Latest Headlines
0

Rozhovor s legendou

Redakcia oficiálnej klubovej stránky prináša zaujímavý rozhovor s dlhoročným hráčom a hrajúcou legendou klubu – so Zdenkom Perom.

Zdenko, na slovenskej HT-scéne sa práve skončila 45. sezóna a zároveň tvoja 15. v seniorskom tíme. Ako by si ju zhnodnotil?

Samozrejme sme všetci veľmi sklamaní z nášho účinkovania v lige. Po minulej sezóne, keď sme skončili na skvelom 2. mieste, každý očakával útok na to najvyššie. Klamal by som, keby poviem, že ja nie. Žiaľ, úvod ligy sme vôbec nezachytili, nehrali sme tak kompaktne ako predchádzajúcu sezónu, akoby sa vytratila všetka tá súdržnosť a hráči si navzájom neverili. Musíme sa z toho poučiť . 

Napriek tomu v pohári sa vám celkom darilo…

V Slovenskom pohári sme sa snažili vykompenzovať si katastrofálnu prvú polovicu ligovej sezóny. Darilo sa nám to skvele. Vyrovnali sme rekord klubu v pohároch (9. kolo z minulej sezóny, pozn. red.), ale priznám sa, mali sme naviac. Tento tím si zaslúžil minimálne ešte jedno kolo. Bohužiaľ, nám v tom správnom momente vypovedali formy a zároveň sme zvádzali náročné boje o záchranu v lige. Za nami bola polovica súťaže a my sme mali na konte 4 body. Preto tréner pohár vypustil a dal nám jasný povel k záchrane ligy.

Zrejme to pomohlo, keďže z nasledujúcich 5 zápasov ste 4 vyhrali.

Drvivá väčšina chalanov sme hrali 2 zápasy za týždeň. Po vypadnutí z pohára sme sa teda mohli sústrediť výlučne na ligovú súťaž a to sa odzrkadlilo aj na výsledkoch tímu. Ďalším kľúčovým faktorom v tom čase bolo najatie trénera formy. Začali sme vyhrávať a nálada v tíme išla hore ako aj naše postavenie v tabuľke.

V závere sezóny vám ale už zrejme došli sily…

Po dvoch výhrach, vonku s FC Tajfun Neverice a doma FC Kuko nás čakali dva posledné, rovnako dôležité zápasy. Nevyšlo nám to podľa našich predstáv, obidva sme prehrali, no chvalabohu aj konkurenti v boji o vypadnutie. Bolo na nás vidno, že nám dochádzajú sily, čo bolo dôsledkom dlhej sezóny. Prvý raz v kariére som odohral vyše 20 súťažných zápasov za sezónu a bolo to teda cítiť. 

Ako potom prebiehala príprava na zápas sezóny v baráži?

Po poslednom ligovom zápase doma s istým majstrom FCL Splesnivené Koleno sme dostali 3-dňové voľno. Každý to riešil individuálne. Ja som zobral manželku na pobyt do Tatier, skvele som si vyvetral hlavu od futbalu. Keď som sa vrátil v stredu na tréning, videl som že veľa chalanov sa cíti úplne oddýchnuto a zregenerovane a každý bojuje o to, aby v sobotu nastúpil v základe. Bol to správny ťah od vedenia. Barážový zápas sa nám podarilo zvládnuť, aj keď sme vyhrali najtesnejším rozdielom 1-0, ligu sme zachránili. Celkom mi je ľúto súpera – matov team, ktorý ani na tretí raz po sebe neuspel v kvalifikačnom zápase o postup. Verím, že sa im to budúcu sezónu podarí.

Ako vyzerá práve tvoja príprava na novú sezónu?

Momentálne máme každý voľno, k tímu sa pripojíme v utorok, keď nás čaká prvý prípravný zápas s TJ Kerko Lions. Verím, že si pár minút zahrám proti tomuto odvekému rivalovi. Naše vzájomné zápasy sú spájané aj výtržnosťami oboch fanúšikovských táborov, čo k tomu pochopiteľne patrí a vždy si tieto zápasy užívam. Po zápase odchádzame na 3-dňové sústredenie do Česka. Cez víkend nás čaká posledný prípravný zápas s ďalším rivalom – Lokomotíva SNV. Tím vedený menej skúseným manažérom, no s vysokými ambíciami. Aktuálny majster V. ligy bude zaujímavou previerkou pred ostrým štartom novej sezóny.

Máš nejaký odkaz aj k fanúšikom?

