VI liga. 2 kolejka – wymęczone zwycięstwo.

Z trudem udało się Biało- Zielonym pokonać beniaminka VI ligi. Gospodarze mając w pamięci bagaż pięciu bramek z pierwszej kolejki postawili niezwykle gęste zasieki przed własną bramką czym całkowicie zaskoczyli gości. Taktyka ta była skuteczna aż do 77 minuty. W tym czasie BZB stworzyli bowiem tylko jedną sytuację – w 38 minucie Humphries zdecydował się na rajd lewą stroną ale nie trafił w długi róg.

Po przerwie obraz gry nie zmienił się – goście bili głową w mur a gospodarzy czekali na okazję… i doczekali się w 72 minucie. Problematyczny rzut karny i Cogorno otwiera wynik spotkania. Na szczęście konsternacja w obozie BZB nie trwała długo. W 77 minucie po akcji prawą stroną wyrównał Gaston, zaś dwie minuty później rzut karny wykorzystał Bahr i komplet punktów trafia do Biało- Zielonych.

Moskey, Prezes Biało -Zielonych:

Liczy się tylko zwycięstwo, o stylu nikt nie będzie pamiętał. Wiem, że w poprzedniej kolejce Sobkowice przegrały aż 5-1 ale nie spodziewaliśmy się takiego murowania, na szczęście udało się w końcówce przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść, choć przyznam, że po bramce na 0-1 miałem spore obawy.

Jeśli chodzi o skład: dokonujemy zmiany pokoleniowej w pomocy, najwyższy czas dać plac wychowankom Akademii, stąd obecność Misterka i Baczy, tak będzie wyglądała linia pomocy w tym sezonie, przynajmniej jeśli chodzi o środek – Bernegger plus młodzi, a co ze skrzydłami to czas pokaże.