Season 7

Group A

Team M V D L F A +- P
1 Krosnianka Karpaty Krosno 3 3 0 0 14 0 14 9
2 Super Troopers FC 3 2 0 1 10 4 6 6
3 MS Odense 3 1 0 2 10 8 2 3
4 ratatoulle 3 0 0 3 0 22 -22 0

Round 1:
Super Troopers FC – MS Odense 5:1
Krosnianka Karpaty Krosnoratatoulle 8:0

Round 2:
Super Troopers FC – Krosnianka Karpaty Krosno 0:3
MS Odense – ratatoulle 9:0

Round 3:
Krosnianka Karpaty Krosno – MS Odense 3:0
ratatoulle – Super Troopers FC 0:5

Group B

Team M V D L F A +- P
1 Langer House 3 3 0 0 8 0 8 9
2 FC iSoccer 3 1 1 1 4 5 -1 4
3 FC Rünenberg 3 1 1 1 5 7 -2 4
4 The Flaming Wodkas FC 3 0 0 3 5 10 -5 0

Round 1:
FC iSoccerThe FlamingWodkas FC 3:2
FC Rünenberg – Langer House 0:3

Round 2:
FC iSoccer – FC Rünenberg 1:1
The FlamingWodkas FC – Langer House 0:3

Round 3:
FC Rünenberg  – The FlamingWodkas FC 4:3
Langer House – FC iSoccer 2:0

Group C

Team M V D L F A +- P
1 FC Prague Slivers 3 3 0 0 12 6 6 9
2 FC Eduard United 3 2 0 1 8 6 2 6
3 West Bromwich Strollers 3 1 0 2 8 9 -1 3
4 FC X-Team 3 0 0 3 4 11 -7 0

Round 1:
FC Eduard United – FC Prague Slivers 1:3
FC X-Team – West Bronwich Strollers 1:3

Round 2:
FC Eduard United – FC X-Team 4:1
FC Prague Slivers – West Bronwich Strollers 5:3

Round 3:
FC X-Team – FC Prague Slivers 2:4
West Bronwich Strollers – FC Eduard United 2:3

Group D

Team M V D L F A +- P
1 Horus Falcons 3 2 1 0 8 5 3 7
2 FCOB Kamenice 3 1 1 1 10 10 0 4
3 Klaukkala Bears 3 1 0 2 9 10 -1 3
4 Los Mejores Fútbol Club 3 0 2 1 7 9 -2 2

Round 1:
Los Mejores Fútbol Club – Klaukkala Bears 1:3
FCOB Kamenice – Horus Falcons 1:2

Round 2:
Los Mejores Fútbol Club – FCOB Kamenice 4:4
Klaukkala Bears – Horus Falcons 2:4

Round 3:
FCOB Kamenice – Klaukkala Bears 5:4
Horus Falcons – Los Mejores Fútbol Club 2:2

Quarter-finals:

Krosnianka Karpaty Krosno – FC iSoccer 4:1
FC Prague Slivers – FCOB Kamenice 4:2
Horus Falcons – Super Troopers FC 4:1
Langer House – FC Eduard United 3:0

Semifinals:

Krosnianka Karpaty Krosno – FC Prague Slivers 5:2
Horus Falcons – Langer House 0:1

Final:

Krosnianka Karpaty Krosno – Langer House 2:1


Winner is hubeq. (score 25:4)
On the 2nd place is AzeemClark.

My score: 18:13

 

Points of Interest:

Best shooter: 5 goals Mateusz ‘Hałabała’ Hałabis from Krosnianka Karpaty Krosno and Iker Cortazar from FC Eduard United
Most goals: 25 Krosnianka Karpaty Krosno
Least goals: 2 Langer House (only in final)


About the Author

Hello ;) My name is Tomas and I am from Prague. I study on Czech Technical University (ČVUT) Faculty of Information Technology. I play football by 7 years. ;) I like inline skating, billiard and walking with my girl friend. :) I don't know what I would write here. :) I f you have some questions so write me. ;) I will be glad for any comments. ;)