Samozrejme, vďačím im za tu všetku podporu, ktorú nám prejavujú v zápasoch, či vyhrávame alebo prehrávame. Vždy idú naplno. Som nesmierne rád, keď môžem pred nimi hrať a nastupovať ako kapitán. 

Ďakujem za rozhovor

 

Redakcia prináša aj zaujímavé štatistiky z Perovej kariéry. Zdenko odohral za náš seniorský tím celkovo 334 zápasov, z toho 264 suťažných, v ktorých strelil 180 gólov. V lige 199 zápasov/141 gólov. V pohári 60 zápasov – 35 gólov. A v barážových 5-tich zápasoch vsietil 4 góly. V tejto sezóne nastúpil na rekordný počet 21 zápasov/14 gólov.

Perovi želáme veľa šťastia a najmä zdravia, aby k tým gólom ešte nejaké pribudli!

0

Nová éra tímu FC Majir

Určite veľa našich fanúšikov zastihla správa o obmene kádra, tešili sa po zisku majstrovského titulu na nové výzvy, no prišiel šok a vedenie tímu začalo rozpredávať tím. Mnohí sa pýtali, čo sa deje? Prečo nám nikto nič nepovedal? A prečo sa to všetko muselo stať v tento príjemný okamih? Po pár týždňoch prichádza presné vysvetlenie, najmä pre našich verných.

Po, dá sa skonštatovať, vydarenej premiérovej sezóne v IV. lige sa začína nová, už 34. sezóna pre náš tím. Vraví sa, že ta druhá sezóna v novej lige býva oveľa ťažšia ako premiérová. Preto sme do nej nevstupovali s vysokými cieľmi, ale snažili sme sa držať pri zemi. Sezóna odštartovala skvele. Prvých 5 zápasov sme vyhrali a skóre 29-2 naznačilo, že túto sezónu by to nemusel byť boj o záchranu. Prišiel prvý náročný zápas a vyfasovali sme 5:1.  No chalani sa otriasli veľmi rýchlo a už v utorok, v 4. kole pohára vyhrali 4:2 a postúpili do 5. kola, ktoré bolo nad naše sily. Sezóna bola v polovici, na konte nám svietilo 13 bodov a pohybovali sme sa medzi prvými tromi tímami. Hneď v odvetnom zápase so Slovanom prišiel zvrat. Takmer vypredaný štadión videl úctyhodnú hru domácich, ktorí vicemajstra porazili bez problémov 2:0 a začala sa séria bez prehry – 6 výhier, 1 remíza a hneď z toho bolo nečakané 1. miesto a oslavy titulu mohli začať. No netrvali dlho a tím sa pripravoval na barážový zápas, keďže náš tím sa ocitol prvý pod čiarou postupujúcich. V zápase sme moc vody nenamútili a prehrali sme 4:2. Tým pádom ostávame opäť v IV.2 lige. Keďže mužstvo bolo na tom vekovo priemerne cez hranicu 27 rokov, znamenalo to poslednú sezónu pre toto mužstvo. Preto, po nevydarenej baráži vedenie klubu rozviazalo zmluvy s viacerými hráčmi a začalo rokovať s inými klubmi o ich prestupoch.

Vtedy prichádza otázka, čo ďalej? Začne nová éra pre FC Majir s novými hráčmi alebo klub zanikne a majiteľ “utečie” aj s balíkom peňazí?

Ale stal sa pravý opak, manažérovi napadla nová myšlienka, ako vybudovať silný káder v pomere výkon x plat. Tréner začal stavať všetko na dorastencoch so srdiečkom. Pár mladých, v ktorých videl perspektívu zaradil hneď do tréningového procesu áčka a dostávajú veľa priestoru v základnej zostave. Ako vidieť na zápasoch, hra im chutí. V lige toho síce moc nenahrajú, no na 17, 18 a 19 ročných chalanov si počínajú v celku dobre a bojujú. Tím sa prihlásil do prestížneho turnaja Little Cup. Ešte väčšia motivácia pre mladých chalanov sa zlepšovať a nastupovať so skvelými tímami.

Už teraz je zrejmé, že o 2-3 sezóny bude tím opäť konkurencie schopný a začne znova predvádzať pohľadnú hru pred 60 000 divákmi, ktorí sa budú chodiť pozerať na svojich odchovancov. Ako povedal tréner: ,,Chce to iba jediné – trpezlivosť”

0

Víťazná sezóna – krok za krokom

V tomto článku Vám priblížim pôsobenie nášho tímu v 32.,  postupovej sezóne.

