GL | Season 3

 

GOLDEN LEAGUE – Season III

 

FINAL STANDINGS
1. Krosnianka Karpaty Krosno (Poland/Hubeq)
2. Rising Vikings (Sweden/Kludden)
3. Rochdale United (England/Politzia)
4. Langer House (India/AzeemClark)

FINAL
Waegari Park (South Korea)
Krosnianka Karpaty Krosno – Rising Vikings 3-1 (425370147)

Third Place
Stadium Arcadium (Poland)
Langer House – Rochdale United 0-1 (425389713)

Semifinals
Ecaterina Teodoroiu (Romania)
Krosnianka Karpaty Krosno – Langer House 4-1 (425190475)

Sutter’s Mill (Switzerland)
Rochdale United – Rising Vikings 1-2 (425177961)

Quarterfinals
MS Odense – Krosnianka Karpaty Krosno 1-3 (424920078)
FC X-Team – Langer House 2-2, 2-3 penalty kicks (424915352)

Horus Falcons – Rochdale United 0-0, 3-4 penalty kicks (424915005)
Blue Royals 04 – Rising Vikings 1-2 (424978459)

Round of 16
Klaukkala Bears – Horus Falcons 0-1 (424755244)
Langer House – Pig Hunters 5-0 (424787123)
Blue Royals 04 – Lokomotiv Veltem BoT 3-0 (424817995)
FC X-Team – The Flaming Wodkas FC 9-0 (424754179)
FCOB Kamenice – Rochdale United 1-1, 2-3 penalty kicks (424771419)
MS Odense – Bellevue Barrage 1-0 (424753794)
Krosnianka Karpaty Krosno – FC Sigulda 08 5-0 (424845131)
Rising Vikings – Los Mejores Fútbol Club 2-1 (424779529)

 

Golden League Group A
1 MS Odense Denmark 48
2 FC X-Team Romania 45
3 Vi Flaesker Jer Denmark 33
4 Blue Royals 04 Austria 22
5 Polomint Scotland 19
6 FC Eduard United Romania 0

 

Golden League Group B
1 Kronsnianka Karpaty Krosno Poland 31
2 Los Mejores Fútbol Club Brasil 22
3 FC Sigulda 08 Latvia 19
4 Horus Falcons Czech Republic 16
5 AS Uijeongbu 07 South Korea 6
6 FC Lönnlöven Sweden 3

 

Golden League Group C
1 Rising Vikings Sweden 17
2 Super Troopers FC England 10
3 AFC Wirschtlstand Austria 9
4 Warsaw Scousers Poland 6
5 Klaukkala Bears Finland 2
6 FC Prague Slivers Czech Republic 0

 

Golden League Group D
1 Langer House India 22
2 Rochdale United England 21
3 Lokomotiv Veltem B.o.T. Belgium 18
4 Evil Incorporated Oceania 11
5 Rosemeadow Royals Oceania 0
5 Malcolm Mania England 0

 

Golden League Group E
1 FC Rünenberg Switzerland 29
2 Pig Hunters Oceania 21
3 The Flaming Wodkas FC Poland 15
4 FCOB Kamenice Czech Republic 3
5 Jenever FC Netherlands 3
6 manseAA Finland 0

 

Golden League Wildcard Group
1 Bellevue Barrage Oceania 10
2 West Bromwich Strollers England 4
3 Shakhtar Donuts England 3
3 G-United FC Italy 3
5 Real Zollikon Switzerland 3
6 Ratatoulle Belgium 3
7 Jove Poland 2
8 PlayUpPompey Norway 2
9 Arzt Schnell USA 0
9 BarcaPool Denmark 0
9 Esperanza Nunca Pierde Argentina 0
12 FC iSoccer Germany 0
12 Club Atletico River Ale Italy 0

 

Vi Flaesker Jer and FC Rünenberg were replaced by Klaukkala Bears and FCOB Kamenice in the playoffs

 

May 8/9
FCOB Kamenice – MS Odense 1-3 (425377398)
Los Mejores Fútbol Club – FC Rünenberg 3-4 (425364459)

May 1
MS Odense – FC X-Team 0-4 (425086308)

April 16
West Bromwich Strollers – Super Troopers FC 0-0 (424817502)

