Latest Headlines
0

Liga juniorów. Start nowych rozgrywek.

Już jutro Akademia BZB przystąpi do rozgrywek w  ośmio-zespołowej lidze AFC Young Soccer Cup. Rywalami naszej drużyny będą:

Young Boys Oasis (Kuwejt),

FC Tiegembergske (Belgia),

Malinois Junior (Łotwa),

Wingboys Jr (Holandia),

Lucky Star Junior (Litwa),

Nanetti (Włochy) oraz

Little Prides (Belgia).

Mecze rozgrywane będą w soboty o 13.15.

Pierwszym rywalem będzie Nanetti a spotkanie zostanie rozegrane we Włoszech.

Moskey, Prezes BZB:

Chcieliśmy pozostać w 10 OST League bo poziom rozgrywek był bardzo satysfakcjonujący ale po wycofaniu się Harambee nie było sensu czekać na uzupełnienie kompletu zespołów. W nowych rozgrywkach ważny jest termin rozgrywania spotkań – przed draftem, poza tym odwiedzimy kraje, w których dotąd nie graliśmy jak Litwa, Łotwa czy Kuwejt.

0

Liga juniorów. Ostatnia – 14 kolejka. Akademia na najniższym stopniu podium.

W meczu kończącym rozgrywki juniorskiej 10 OST League Akademia BZB uległa na własnym boisku zwycięzcy rozgrywek Cennet67 0-3.

Drużyna juniorów BZB zakończyła rozgrywki na 3 miejscu.

0

Sparingowa środa.

W rozegranym wczoraj sparingu Biało- Zieloni pokonali na wyjeździe portugalski CF OS Rezignas 1-0 po bramce Gwizdały.

0

VI liga. 12 kolejka – przerwana passa remisów.

Po bardzo dobrym spotkaniu Biało- Zieloni pierwszy raz w swojej historii pokonali Redzian. Gospodarze byli drużyną dużo lepszą i zasłużenie zgarnęli 3 punkty.

Pierwsza groźna sytuacja pod bramką gości – w 9 minucie strzał Geigera na linii łapie golkiper gości. Potem BZB skutecznym pressingiem ograniczają zapędy Redzian, aż w 31 minucie po akcji prawą stroną prowadzenie gospodarzom zapewnił Jagusz. Na odpowiedź gości czekaliśmy tylko 2 minuty – Balz Siber otrzymał prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam pokonał Domerackiego. Jeszcze przed przerwą, konkretnie w 41 minucie, gospodarze odzyskali prowadzenie za sprawą strzału z ostrego kąta Touijara.

Po przerwie gospodarze nie zwalniali – w 52 minucie główkę Baczy obronił bramkarz, jednak kilka minut później był bez szans – dośrodkowanie z lewej strony wykończył celnym strzałem Geiger. Ostatnie pół godziny spotkania nie dostarczyło emocji – gospodarze zwolnili tempo, goście nie potrafili wypracować sobie choć szansy na kontaktową bramkę.

Moskey, Prezes BZB:

Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, czy najlepsze w tym sezonie? Mam nadzieję, że takie dopiero przed nami – w barażach. Wiem, mamy jeszcze matematyczne szanse na zajęcie czwartego miejsca ale braknie nam straconych wcześniej punktów. Wracając do meczu – mam nadzieję, że kolejne dwa zagramy równie dobrze i zgarniemy komplet punktów.

0

Ruchy kadrowe w Akademii.

Drużynę juniorów opuścił Rafał Brania (rozwiązany kontrakt), na jego miejsce przyjęty został 16-letni Antoni Dajek.

0

Sparing juniorów.

W późny, sobotni wieczór Akademia BZB pokonała w meczu sparingowym niemiecki BV Bergstrasse 09 4-0 a bramki zdobywali: Draga, Szymkowiak, Kułagowski, Cieciura.

0

Liga juniorów. 13 kolejka.

W przedostatniej kolejce 10 OST League Akademia BZB zremisowała na własnym boisku z tureckim Paftalin Spor 1-1 (Więckiewicz).

Drużyna utrzymuje 3 miejsce w tabeli i bez względu na wyniki ostatniej kolejki na tym miejscu pozostanie.

0

Sparingowa środa.

W środowym sparingu Biało- Zieloni ulegli na wyjeździe portugalskiemu Alma Salgueiros (IV) 2-4 po bramkach Gwizdały. Warto dodać, że ten zawodnik otrzymał także czerwoną kartkę w 78 minucie.

0

VI liga. 11 kolejka – bez błysku w ataku.

W meczu 11 kolejki, którego stawką byƗo zachowanie szansy na wydostanie się ze strefy barażowej padƗ bezbramkowy remis.

Niedzielny mecz rozpoczęli od ataku Biało- Zieloni.  W 3 minucie Misterek po akcji lewą stroną strzelił tuż obok słupka. W odpowiedzi gospodarze próbowali szczęścia po rzucie wolnym ale czujna była defensywa gości. BZB zagrali z mocno defensywnym nastawieniem, dodatkowo wzmacniając pressing co spowodowało brak akcji ofensywnych.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. W 62 minucie część kibiców wybuchnęła radością – po strzale Al Ghasany’ego piłkę na linii złapał jednak Domeracki. W odpowiedzi dziesięć minut później szarżę lewą stroną przeprowadził Wolniakowski ale trafił w boczną siatkę. Gospodarze nie potrafili wydostać się spod krycia i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Moskey, Prezes BZB:

Zakładaliśmy zwartą, konsekwentną obronę i liczyliśmy na to że coś strzelimy, udało się w połowie, cóż musimy pogodzić się z tym i grać dalej. Szanse na uniknięcie baraży mamy tylko iluzoryczne więc zeszło z zespołu ciśnienie, teraz przed nami trzy mecze o piąte miejsce – wbrew pozorom będzie to ważne bo można trafić na łatwiejszego rywala.

0

Nowy zawodnik Akademii.

16 – letni Jacek Brzezinka został nowym zawodnikiem zespołu U19.