Sezóna sa začala šokom pre fanúšikov. Len 17-ročný útočník Ádám Halász, týždeň pred začiatkom prestúpil do tímu FK Cela za rekordnú sumu 2 000 000 €. Aby to nebolo málo, ďalšiu ranu pod pás dostali fanúšikovia od miláčika a kapitána  tímu Miloša Rozputinského, ktorý sa sťahoval do brazílskej VI. ligy. Jeho prestupová suma sa vyšplhala na 2 400 000 €. Pokladnica tímu sa síce naplnila, no v útoku bola zrazu diera a nemal kto strielať góly. Preto tréner doviedol na Majir Stadium dve mladé nemecké hviezdičky – Tomas Söhnlein a Bernd-Rüdiger Kole, ktorí mu sadli do jeho koncepcie tímu. Tím bol pripravený na novú sezónu a fanúšikovia dúfali, že tím sa dokáže zaobísť aj bez bývalej hviezdy – Miloša Rozputinského.

1. kolo Slovenského pohára: 

TJ Sandrik Hodruša – FC Majir 0:9 – „Rozlúčkový zápas pre Miloša, samozrejme PIC a 9 gólov v sieti súpera“

1. ligové kolo: 

Smadny Mnich – FC Majir 0:10 – „Bez komentára, ďalší PIC“

2. kolo Slovenského pohára

1.FC Misssho – FC Majir 1:10 – „Tretí PIC v rade, dalších 10 banánov“

2. ligové kolo 

FC Majir – FK B. Prievidza 8:1 – „Štvrtý PIC, tréner postavil kompletný B-tím, áčko sa šetrilo na pohárový zápas“

3. kolo Slovenského pohára 

TJ Leopoldov – FC Majir 0:4 – „Ďalší PIC a pohodová výhra 4:0

3. ligové kolo

FC KÁZSÉ – FC Majir 3:4 – „Prvý “ostrý” zápas v sezóne a hneď životný zápas pre Zdenka Pera. V 60. minúte 0:3. Pero 3x rozvlnil sieť, aby to nebolo málo súper znížil na 2:3. Pero nenechal nič na náhode, zobral loptu a šprintom prebehol celé ihrisko a skóroval – 2:4. Zápas nakoniec skončil 3:4 a tak sme vyhrali aj piaty zápas v rade, aj vďaka 4 gólom Pera.

4. kolo Slovenského pohára 

FC Majir – MFK Kalapičanovce 3:1 – „Prekonaný rekord tímu! Konečne sme prešli 4.-tým kolom. Po dvoch góloch uruguajského útočníka Sarmienta v prvom polčase bolo pomaly jasné, ako dnešný zápas skončí. V druhom polčase zvýšil na 3:0 Mărăşescu a bolo vymaľované. Inkasovaný gól od IV.-ligistu  nás mrzieť nemusel.“

4. ligové kolo

FC Majir – FC Lavína 2:2 – „Prišlo prvé zaváhanie, ktoré nás strašne mrzelo, keďže sme stratili 2 body doma v priamom súboji o 1. miesto. Vtedy tréner povedal: ,,Som nahnevaný len a len na seba. Takticky sme zlyhali a súper nás potrestal. Verím, že podobné chyby sa nebudú opakovať.“

5. kolo Slovenského pohára

FC Majir – FC MiKeL SK 2:5 po penaltách – „Aby tých zaváhaní nebolo v jeden týždeň málo, hneď v utorok prišlo ďalšie. Za 120 minút sme nedokázali streliť ani 1 gól, ktorý by nás posunul do 6. kola. Bohužiaľ, na rad prišiel penaltový rozstrel, ktorý nám vôbec nevyšiel a nakoniec sme prehrali a s pohárom sme sa rozlúčili.“

5. ligové kolo

FC Majir – FC Bodni 5:1 – „Už ďalšie zaváhanie sme nemohli dovoliť, tréner nastavil normal a v klude sme vyhrali“

6. ligové kolo 

Stavebniny Ludanice – FC Majir 1:7 – „Odpočinkový zápas…“

7. ligové kolo

FC Majir – FC BlauGranass 6:0 – „Kanár vladovi, to vždy poteší :) ešte k tomu keď si zápas PICujete“

8. ligové kolo

FC BlauGranass – FC Majir 0:3 – „Odveta už bola chudobnejšia na góly, no z našej strany výborné zahratá a všetky 3 body sme si viezli so sebou domov“

9. ligové kolo

FC Majir – Stavebniny Ludanice 6:0 – „Ďalší kanár a príprava pred ťažkým trojzápasom, ktorý rozhodne o všetkom“

