcji podbramkowych było jak na lekarstwo: w 3 minucie Trepanowski z ostrego kąta uderzył obok bramki. Następna akcja dopiero w 33 minucie – tym razem goście zaatakowali lewą flanką ale Jagusz uderzył wysoko nad bramką. Dwie minuty później na lewej stronie boiska znalazł się Cichorz ale strzał młodego pomocnika gości otarł się o słupek i opuścił boisko. W 42 minuice Al-Aini miał szansę z wolnego ale pomylił się o prawie trzy metry.

Po przerwie obserwowaliśmy tylko “zalążki akcji”  – w 65 minucie ani Torchała ani Perkin nie potrafili trafić w piłkę w dogodnej sytuacji, w 81 minucie Stypułkowski dograł piłkę za linię obrony gospodarzy ale nie sięgnął jej żaden z kolegów. Tym sposobem Biało- Zieloni zdobyli pierwszy punkt na KS ROW.

0

Liga juniorów. 13 kolejka.

W przedostatniej, 13-tej, kolejce AFC Young Soccer Cup, Akademia BZB pokonała na wyjeździe czerwoną latarnię ligi, holenderski Wingboys Jr 4-0 (Koc, Szymkowiak, Wytrykus, Boniewicz).

Zespół U19 zajmuje trzecie miejsce w tabeli, którego, bez względu na wyniki ostatniej kolejki nie odda.

0

Sparing seniorów.

Los chirales (SPA, VI) – Biało- Zieloni 0:0.

0

Transfery. Egzotyczny kierunek wychowanka Akademii.

Niezwykle egzotyczny kierunek obrał na kontynuowanie piłkarskiej przygody wychowanek klubowej akademii, 19-letni Przemysław Holewiński. Pomocnik zakupiony został przez Santos Moza Esporta Clube z Mozambiku (III) za 424 tys. zł. Przemek w BZB rozegrał 3 oficjalne spotkania i zdobył dwie bramki. Dotychczas najbardziej egzotycznym krajem do którego trafił wychowanek BZB była Argentyna (Waldemar Siudy).

0

Ruchy kadrowe w Akademii.

Do drużyny U19 dołączył 15-letni Maciej Madaliński. Zastąpił zwolnionego Jana Śmieciucha.

0

VI liga. 8 kolejka – passa bez zwycięstwa trwa.

Kolejny, czwarty mecz bez zwycięstwa zanotowali piłkarze BZB, tym razem remisując z wyżej notowanym FC Stary Targ 2-2.

Mecz zaczął się od wzajemnego rozpoznania, po czym w 20 min akcję lewą stroną celnym strzałem sfinalizował Gurinovich i zrobiło się 0-1. Goście próbowali pójść za ciosem ale strzał Chorążaka z 22 minuty trafił w boczną siatkę. Gospodarze nic konkretnego nie zaprezentowali pod bramką Teleanu i prowadzeniem gości zakończyła się pierwsza połowa.

W drugiej połowie BZB ostro wzięli się do pracy i już w 50 minuice był remis – Bacza poszedł na przebój lewą stroną ograł dwóch obrońców i doprowadził do wyrównania. Pięć minut później szansę miał Kolas ale strzelił mocno i niecelnie. W odpowiedzi uderzał Picanco ale Domeracki ofiarną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo. W 64 minucie było już 2-1: Touijar skorzystał z prostopadłego podania na lewej flance i strzałem obok wychodzącego bramkarza umieścił piłkę w siatce. Prowadzenie gospodarzy utrzymało się tylko sześć minut – w 70 minucie na lewej stronie znalazł się Rączy i sprytnym strzałem złapał na wykroku Domerackiego: 2-2. Ostatnią szansę na bramkę miał Megi Gwizdała ale przegrał pojedynek “1 na 1” z Teleanu i mecz zakończył się remisem.

0

Ruchy kadrowe w Akademii.

Nowym piłkarzem Akademii został 15-letni Michał Glibowski. Zastąpił zwolnionego Jacka Brzezinkę.

0

Liga juniorów.

W 12 kolejce Young Soccer Cup Akademia BZB pokonała Little Prides 2-0 (Pieprzak, Koc). Zespół nadal zajmuje 3 miejsce z dorobkiem 23 punktów.

0

Sparing juniorów.

Rozegrany 08.02.br mecz towarzyski juniorów:

Takeafew (ITA) – Akademia BZB 2-1 (Śmieciuch)