VI liga. 1 kolejka – punkt na inaugurację.

W debiutanckim meczu ligowym sezonu 57 Biało- Zieloni przywieźli z trudnego terenu punkt, choć dwukrotnie wychodzili na prowadzenie.

Mecz mógł się podobać 40-to tysięcznej publiczności. Ostre strzelanie zaczął w 18 Iiitti, który ograł dwóch rywali i celnie uderzył w róg. Tylko 9 minut potrzebowali goście na odpowiedź i jeszcze dorzucenie bramki. Najpierw po rzucie rożnym w 22 minucie celnie główkował Everist, potem debiutant Rusten celnie uderzył w długi róg po akcji lewym skrzydłem w 27 minucie. W 32 minucie Acabado ograł bramkarza ale jego strzał z pustej bramki wybił obrońca.

W drugiej połowie Reda dobrze atakowała środkiem pola co pozwoliło gospodarzom zdobyć punkt. W 58 minucie sytuację sam na sam wykorzystał van Bracht. W 65 minucie fantastyczne prostopadłe podanie na prawej flance i świetny strzał Baczy pod poprzeczkę, zaś trzy minuty później do remisu doprowadził Achmuller po akcji, a jakże, środkiem boiska i podcince nad bramkarzem. Ostatnie słowo mogło należeć do naszej drużyny ale Misterek nie zdołał pokonać Veroena w 85 minucie mimo, że mocno uderzył ze środka pola.

Redzianie – Bialo- Zieloni 3:3 (1:2)

Iiitti 18, van Bracht 58, Achmuller 68 – Everist 22, Runsten 28, Bacza 65

About Biało-zieloni.net