10. ligové kolo

FC Bodni – FC Majir 3:5 – Geniálne zahratý zápas. 41. minúta 3:0 pre domácich, ktorí si asi mysleli, že už sa im nič nemôže stať. A čuduj sa svete – stalo sa! Ešte do polčasu znížil Overton a chalani išli do kabín za stavu 3:1. Po polčase prišlo úplne vymenené družstvo a tím začal s otáčaním skóre. 54. minúta 3:2 (Pero), 67. minúta 3:3 (Simão), 71. minúta 3:4 (Macák) a v 77. minúte stanovil konečný výsledok Suaza na 3:5. Tréner povedal po zápase pár slov: Za stavu 3:0 som stále veril, že dnešný zápas neprehráme. Vedel som, čo sme robili zle v prvom polčase a cez prestávku som to chalanom povedal. Som rád, že si to zobrali k sebe a takto otočili veľmi dôležitý zápas. Po zápase som si bol istý, že prvé miesto v tabuľke už nepustíme.“

11. ligové kolo

FC Lavína – FC Majir 2:3 – „Zápas zápasov sme začali výborne, 38. minúta 0:2 (Suaza, Pero). No 9 minút pred koncom už bolo vyrovnané a tak všetko zobral na seba Kožnár a z priameho kopu vsietil víťazný gól zápasu. Po tomto zápase sme mali na konte už 6 bodový náskok práve pred Lavínou.“

12. ligové kolo

FC Majir – FC KÁZSÉ 2:1 – „Vypredaný štadión sledoval v 33. minúte vedúci gól hostí. Lenže! V 39. minúte sa zranil Simão, na jeho miesto prišiel Mike Mark a ten sa stal aj hrdinom zápasu. Najprv v 77. minúte vyrovnal a 3 minúty do konca aj určil konečné skóre 2:1.“

13. ligové kolo

FK B. Prievidza – FC Majir 0:13 – „Do konca nám zostávali ešte 2 zápasy s robotmi. Išlo v nich iba o to, či sa nám podarí stanoviť náš nový rekord v počte strelených gólov. No a náš nový rekord je na svete. Súperovi sme nasúkali 13 banánov.“

14. ligové kolo

FC Majir – Smadny Mnich 12:0 –  „Ani tu o nič nešlo, skôr o to si z chuti zastrielať, ktovie kedy bude zase taká možnosť.“

 

ŠTATISTIKY 32. SEZÓNY:

Počet strelených gólov: 112 (86 liga, 26 pohár)

Inkasované góly: 16 (14 liga, 2 pohár)

Najlepší strelci tímu: Zdenko Pero 21 (17 liga, 4 pohár); Jerónimo Simão 13 (10 liga, 3 pohár); Stuart Overton 11 (8 liga, 3 pohár)

Najvyšší HatStats v zápase: Majir – BlauGranass – 289 (PIC)

 

Týmto sa lúčim s V.76 ligou a zdravím všetkých účastníkov. Veľa šťastia v ďalších zápasoch. Snáď sa niekedy stretneme v pohári. A samozrejme teším sa no novú ligu, podľa všetkého to bude IV.2. Ale zatiaľ nepredbiehajme, dokiaľ nás hattrick nerozhádže.

1

Tridsiatka je už minulosťou (príloha: rozhovor s novým trénerom)

Po minulotýždňových posledných ligových zápasoch sa rozhodlo o poradí tímov v našej V.76 lige v 30. sezóne. My sme ju zakončili na nie veľmi šťastnom druhom mieste s iba trojbodovým mankom na prvého. Aj napriek tomuto umiestneniu bola v tíme dobrá nálada, keďže ešte dve kolá pred koncom sme boli na miestach, ktoré nám zaručujú baráž o zostup a dokonca len dva body nás delili od siedmeho, zostupového miesta. A to nás čakali dva veľmi náročné zápasy – BlauGranass a KÁSZÉ. Ale tím sa zomkol a BlauGranass si odviezol prvú prehru od nášho tímu, vyhrali sme 3:1 aj zásluhou dvojgólového hrdinu Miloša Rozpustinského, ktorý si v závere vychutnal standing ovation od vyše 58 000 divákov. Tréner Pluijm vtedy po zápase vyhlásil: ,,Tím odohral najlepší zápas v sezóne, dodržali všetky taktické pokyny a to bolo vidno aj na ihrisku, kde hráči predvádzali výkon, akoby z inej planéty. Som rád, že som mohol trénovať takýto skvelý tím. Myslím, že teraz je ten správny čas odísť.” Tréner pôsobil v tíme od 30.1.2010 a doviedol ho do V. ligy, urobil tu kus roboty a klub mu je zaviazaný. Meinte úplne neodchádza, dal sa na prácu s mládežou ako tréner mládežníckej akadémie. Dúfame, že z jeho kuchyne výjdu mladé talenty.

