A legjobb tipp a héten

Harmadik fordulójához érkezett a XXV. Észak-Magyarország Kupa, amelynek 4. ligájában küzd az Egri Csillagok FC. A csoportküzdelmek első fordulójában az Öblös FC-t fogadta a Csillagok, és remek kis mérkőzésen 4:2-re nyert annak ellenére is, hogy az Öblös a meccs szinte teljes egészében enyhe mezőnyfölényben játszott. Egri Csillagok FC – Öblös FC 4:2

“A gólok számítanak – mondta erre Marcelo Adrián Rizzo, a csapat edzője a nagy igazságot -, abban pedig mi voltunk a jobbak!”

Pillanatkép az Egri Csillagok FC – Öblös FC (4:2) kupamérkőzésről

A második forduló egy lefutott meccsen elért 1:3 arányú vereséget hozott a FC T0rnad0 ellen. Ezen a napon nem volt játékos kedvében a Csillagok, amit az ellenfél könyörtelenül ki is használt.
Egri Csillagok FC – FC T0rnad0 1:3

“Várjuk a kupa harmadik fordulóját – jelentette ki rögtön a mérkőzés után Marcelo Adrián Rizzo játékos-edző. A múlt eddig tartott, ez innentől már a jövő!”

A harmadik fordulóban az Egri Csillagok FC régi Észak-Magyarország Kupa riválisával, az ASRSalgóval találkozik a Bagoly Aréna remek gyepszőnyegén. Marcelo Adrián Rizzo edzőfejedelem, félreértve a hozzá intézett kérdést, a mérkőzés kimenetelére nézve ezt válaszolta:

“Mindenképpen tegyék meg ezt a tippet: mindkét csapat lő gólt és a gólok száma 3,5+. Ez kupameccs, két jó csapattal! Majd meglátják.”

A színfalak mögötti beszélgetésben Rizzo elmondta, hogy a kupában idén elért eddigi teljesítmény teljes mértékben középszer, egy győzelem, egy vereség, 5 lőtt és 5 kapott gól. Ezen mindenképpen változtatni szeretne a csapat, mind a kupában, mind a botcsapatokkal telezsúfolt bajnokságban. Az út elég széles, hogy mindenki elférjen rajta, főleg, ha jó irányban megyünk! – mondta még Rizzo, és felhajtotta maradék ásványvizét a Gárdonyi Park vip-tetőteraszáról szemlélve az edzés után lesétáló játékosait.

Frissítés
A mérkőzés eredménye: Egri Csillagok FC – ASRSalgó 0:1
Marcelo Adrián Rizzo így nyilatkozott a találkozó utáni állófogadáson:

“Mondtam, hogy két jó csapat lesz ma a pályán, látták, ugye? Milyen tipp? Én soha nem fogadok!”