April 9/10
FC iSoccer – FC X-Team 2-6 (424604326)
Pig Hunters – Los Mejores Fútbol Club 2-2 (424614010)
Bellevue Barrage – Rising Vikings 1-1, 1-2 penalty kicks (424612307)
Arzt Schnell – Polomint 0-3 (424663917)
The Flaming Wodkas FC – Horus Falcons 2-5 (424585880)

April 2/3
manseAA – FC Rünenberg 0-3 (424439472)
Rochdale United – MS Odense 0-2 (424431905)
Pig Hunters – Langer House 2-1 (424431876)
Bellevue Barrage – Krosnianka Karpaty Krosno 0-3 (424435441)
FC X-Team – Horus Falcons 2-1 (424431876)
The Flaming Wodkas – Los Mejores Fútbol Club 2-0 (424435064)

March 27
Bellevue Barrage – Pig Hunters 1-0 (424309758)
MS Odense – Langer House 5-1 (424271068)
Krosnianka Karpaty Krosno – Rochdale United 5-0 (424256083)
The Flaming Wodkas FC – FC X-Team 3-2 (424267870)
Rising Vikings – Los Mejores Fútbol Club 1-1 (424296519)

March 19/20/21
Los Mejores Fútbol Club – Bellevue Barrage 6-0 (424143640)
MS Odense – Krosnianka Karpaty Krosno 1-0 (424060678)
FC X-Team – Pig Hunters 3-2 extra time (424105101)
Langer House – Rochdale United 3-1 (424093339)
Klaukkala Bears – Super Troopers FC 1-1 (424202627)

March 12/13/14
Klaukkala Bears – Rochdale United 0-1 (424024250)
Super Troopers FC – Horus Falcons 0-0, 2-1 penalty kicks (423946647)
Polomint – FC X-Team 4-2 (423912766)
The Flaming Wodkas – Bellevue Barrage 2-0 (423936176)
Rising Vikings – Vi flæsker jer 0-4 (423918694)
Los Mejores Fútbol Club – MS Odense 1-4 (423922024)

March 5/6
Club Atlètico River Ale – Los Mejores Fútbol Club 1-2 (423766638)
Super Troopers FC – Krosnianka Karpaty Krosno 4-1 (423745719)
MS Odense – Bellevue Barrage 3-0 (423746615)
Vi flæsker jer – FC X-Team 4-3 extra time (423751020)
FC Lönnlöven – Rising Vikings 1-0 (423757994)

February 26/27
Rochdale United – Vi flæsker jer 1-4 (423582762)
Super Troopers FC – West Bromwich Strollers 0-1 (423659075)
FC X-Team – Los Mejores Fútbol Club 1-0 (423583078)
Horus Falcons – MS Odense 1-2 (423563376)
Rising Vikings – Bellevue Barrage 0-2 (423603235)

February 19/20
Super Troopers FC – West Bromwich Strollers 1-0 penalty kicks (423363113)
Rochdale United – BarcaPool I.F 6-0 (423437400)
Pig Hunters – Los Mejores Fútbol Club 4-0 (423416033)
Bellevue Barrage – FC X-Team 1-5 (423454948)
Vi flæsker jer – FC Rünenberg 3-1 (423471723)
The Flaming Wodkas FC – MS Odense 0-2 (423417861)

February 12/13
Klaukkala Bears – MS Odense 2-3 (423239017)
Rochdale United – Rising Vikings 1-0 (423263187)
Super Troopers FC – FC X-Team 0-1 extra time (423249193)
Horus Falcons – Bellevue Barrage 1-0 (423244685)
Vi flæsker jer – Los Mejores Fútbol Club 3-1 (423263251)
The Flaming Wodkas FC – Jove 1-2 extra time (423217453)

February 6
MS Odense – Rising Vikings 4-0 (423086335)

January 16-17
Blue Royals 04 – FC Rünenberg 1-2 (410303693)
Polomint – Malcolm Mania 5-0 (410328844)
MS Odense – FCOB Kamenice 1-4 (410312347)
The Flaming Wodkas – Krosnianka Karpaty 0-5 (410322126)
Rising Vikings – FC X-Team 0-2 (410312113)
Los Mejores Fútbol Club – Langer House 3-4 (410341539)