Posledný ligový zápas sme teda hrali už uvolnenejšie. Tím angažoval nového hlavného trénera – Barbadosana Rodneyho Laybourna, ktorý preferuje agresívny útočný futbal. Hneď zo začiatku ho čakal neľahký zápas vonku, proti tímu FC KÁSZÉ, ale poradil si s ním najlepšie ako mohol, výhrou.

PRÍLOHA: Rozhovor s novým trénerom –   Rodney Laybourn

Ako sa Vám koučoval Váš prvý a zároveň posledný ligový zápas na lavičke?,,V tíme sú super chalani, ktorí už odohrali nejaké tie ťažké zápasy, medzi nimi sú aj mladí, ktorí sa pri skúsených hráčoch niečo priučia. Vedia, čo od nich vyžadujem, určite si budeme vychádzať.”

Chystáte sa pred novou sezónou posilniť káder? ,,Pluijm, tu odviedol skelú prácu, vyskladal tím z mladých, perspektívnych hráčov s veľkou budúcnosťou, takže veľa nakupovať nebudeme, ale pokiaľ chceme hrať o tie najvyššie priečky, budeme musieť posilniť obranu. Som rád, že z vedenia mám plnú podporu v prestupoch.”

Prečo ste si vybrali práve Slovensko? Viem, že ste mali ponuky aj z Nemecka a Talianska. ,,Stretli sme sa s majiteľom klubu, ktorý mi predstavil jeho plány s tímom. Boli sme spolu aj na domácom zápase proti BlauGranass a tam som sa rozhodol, ohúrili ma fanúšikovia, celý realizačný tím. Na ďalší deň mi ponúkli zmluvu, ktorú som nemohol neprijať. Som šťastný, že môžem trénovať tento tím.”

Ako sa dorozumievate v kabíne? ,,Predomnou tu bol tiež zahraničný tréner a myslím, že problém nebol. Samozrejme, budem sa učiť slovenčinu, ale zatiaľ ostaneme pri angličtine, ktorú v tíme okrem dvoch, ovládajú všetci.”

Zajtra začína príprava na novú sezónu. Na utorok je naplánovaný zápas s veľkým rivalom. Fanúšikovia sú v očakávaní, kto bude vlastne hrať. ,,Priznám sa, o tíme som veľa nepočul, zatiaľ nebol čas, ale včera sme si s asistentom prezreli nejaké videá z posledných zápasov. Fanúšikov necháme v očakávaní, ale odkazujem im, že sa majú na čo tešiť. Lístky sú zadarmo, tak dúfame, že na Smilno Arena bude prevaha červeno-zelených.”

Aké su cieľe do novej sezóny? ,,Predovšetkým prejsť konečne druhým kolom pohára, tento tím sa nedostal cez druhé kolo už tri sezóny po sebe. To sa musí zmeniť, pretože tento tím má určite naviac. V lige je cieľ jasný, vyhrať a postúpiť. Aj keď možno nemáme najskúsenejší tím, máme v tíme zdravo drzích mladíkov, ktorí cítia šancu ukázať sa. Dokonca som sa osobne stretol aj s veľkou nádejou Majirského futbalu – s hráčom Ádámom Halászom, ktorý ešte viac oživý útok.” 

A na koniec odkaz pre fanúšikov? ,,Bavte sa futbalom a užívajte si každé chvíle byť na štadióne, nikdy neviete, kedy tu budete posledný krát.”

1

Budúcnosť tímu v nohách odchovancov

Ano, presne na toto sme v poslednej dobe začali klásť dôraz. HT’s zvýhodňujú týchto hráčov, tak prečo to nevyužiť?

Za posledné týždne sa naša akadémia rozrástla aj o pekné mladé talenty. Určite za zmienku stoja hráči, ako napr. Ádám Halász, ktorý už v 16 rokoch a 56 dňoch mal 2 žlté solídne vlastnosti – zakončovanie a prihrávky. V tejto dobe skúša chalan kopať štandartky ako stredný záložník. Pomaly si balí veci a pripravuje sa jeho presun do A-tímu, kde sa stane stabilnou súčasťou základnej jedenástky! Ďalší za zmienku stojí dnes preradený hráč, Zdenko Pero. V tejto dobe nie je síce taký dobrý ako Ádám, ale má jednu výhodu – špecialitu. Títo dvaja hráči vytvoria vpredu postupne silný útok, kde im bude so začiatkami pomáhať už ostrieľaný Miloš Rozputinský.

