Latest Headlines
0

Velké změny v Kladenském fotbalu!

Změny na trenérském postu.

První, jednou z důležitějších, byla změna na trenérské lavičce. Novým trenérem se stal stále hrající dnes už i trenér Jarolím Hloušek, a převzal tak žezlo po svém předchůdci Kiuru. Myslíme že Hloušek přinesl do Kladenského fotbalu spousty změn o kterých si povíme dále, a osobně myslím že změn k lepšímu.

Znovuzaložení dorostu

Rovněž se vedení klubu rozhodlo v této sezoně obnovit dorosteneckou akademii. A tak vše znovu oživlo, po předchozích rozporech v klubu které nakonec vedly k rozpuštění dorostu. Osobně jsme rádi a je to velký krok kupředu, jelikož jsme opět schopni sami zásobit “Áčko” mladými talenty.

Rozsáhle změny v hráčském kádru

A to myslíme opravdu rozsáhlé. Z počtu 26 hráčů do kádru zbylo pouhých 17 hráčů s kterými se bude dále operovat. A nebylo to pouze propouštění či prodávání hráčů, ale také jsme získali kontrakt se dvoumi zahraničními mladíky, a to sice Serdara Ufuka Mucipa a Paca Siñerize . A dále zkušeného obránce Indriķise Ļekatse, a útočníka Augusta Åkessona.

Finanční potíže

Ano i s těmi jsme se v letošní sezoně potkali. Byli jsme ve finančním skluzu, a výdělek nestačil na splácení všeho co jsme potřebovali. Naštěstí přišel zlomový bod a ze všeho jsme se dostali. Vzhledem k stále větší oblibě našich fanoušků, a tímto jím teď děkuji, plánujeme opět rozšiřování stadionu, jelikož několikrát za sezonu bylo vyprodáno, také plánujeme zlepšit zázemí jak pro hráče tak pro fanoušky, a určitě spoustu dalších změn. V plánu je samozřejmě stále přitahovat mladé talenty, jak už ze zahraničí, tak z tuzemska.

0

Generálka v Třebové před utkáním s Včelkami tří bodová.

V sobotním duelu proti Třebové jsme získali všechny tři body na naší stranu, a stále si tak držíme pouze jednobodový odstup od první příčky.

V sobotu nás čeká nejdůležitější zápas sezony. Ano! Již tuto sobotu nás přivítají na svém hřišti dosud první FC Včelky. A tento zápas ještě může pěkně zamíchat tabulkou, pokud skončí remízou, jdou do vedení Čmoudi od 1 bod nad Včelkami, a 2 body nad Kladnem, to ovšem jen v případě, že by vyhráli proti Oiquellu. Pokud utkání nezvládneme, odskočí od nás Včelky o 4 body a pak už by zbylo jen doufat ve zbytek zápasů v náš prospěch.

0

A-tým podepsal smlouvu s Chilským mladíčkem!

Dnes na Ruzyni vystoupil mladíček směřující do Kladenského A-týmu! Kladno si “pláclo” s Chilským klubem, a Victor Diaz tak podepsal profesionální smlouvu v našem klubu. Je to možná tak první krok k již avízovanému omlazování týmu.

“Nejdříve si Victora ozkoušíme v přátelácích, a pak uvidíme jakým směrem se bude vyvíjet jeho kariéra, v sobotním utkání určitě nenastoupí” Říká Kladenský trenér.

“Victora jsme sledovali již delší dobu, a velmi se nám zamlouvalo jeho počínání v dorostenecké lize v poslední sezoně, telefonicky jsem se spojil s Kirym (Trenér Kiuru pozn. red.) a ten vše odsouhlasil” Doplňuje Vlastimil Dobrota, Kladenský scout nasazený v Jižní Americe.

A tak i tímto přejem Victorovi hodně úspěchů!

0

Mládežnickému klubu hrozí rozpuštění!

Je to tak, mládežnickému Kladnu hrozí rozpuštění. Trenéři mají problém s účastí hráčů, nejeví o fotbal zájem! Klub zvažuje rozpuštění, v dalších možnostech je i reorganizace stávajícího týmu pod novým vedení.

Kladenské “Á”čko potřebuje nové a mladé posily, talenty které by vrátili Kladenskému fotbalu elán.

“Máme tu několik hráčů, kteří půjdou již za pár let do důchodu, potřebujeme mladé, předat jim zkušenosti a pokračovat v Kladenské fotbalové tradici.” Říká Kiuru který usedá na trenérskou lavičku od 20.11 minulého roku.

Dává tak najevo že má strach o Kladenský fotbal v příštích několika letech.

“Současná sestava nemůže hrát do nekonečna, potřebujeme příliv nových tváří, mladých tváří” Přikyvuje Maggiora.

Co bude s mládežnickým klubem je zatím tak ve hvězdách. Rozhodne se na dnešním zasedání správní rady, včetně stávajícího Ředitele Jaroslava Kohouta staršího. Zasedací rada začne ve 12:00, rozhodnutí se jistě jako první dozvíte na našich stránkách.

0

Úterní generálka před zápasem proti Třebové

Přítelský zápas proti Italskému klubu dopadl tak jak jsme očekávali. Jediný gól za celý zápas vstřelil Galardini, a připsali jsme si tak výhru.

Zápas byl téměř přerušen, kvůli výtržnostem v hledišti kde bylo málo přes 1200 diváků, což je na přátelský zápas velmi slušné.

 

V sobotu nás čeká zápas v Třebové, se kterou jsme doma nakonec vyhráli po bláznivé přestřelce jasně 6:3.

“Z Třebové si domů chceme jistě odvést tři důležité body do ligové tabulky, těžší zápas přijde o týden později ve Včelím Úlu, proti domácí FC Včelky” Doplnil zatím vedoucí ligové tabulky střelců Yann Duprez.

Minulý zápas proti Včelkám nedopadl podle našich představ, a doma jsme prohráli 3:4, a ztratili jsme tak velmi cenné body.

Na závěr této novinky pro vás máme pozvání na sobotní zápas proti Třebové. Pro všechny fanoušky jsou nachystané dva autobusy které sponzoruje přímo náš klub, sraz je v 8:30 před stadionem Jaroslava Kohouta, a pro nedočkavce je otevřená klubová hospoda už od 6:00. Doprava je zdarma, takže s sebou akorát na pivo a párek.

0

Ještě to bude boj, říká trenér Modrobílých

9 zápasů, 21 bodů a pět vítězství v řadě, to ukazuje statistiky bývalého Slovanu Kladno, dnes už FC Kladno 2008.

“Jsme dva zápasy za polovinou sezony, a na první FC Včelky ztrácíme pouze jeden bod, vše je otevřené.” Říká trenér Kiuru.

V minulé sezoně Kladnu utekl boj o postup o pět bodů, které ztráceli na Firmu Migho. Po osobním úspěchu jde také Yann Duprez, který v devíti utkáních nastřílel 10 gólů, a vede tak tabulku střelců o dva góly před Albertusem Belderem.