January 8-10
Shakhtar Donuts – The Flaming Wodkas FC 2-0 (410097991)
Rochdale United – FC iSoccer 2-1 (410132462)
Langer House – Bellevue Barrage 8-0 (410088026)
Blue Royals 04 – MS Odense 6-0 (410080960)
FC Eduard United – FC Rünenberg 1-2 (410085650)
Vi Flaesker Jer – Rising Vikings 7-1 (410202106)
Krosnianka Karpaty Krosno – Klaukkala Bears 5-0 (410210469)
Los Mejores Fútbol Club – FC X-Team 3-2 extra time (410090767)

January 1-2
Klaukkala Bears – AFC Wirschtlstand 0-2 (409928967)
Super Troopers FC – FC Rünenberg 1-1, 1-2 penalty kicks (409927254)
Rochdale United – Los Mejores Fútbol Club 1-8 (409955005)
Pig Hunters – Blue Royals 04 1-2 (409921870)
Langer House – MS Odense 3-1 (409912424)
FC X-Team – AS Uijeongbu 07 2-4 (409928410)
Polomint – Rising Vikings 0-2 (409919051)
Horus Falcons – Krosnianka Karpaty Krosno 0-3 (409917073)
The Flaming Wodkas FC – FC Lönnlöven 2-1 (409923913)

December 25-26
Club Atlètico River Ale – FC Rünenberg 0-4 (409773877)
Malcolm Mania – Polomint 0-1 (409749427)
Langer House – AFC Wirschtlstand 7-1 (409754567)
Blue Royals 04 – Los Mejores Fútbol Club 5-2 (409756240)
FC X-Team – Rochdale United 1-0 (409760032)
Vi flæsker jer – Pig Hunters 4-2 (409746969)
Rising Vikings – MS Odense 0-5 walkover (409747562)

December 18-20
Rochdale United – MS Odense 0-0, 5-2 penalty kicks (409553015)
Bellevue Barrage – Horus Falcons 0-4 (409592177)
Pig Hunters – Rising Vikings 1-0 (409592579)
Blue Royals 04 – AFC Wirschtlstand 4-1 (409568687)
FC X-Team – Langer House 4-3 (409602350)
Polomint – Vi flæsker jer 1-6 (409580266)
FC Lönnlöven – FC Rünenberg 1-4 (409591460)
Los Mejores Fútbol – The Flaming Wodkas FC 6-0 (409584801)

December 11-12
Rochdale United – MS Odense 1-1 (409391041)
Bellevue Barrage – Los Mejores Fútbol Club 0-6 (409400592)
AFC Wirschtlstand – Pig Hunters 0-5 (409394235)
Polomint – EVIL INCORPORATED 0-0, 5-3 penalty kicks (409416933)
ratatoulle – FC Rünenberg 0-4 (409395364)
FC Sigulda 08 – FC X-Team (409409268)
Vi flæsker jer – Klaukkala Bears 1-1 (409450307)
Krosnianka Karpaty Krosno – Langer House 7-1 (409392357)
Warsaw Scousers – The Flaming Wodkas FC 6-0 (409397580)

December 4-5
Klaukkala Bears – AS Uijeongbu 07 0-4 (409230851)
Rochdale United – Bellevue Barrage 1-0 (409231811)
Langer House – Pig Hunters 5-2 (409234610)
AFC Wirschtlstand – MS Odense 2-1 (409212640)
Blue Royals 04 – FC Sigulda 08 4-1 (409287043)
Polomint – FC Rünenberg 1-3 (409216958)
Lokomotiv Veltem BoT – Rising Vikings 3-1 (409221935)
Horus Falcons – FC X-Team 2-3 (409227961)
Vi flæsker jer – Los Mejores Fútbol Club 3-1 (409221022)
The Flaming Wodkas FC – Dracones FC 0-1 (409256295)
Warsaw Scousers – Krosnianka Karpaty Krosno 2-1 (409234536)