Zdenko si už dnes mohol skúsiť, ako chutí vybehnutie na trávnik v základnej zostave. Tréner Pluijm ho vyskúšal vo veľmi ťažkom zápase proti fc ferdoCHUJAVA. Asi vedel, čo robí. Zdenko mal za polčas 2 tutové šance. Škoda, že aspoň jednu nepremenil, bol by to skvelý deň pre tohto mladého hráča. ,,Pero odohral skvelý prvý polčas, patril medzi najlepších hráčov na ihrisku a vypracoval si aj gólové šance. Aby ich dokázal premieňať, bude musieť na sebe ešte tvrdo pracovať. Taktiež musí zapracovať aj na kondícii, preto dnes odohral len 45 minút. V budúcnosti to bude veľmi platný hráč, ktorý bude rozhodovať zápasy.” ohodnotil výkon Zdenka Pera tréner Pluijm.

0

Oslavovať alebo smútiť?

Sezóna s poradovým číslom 29 je za nami a my nevieme, či máme oslavovať alebo smútiť. Z jednej strany to bola vydarená sezóna, vyhrali sme ligu, no zo strany druhej sme zlyhali v boji o postup do IV. ligy.

Štart novej sezóny nám nevyšiel vôbec podľa predstáv, z prvých štyroch súťažných zápasov sme dokázali vyhrať iba v jednom (aj to bol zápas 1. kola SP), následne prišiel remízový zápas s BlauGranass, o 3 dni nato prišla ďalšia rana pod pás a to prehra už v druhom kole SP. Aby to nebolo málo, v sobotu sme prehrali ligový zápas s nováčikom a prepadli sme sa na dno tabuľky.

Našťastie po tomto zápase si hráči konečne uvedomili, čo majú hrať. Od tohto zápasu sme neprehrali ani raz, vyhrali sme 9 zápasov a v troch sme si body podelili. Dve kolá pred koncom sme mali na konte 29 bodov, čakali nás dva veľmi dôležité a ťažké zápasy, v ktorých keď by sme vyhrali, postúpili by sme priamo. Bohužiaľ, to sa nám nepodarilo a v 13. kole sme doma remízovali 2:2 a priamy postup bol zrazu fuč. Takto sme vypustili posledný ligový zápas a pripravovali sme náladu na barážový zápas sezóny. Žreb nám pridelil tím AC MITLIK. Túžba hrať s Tipom v lige bola veľká, no rozplynula sa už po 37. minútach zápasu, keď sme prehrávali 3:0. Nakoniec výsledok v 62. minúte kozmeticky upravil stopér Paludetto. Tréner Pluijm po zápase povedal pár slov: “Prvý polčas sme hrali strašne pasívne, súper si vytváral veľa šancí, dal dva góly z hry, posledný pridali z pokutového kopu. Nám sa už do zápasu nepodarilo dostať. Súper bol lepší, gratulujem.”

 

Chystajú sa nakúpy posíl do novej sezóny? Túto otázku si kladie veľa fanúšikov. Takže máme pre nich aj odpoveď priamo od manažéra tímu: “Áno, v tíme určite nastanú pohyby, či už odchody alebo príchody  hráčov. Zatiaľ vám môžem slúbiť iba to, že máte sa na čo tešiť. Pretože v novej sezóne to bude úplne iný FC Majir!”

V tíme sa začína povrávať o zmene celej stredovej formácie, má prísť radikálna zmena v trénovaní a výchove mládeže. Čoraz častejšie sa hovorí o odchode záložnej rady. Astner, Chiorri, Lundstedt a aj Vinigiu sú na listine nepotrebných. Nedávno sa objavila správa v novinách, že klub opustí aj talentovaný Robak. Tak teda, nechajme sa prekvapiť!

 

0

Zhodnotenie 28. sezóny.

Máme tu koniec 28. sezóny. Po včerajších zápasoch posledného ligového kola sme uzavreli sezónu na 3. mieste. Síce sme ho mali už isté dve kolá pred koncom, no aj tak zavládlo v tíme sklamanie. Keďže predsezónny cieľ bol 2. miesto.

