Historia

Biało- Zieloni dołączyli do rozgrywek Hattricka 08.06.2015 w ostatnich tygodniach 46 sezonu jako Okocimski 1933 Brzesko, przejmując miejsce zespoƗu charz w rozgrywkach VIII.1996 ligi. Równocześnie działalność rozpoczęła Akademia juniorów.

Już w dwa tygodnie później drużyna przystąpiƗa do meczu barażowego jednak kompletnie niedoświadczony zespół uległ wyżej notowanemu Wawrinio 2-8.

Sezon 47 Okocimski spędził więc w VIII.1996 lidze mając za rywali jedynie boty (dopiero pod koniec rozgrywek pojawiƗa się drużyna nie sterowana przez komputer), bez problemu uzyskując awans, w tabeli wszechczasów zajmując 11 miejsce z 46 punktami.

W sezonach 48-50 Biało – Zieloni rywalizowali w lidze VII.298 zajmując odpowiednio miejsca:

5 – utrzymanie po wygranym barażu (3-0 vs Wisła Białe)

6 – utrzymanie po wygranym barażu (5-2 vs 1pspak)

7 – spadając bezpośrednio,

w tabeli wszechczasów osiągając 15 miejsce z 45 punktami

Dzięki dodatkowym przesunięciom ligowym Okocimski pozostał na siódmym poziomie ligowym, w lidze VII.613

Sezon 51 był najlepszym naówczas w wykonaniu OKS, wywalczone niespodziewanie 4 miejsce daƗo bowiem przepustkę do gry w barażach o 6-tą ligę przeciwko Szpikulcowi Kętrzyn. Awans był dosłownie o włos: Okocimski prowadził do 86 minuty, jednak gospodarze doprowadzili do dogrywki a ostatecznie o wyniku rozstrzygnęły karne, w których lepsi byli gracze rywali wygrywając 4-3.

Do sezonu 52 drużyna przystąpiła z jasnym celem: poprawa miejsca w tabeli z zeszłego sezonu i walka o awans. Sztuka ta udała się – pomimo dwóch silnych spadkowiczów i rewelacyjnego beniaminka – awans został wywalczony z pierwszego miejsca (30 pkt).

Sezon 53 to zmiana nazwy: klubowy przydomek “Biało – Zieloni” został oficjalną nazwą klubu i pod tym szyldem drużyna przystąpiła do rywalizacji w VI.816 lidze. Debiutancki na tym szczeblu rozgrywek sezon należy uznać za udany: mając najniższe sumaryczne TSI Biało- Zieloni wyprzedzili aż trzech rywali i w meczu barażowym zmierzyli się z niezbyt silnym fc Brandbergen pewnie zwyciężając 6-1.

Sezon 54 BZB rozpoczęli z zamiarem utrzymania się na tym poziomie rozgrywek (w miarę możliwości bez konieczności rywalizowania w barażach) i wprowadzenia do zespołu młodzieży z klubowej Akademii. Cel ten zrealizowali: zespół ponownie zajął piątą lokatę i przystąpił do meczu barażowego, w którym rozgromił Inter Zadupie 8-0.

W sezonie 55 Biało- Zieloni zajęli 3 miejsce z dorobkiem 22 punktów.

Podczas sezonu 56 Biało- Zieloni zdobyli 26 punktów co pozwoliło na zajęcie 4-go miejsca w tabeli, dotarli także do V rundy Pucharu Dożynkowego.

W sezonie 57 BZB zajęli 3 miejsce zdobywając 27 punktów. Wynik ten jest jednak z pewnością sporym niedosytem – po pierwszej rundzie zespół nie miał na koncie porażki i wszyscy liczyli na włączenie się Biało Zielonych do walki o awans. Runda rewanżowa nie była jednak udana – porażka z rywalami do pierwszego miejsca + wpadka z beniaminkiem spowodowała finisz zespołu na najniższym stopniu podium.

Sezon 58, najlepszy w dotychczasowej historii występów w HT, zaowocował awansem na wyższy szczebel rozgrywkowy. W 14 meczach BZB zwycieżali 12-krotnie, dwa razy zremisowali, co pozwoliło na bezpośredni awans do V.153 ligi. W tabeli wszechczasów VI.816 ligi BZB zajęli 10 miejsce.

 

About the Author