Zawodnik Akademii promowany.

W dniu dzisiejszym do drużyny seniorów promowany został 17-letni obrońca, Marcin Kuban (TSI 780).

0

VII.613 liga – znamy pary barażowe.

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów piłkarze Okocimskiego nie muszą rozgrywać meczów barażowych. Znamy już natomiast rywali drużyn z VII.613 ligi.

Najwięcej szczęścia mają Boys from East, którzy w walce o utrzymanie trafią na bota: Ruch&Widzew 1913.

Dużo szczęścia mają także piłkarze Społem Jastarnia, którzy zmierzą się z FC Sarajewo – klubem w fazie problemów właścicielskich.

Najtrudniejsze zadanie przed Stars Świebodzin, ich rywalem będzie FC Pyra Grunwald, zespół z rankingiem 7454.

VEL Tuczki zmierzą się z Torpeda Gieret (17315)

0

14 kolejka – podsumowanie.

Niezwykły scenariusz rozgrywał się w niedzielne przedpołudnie na boiskach VII.613 ligi. Cztery zespoły walczyło o cztery miejsca dające awans, potykając się w bezpośrednich pojedynkach.

W najciekawszym spotkaniu dwóch spadkowiczów Swołowo nie dał szans Świebodzin Star aplikując rywalom trzy bramki i spychając do strefy barażowej. Tym samym gospodarze jeszcze niedawno zajmujący piąte miejsce awansowali na drugie, dające bezpośredni awans.

W drugim pojedynku rewelacja sezonu, beniaminek z Jastarni, pokonał wicelidera w tabeli wszechczasów, Boys from East 3-1, awansując na trzecie miejsce (tylko gorszą różnicą bramek ustępując wiceliderowi), gościom zaś przyjdzie potykać się w barażach o utrzymanie.

0

Awans przypieczętowany. Kalejdoskop zdarzeń.

W ostatniej kolejce ligowej, OKS przypieczętował awans pokonując Olsztyn Patriots 8-0 (Jannin 5, Gwizdała, Grenda, Wolniakowski).

Nie udało się co prawda ustrzelić oczekiwanej przez niektórych kibiców “dwucyfrówki” niemniej jednak komplet widzów nie miał powodów do narzekań, gdyż wiele ciekawych rzeczy zdarzyło się na boisku:

1. Koncert gry dał strzelec pięciu goli Stefane Jannin,
  2. Mieczysław Gwizdała zdobył swoją 50 bramkę w barwach OKS,
  3. Kontuzji doznało dwóch bramkarzy Biało-Zielonych, przy czym rezerwowy, Krzysztof Gondek, zdecydował się kontynuować grę,
  4. Owację na stojąco dostał Kamil Wistuba, dla którego był to najprawdopodobniej ostatni występ w barwach OKS.

Niezwykle udany sezon dla OKS dobiegł końca, teraz czas na odpoczynek i przygotowania do występów w VI lidze.

0

Liga juniorów. 2 kolejka

OKS U19 pokonał w meczu drugiej kolejki 166 League, czeski Grenland BK 3-0 (Brania, Chechłacz, Tesarczyk) i z kompletem punktów zajmuje trzecie miejsce.

0

Sparingowa środa.

W rozegranym dziś meczu sparingowym Okocimski uległ na wyjeździe PKS Albatros (VIII) 0-2.

0

Sparing juniorów.

W rozegranym wczoraj meczu towarzyskim OKS U19 uległ na wyjeździe tureckiemu La Gaule FC Under 19 1-3 (Chechłacz).

0

Ruchy kadrowe w Akademii.

Na mocy niedzielnego draftu do drużyny juniorów doƗączyƗ 16-letni August Kucharek.

Natomiast w dniu wczorajszym zawodnikiem zespoƗu U-19 przestaƗ być Romuald Litwin. Zawodnik osiągnąƗ wiek seniora, jednak Zarząd nie zdecydowaƗ się promować obrońcy do pierwszej drużyny.

0

13 kolejka. Bezcenny punkt, Okocimski zapewnia sobie awans !!!

Wielką wagę miał wczorajszy pojedynek wicelidera z liderem, zwycięstwo pozwalało gospodarzom na zapewnienie sobie bezpośredniego awansu w niemal 100%, gościom do tego wystarczał punkt.

Zaczęło się znakomicie dla OKS, w 9 minucie akcję środkiem boiska wykorzystał Jannin pokonując w bezpośrednim pojedynku golkipera Świebodzina.

W 25 minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał Redondo, oprócz tych sytuacji gra toczyła się w środku pola kontrolowana przez przyjezdnych.

Po przerwie również przeważał OKS, w 65 minucie stwarzając sobie kolejną okazję na podwyższenie wyniku: po rogu Jagusz zgrywał głową do Doubravy ale debiutant w barwach biało-zielonych tylko musnął poprzeczkę.

10 minut później gospodarze wyrównali za sprawą Żarkiewicza, który pięknym strzałem w długi róg pokonał Domerackiego.

Goście odpowiedzieli próbą Wolniakowskiego w 81 minucie, natomiast dla gospodarzy trafić mógł Stekiel uprzedzony przez Domerackiego.

W ten sposób Okocimski wywalczył zasłużony punkt i awans do VI ligi.

0

Mecz sezonu w 13 kolejce.

Przedostatni ligowy występ Okocimskiego śmiało można nazwać meczem sezonu. Biało – Zieloni zagrają na wyjeździe z wiceliderem Star Świebodzin. Aby zagwarantować sobie miejsce premiowane bezpośrednim awansem OKS musi zdobyć minimum jeden punkt. W przeciwnym razie w ostatniej kolejce przyjdzie trzymać kciuki za beniaminka z Jastarni, aby nie przegrał z Boys from East.

W zespole nie ma kontuzji ani pauzy za kartki, co więcej wzmocniono zespół Igorem Doubravą, obrońcą z Czech.