Chlieb sa lámal najmä v nezvládnutých zápasoch s ferdinhom, keď sme prehrali vonku 5:1 resp. doma 2:4. Tréner Pluijm sa po prehratom zápase vyjadril: ” Súper nebol lepší, mal viac šťastia, ako rozumu. Pri nižšom držaní lopty dostal 8 šancí, polovicu z toho vužil a vyhral.”

Našťastie sme si hneď o týždeň napravili chuť a vyhrali sme vonku proti Outstars (ako jediný tím z ligy sme ich dokázali poraziť). Stúplo nám sebavedomie a do konca sezóny sme neprehrali, vyhrali sme s Pramenom 4:2 a remizovali so silným tímom BlauGranass 1:1. Následnými dvomi výhrami s robotmi sme si polepšili skóre a sezónu sme teda zakončili 3. miestom.

Čo sa týka prestupovej aktivity, tak sme na záver sezóny posilnili obranné rady príchodom Braitha O’Neilla z Oceánie za 1,8 mil €. A na odchode je aj švédsky záložník Dan Kjellby, ktorý mal zmluvu iba na 1 rok. Namiesto neho hľadá tím náhradu v podobe mladej hviezdy.

Nemôžem nespomenúť  strelca Miloša Rozputinského, ktorý sa stal so 14 gólmi najlepším kanonierom ligy spolu s Florindom Ferrarom z fc ferdoCHUJAVA.

 

Do novej, už našej 12. sezóny, budeme vstupovať s jednoznačným cieľom postúpiť do IV. ligy. Po prehliadnutí tímov postupujúcich k nám do ligy sa tento cieľ nezdá byť nereálny.

Ďalšia otázka je Slovenský pohár. Fanúšikovia chcú opäť zažiť 4. kolo. To sa im pokúsime vybojovať, záležať bude na žrebe a najmä na formách hráčov. Dovtedy sa pokúsime do tímu pritiahnuť posilu do stredu pola. K tejto otázke sa vyjadril manažér tímu: “Tak, ako každú sezónu, tak aj túto chceme bojovať na dvoch frontoch, čiže ani teraz pohár nevypustíme a nebudeme sa venovať iba lige. Pohár je prestížna súťaž, je dobrým zdrojom financií, tak prečo ju nehrať? Túto sezónu pôjdeme ďaleko. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť!”

Poslednou zmenou v tíme a dosť dôležitou je zmena tradingu na dlhodobý tréning mladých hráčov. Poslednú dobu sa nám trading hráčov vôbec nevyplácal, skôr naopak, boli sme pri ňom stratoví a vedenie tímu oznámilo koniec takéhoto získavania financií a prehlásilo, že od budúcej sezóny sa prechádza späť na nákup a tréning mladučkých útočníkov.

Za zmienku stojí aj náš najnovší objav v doraste. Iba 16 ročnému Mariánovi Drlíkovi sa po dosiahnutí stropu v bránení (solídny) objavil strop v krídelnej hre – výborný. Prajeme mu veľa šťastia v zlepšovaní sa a v blízkej dobe premiéru v seniorskom tíme.

Takisto by som chcel rád zablahoželať tímu TJ Kerko a jeho manažérovi RbwBoy k 1. miestu v VI. lige a následnému priamemu postupu do V. ligy. Prajem veľa šťastia a nech sa Ti darí v novej sezóne.

Ďalšie blahoželanie smeruje manažérovi MARIANKOTYKOTLEBA, ktorému ušiel postup do IV. ligy v poslednom nevydarenom zápase, v ktorom mu stačila aj remíza, žiaľ, nevyšlo to a po prehre 1:2 sa musel vzdať prvého miesta a týmpádom aj vidiny postupu. Ale v každom prípade gratulujem k skvelej sezóne, 12 výhier za sebou, predvádzal si dobrú hru, škoda že to nestačilo. Aj tebe prajem veľa šťastia do novej sezóny!

 

0

V pohári sme skončili

Druhé kolo bolo nad naše sily… (aspoň engine si to myslí). Tak veľmi sme si chceli zahrať v 4. kole, až sme nakoniec skončili trpkou prehrou v 2.

Čím to je, že sme opäť vyhoreli ako fakľa? Súpera sme podľa všetkého podcenili v tvorbe zostavy a taktiky a nevenovali sme mu dostatok času.

Ratingovo sme boli v každom ohľade lepší, bohužiaľ, nie vždy práve to rozhoduje, niekedy je treba aj kúsok šťastia. V dnešnom zápase bolo na strane domácich. “Chcem zagratulovať súperovi k postupu do 3. kola. Podali kvalitný výkon.” povedal na pozápasovej tlačovke tréner Meinte.

