Rozhovor s legendou

Redakcia oficiálnej klubovej stránky prináša zaujímavý rozhovor s dlhoročným hráčom a hrajúcou legendou klubu – so Zdenkom Perom.

Zdenko, na slovenskej HT-scéne sa práve skončila 45. sezóna a zároveň tvoja 15. v seniorskom tíme. Ako by si ju zhnodnotil?

Samozrejme sme všetci veľmi sklamaní z nášho účinkovania v lige. Po minulej sezóne, keď sme skončili na skvelom 2. mieste, každý očakával útok na to najvyššie. Klamal by som, keby poviem, že ja nie. Žiaľ, úvod ligy sme vôbec nezachytili, nehrali sme tak kompaktne ako predchádzajúcu sezónu, akoby sa vytratila všetka tá súdržnosť a hráči si navzájom neverili. Musíme sa z toho poučiť . 

Napriek tomu v pohári sa vám celkom darilo…

V Slovenskom pohári sme sa snažili vykompenzovať si katastrofálnu prvú polovicu ligovej sezóny. Darilo sa nám to skvele. Vyrovnali sme rekord klubu v pohároch (9. kolo z minulej sezóny, pozn. red.), ale priznám sa, mali sme naviac. Tento tím si zaslúžil minimálne ešte jedno kolo. Bohužiaľ, nám v tom správnom momente vypovedali formy a zároveň sme zvádzali náročné boje o záchranu v lige. Za nami bola polovica súťaže a my sme mali na konte 4 body. Preto tréner pohár vypustil a dal nám jasný povel k záchrane ligy.

Zrejme to pomohlo, keďže z nasledujúcich 5 zápasov ste 4 vyhrali.

Drvivá väčšina chalanov sme hrali 2 zápasy za týždeň. Po vypadnutí z pohára sme sa teda mohli sústrediť výlučne na ligovú súťaž a to sa odzrkadlilo aj na výsledkoch tímu. Ďalším kľúčovým faktorom v tom čase bolo najatie trénera formy. Začali sme vyhrávať a nálada v tíme išla hore ako aj naše postavenie v tabuľke.

V závere sezóny vám ale už zrejme došli sily…

Po dvoch výhrach, vonku s FC Tajfun Neverice a doma FC Kuko nás čakali dva posledné, rovnako dôležité zápasy. Nevyšlo nám to podľa našich predstáv, obidva sme prehrali, no chvalabohu aj konkurenti v boji o vypadnutie. Bolo na nás vidno, že nám dochádzajú sily, čo bolo dôsledkom dlhej sezóny. Prvý raz v kariére som odohral vyše 20 súťažných zápasov za sezónu a bolo to teda cítiť. 

Ako potom prebiehala príprava na zápas sezóny v baráži?

Po poslednom ligovom zápase doma s istým majstrom FCL Splesnivené Koleno sme dostali 3-dňové voľno. Každý to riešil individuálne. Ja som zobral manželku na pobyt do Tatier, skvele som si vyvetral hlavu od futbalu. Keď som sa vrátil v stredu na tréning, videl som že veľa chalanov sa cíti úplne oddýchnuto a zregenerovane a každý bojuje o to, aby v sobotu nastúpil v základe. Bol to správny ťah od vedenia. Barážový zápas sa nám podarilo zvládnuť, aj keď sme vyhrali najtesnejším rozdielom 1-0, ligu sme zachránili. Celkom mi je ľúto súpera – matov team, ktorý ani na tretí raz po sebe neuspel v kvalifikačnom zápase o postup. Verím, že sa im to budúcu sezónu podarí.

Ako vyzerá práve tvoja príprava na novú sezónu?

Momentálne máme každý voľno, k tímu sa pripojíme v utorok, keď nás čaká prvý prípravný zápas s TJ Kerko Lions. Verím, že si pár minút zahrám proti tomuto odvekému rivalovi. Naše vzájomné zápasy sú spájané aj výtržnosťami oboch fanúšikovských táborov, čo k tomu pochopiteľne patrí a vždy si tieto zápasy užívam. Po zápase odchádzame na 3-dňové sústredenie do Česka. Cez víkend nás čaká posledný prípravný zápas s ďalším rivalom – Lokomotíva SNV. Tím vedený menej skúseným manažérom, no s vysokými ambíciami. Aktuálny majster V. ligy bude zaujímavou previerkou pred ostrým štartom novej sezóny.

Máš nejaký odkaz aj k fanúšikom?

Samozrejme, vďačím im za tu všetku podporu, ktorú nám prejavujú v zápasoch, či vyhrávame alebo prehrávame. Vždy idú naplno. Som nesmierne rád, keď môžem pred nimi hrať a nastupovať ako kapitán. 

Ďakujem za rozhovor

 

Redakcia prináša aj zaujímavé štatistiky z Perovej kariéry. Zdenko odohral za náš seniorský tím celkovo 334 zápasov, z toho 264 suťažných, v ktorých strelil 180 gólov. V lige 199 zápasov/141 gólov. V pohári 60 zápasov – 35 gólov. A v barážových 5-tich zápasoch vsietil 4 góly. V tejto sezóne nastúpil na rekordný počet 21 zápasov/14 gólov.

Perovi želáme veľa šťastia a najmä zdravia, aby k tým gólom ešte nejaké pribudli!

About sami7