Podsumowanie sezonu 54 wg Prezesa BZB.

Zmagania w lidze – na plus czy na minus.

Drużyna zrealizowaƗa cel jakim byƗo utrzymanie się w lidze, więc ogólnie na plus natomiast kilka drobnych rzeczy mogƗo pójść lepiej: mecze z Virke czy z Osiedlem mogƗy zapewnić nam utrzymanie bez baraży. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że odmƗodziliśmy linię pomocy, więc to kolejny plus.

OdmƗodzenie skƗadu.

Wychowankowie Akademii dorośli do tego by dać im szanse gry i świetnie ją wykorzystali, w tej chwili mamy wręcz tƗok jeśli chodzi o mƗodych zawodników do szkolenia, co bardzo cieszy.

Transfery.

Kvasz i Kolas wzmocnią odpowiednio obronę i atak, jeśli nowy klub znajdzie Balsu poszukamy drugiego golkipera, oprócz tego chcemy przewietrzyć zaplecze pierwszego skƗadu: kilku zawodników ma już powyżej 33 lat i należy rozważyć ich przyszƗość w klubie, z zamiarem zakończenia kariery nosi się Ligęza, niektórzy wychowankowie powinni spróbować siƗ poza klubem lub grają na nietrenowanych pozycjach i transfer będzie dla nich zwyczjanie korzystny. No i kluczowa zagwozdka personalna – Andy Bernegger. Z Andy’m byliśmy umówieni, że zostanie do momentu wytrenowania rozgrywania na poziom „nadprzyrodzony”, to się staƗo, teraz poczekamy na wyniki bieżącej sesji treningowej, aby zobaczyć jakie mamy zaplecze, być może Andy zagra jeszcze pierwsze mecze nowego sezonu z nami, ale jego odejście jest nieuniknione.

Akademia.

Ujemny wynik finansowy z dziaƗalności Akademii nie ma w tej chwili znaczenia – Akademia dostarcza nam zawodników do pierwszego skƗadu, dzięki czemu mogliśmy sprzedać doświadczonych zawodników typu Bahr czy Bermudez oraz obniżyć wydatki na pƗace, ponadto jeden Julian Bacza wart jest, wedƗug porównywarki, tyle, że mógƗby już ten „dƗug” wyzerować. Pamiętajmy, że Akademia nie jest samodzielnym bytem, który ma na siebie zarabiać a częścią Klubu. Tak więc jej wynik finansowy to tylko pewien wycinek ogólnego bilansu Klubu.

FB program.

W chwili obecnej mamy tylu chƗopców wypromowanych z juniorów, że nie potrzebujemy dodatkowych transferów, tylko David Camison jest zakwalifikowany do monitorowania, natomiast jeśli w przyszƗości będzie potrzeba na pewno zakupimy jakiegoś obiecującego mƗodzika.

Nowy sezon.

Celem będzie poprawa wyniku z obecnego sezonu – punktowego oraz lokaty w tabeli, generalnie chcemy utrzymać się na tym poziomie i wyszkolić kolejnych wartościowych zawodników.

About Biało-zieloni.net