Taký je šport, dnes nám neprialo, na pohode nám nepridal hneď gól v úvode zápasu a zranenie Jera (Jerónimo Simão pozn.), dostali sme ďalší gól a už sme sa nedostali do nášho tempa. Týmto chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí merali cestu na štadión a do poslednej sekundy dúfali…” vyjadril sa jediný strelec tímu FC Majir Andrzej Zwierciadłowski.

Už pred zápasom bolo jasné, že tím opúšťajú dve dlhodobé opory základnej zostavy Lasse Höytölä a Leszek Palak. Bol to pre nich rozlúčkový zápas. Dôvodom Lasseho odchodu boli jeho slabé výkony v tíme, dlhodobé výpadky formy a strelecká nemohúcnosť (3 góly za 3 sezóny pôsobenia). “Som z toho sklamaný, čakal som, že klub so mnou neráta do ďalších zápasov, ale takéto konanie som nečakal. Teraz už mám nové pôsobisko, prišiel som sem hrať futbal a podávať stabilné výkony.” vyjadril sa Lasse po zistení nového zamestnávateľa.

Manažér sa vyjadril aj na novú posilu, ktorá by mala nahradiť v strede zálohy práve spomínaného fína: “Sme radi, že sa nám tak rýchlo podarilo získať náhradu. Teraz by mala sila nášho tímu ešte viac vzrásť. Dolaďujeme už iba podmienky zmluvy.

Tak isto aj Dan ponúkol novinárom zopár slov: “Stalo sa to všetko tak rýchlo, ešte si to neuvedomujem. Ale som šťastný, že budem súčasťou tímu, ktorý má vysoké ambície. Už sa teším, až nastúpim na ihrisko.”

 

2

My Way…

Ahoj, volám sa Samo. Som z dedinky Šajdíkove Humence (10 km od Senice). Mám 16 rokov (7. septembra budem mať 17) a Hattrick hrám od marca 2008.

Od začiatku mojej cesty som spoznal veľa priateľov, ale veľa z nich už hattrick nehrá. Na začiatku boli dvaja dôležití manažéri – Stuart a FlowerSoft. Stuart mi vlastne ukázal túto skvelú hru, začo mu aj touto cestou ďakujem. FlowerSoft mi zase pomáhal s ťažkými začiatkami.

Prvý rok som v podstate nehral, nerozumel som tomu a len som sa sporadicky prihlasoval a “nastavoval” zostavu. Následne som sa spýtal spominaného manažéra a on mi dal základy Hattricku. Začal som trénovaním brankárov, čo bol asi najlepší začiatok pre každého nováčika. V šiestej lige sme hrali tri tími (podbreziny, FK Teenegers PD) o prvé miesto. Šesť sezón sme sa trápili. Trpezlivosť sa vyplatila a 23. sezónu som vyhral a postúpil priamo, dokonca v tej istej sezóne sme dosiahli najväčší úspech v Slovenskom pohári (postup do 4. kola). V prvom kole sme otáčali skóre z 2:1 na 2:3. V druhom kole sme narazili na IV. ligistu, no nezľakli sme sa a opäť sme otáčali skóre z 0:1 na 2:1 pp. Tretie kolo už som bral ako za sen, dostali sme tím, ktorý hral v III.4 (momentálne tím hrajúci II. ligu). Nemali sme čo stratiť. Prvý krát sme v SP neprehrávali, ba dokonca v 85. minúte sme viedli 2:0 a fanúšikovia začali oslavovať postup do 4. kola! Štvrté kolo bolo pre nás stopkou. Získali sme veľa skúseností, túto 28. sezónu sa to chystáme napodoniť.

Piatu ligu som dostal celkom ťažkú, ale aj napriek tomu, som ju ako nováčik zakončil na 4. mieste a vyhol sa baráži. Ďalšia sezóna už taká vydarená nebola, skončili sme na 6. mieste a museli sme si zahrať nepríjemnú baráž. V nej sme dostali prijateľného súpera a vyhrali sme s prehľadom 3:1. Ďalšie dve sezóny sme obstáli na 4. mieste.

28. sezóna

Ciele: liga – 2. miesto

pohár – prejsť 3. kolom

opäť sa naplno venovať tradingu.

Ostatným prajem veľa šťastia v novej sezóne! Nech je ešte lepšia ako tá predchádzajúca.

PS: Touto cestou chcem pozdraviť aj manažérov MARIANKOTYKOTLEBA a RbwBoy! Držím palce v novej sezóne!

Sami7