November 27/28
Klaukkala Bears – Langer House 2-4 (409043243)
Rochdale United – Polomint 2-3 extra time (409043633)
Pig Hunters – MS Odense 2-1 extra time (409008230)
EVIL INCORPORATED – Blue Royals 04 0-0, 5-2 penalty kicks (409019872)
Bellevue Barrage – FC X-Team 1-4 (409058333)
ratatoulle – Horus Falcons 3-2 (409010198)
Lokomotiv Veltem Back-on-Track – AFC Wirschtlstand 3-0 (409037060)
FC Sigulda 08 – Vi flæsker jer 1-2 extra time (409052517)
Krosnianka Karpaty Krosno – FC Rünenberg 1-0 (409033038)
The Flaming Wodkas FC – PlayUpPompey 2-1 extra time (409055704)
Rising Vikings – Los Mejores Fútbol Club 2-1 (409043112)

November 20/21/22
Rochdale United – FC Sigulda 08 2-7 (408867948)
EVIL INCORPORATED – Langer House 3-2 extra time (408844994)
Pig Hunters – Klaukkala Bears 2-0 (408852951)
Blue Royals 04 – Vi flæsker jer 4-1 (408854794)
FC X-Team – AFC Wirschtlstand 3-0 (408844579)
FC Rünenberg – Bellevue Barrage 4-2 (408849764)
Polomint – The Flaming Wodkas FC 2-0 (408853122)
Lokomotiv Veltem Back-on-Track – Krosnianka Karpaty Krosno 0-6 (408899194)
Horus Falcons – ratatoulle 2-0 (408902575)
MS Odense – Real Zollikon 2-0 (408869952)
Rising Vikings – Jenever FC 2-0 (408848291)
Los Mejores Fútbol Club – Super Troopers FC 3-2 (408875600)

November 13/14
Klaukkala Bears – Vi flæsker jer 0-4 (408673836)
Super Troopers FC – EVIL INCORPORATED 0-3 (408661431)
Rochdale United – Pig Hunters 1-1, 3-4 penalty kicks (408658192)
AFC Wirschtlstand – Bellevue Barrage 3-1 (408659879)
FC X-Team – FC Rünenberg 3-2 (408661385)
MS Odense – The Flaming Wodkas FC 7-0 (408670451)
Lokomotiv Veltem Back-on-Track – Horus Falcons 2-0 (408697239)
PlayUpPompey – Rising Vikings 2-3 extra time (408745730)
Warsaw Scousers – FC Sigulda 08 0-8 (408724055)

November 6/7
Klaukkala Bears – Krosnianka Karpaty Krosno 0-7 (408507606)
EVIL INCORPORATED – AFC Wirschtlstand 3-0 (408483348)
Bellevue Barrage – Blue Royals 04 2-6 (408518761)
Lokomotiv Veltem Back-on-Track – FC Lönnlöven 5-0 (408502127)
FC Sigulda 08 – Rising Vikings 5-2 (408514080)
MS Odense – Jenever FC 0-1 (408481938)
The Flaming Wodkas FC – FC X-Team 0-1 (408503624)
Warsaw Scousers – FC Rünenberg 3-4 (408542646)

October 30/31 – November 1
Klaukkala Bears – FC Sigulda 08 0-1 (408312456)
EVIL INCORPORATED – Lokomotiv Veltem Back-on-Track 0-1 (408300113)
Bellevue Barrage – The Flaming Wodkas FC 3-2 (408306660)
AFC Wirschtlstand – Horus Falcons 1-2 (408285064)
Real Zollikon – Rochdale United 3-2 (408335223)
Krosnianka Karpaty Krosno – Vi flæsker jer 1-0 in extra time (408307062)
Rising Vikings – FC Rünenberg 2-1 (408301676)
Verde Esperanza Nunca Pierde – MS Odense 1-7 (408305363)

October 24
MS Odense – Bellevue Barrage 5-0 (408115891)
FC Sigulda 08 – FC Rünenberg 3-1 (408138523)
Lokomotiv Veltem Back-on-Track – The Flaming Wodkas FC 4-1 (408172293)
FC Eduard United – FC X-Team 0-3 (408101129)

October 17
The Flaming Wodkas FC – MS Odense 0-4 (407974083)
FC X-Team – Krosnianka Karpaty Krosno 0-2 (408005511)

About the Author

Born in England, reborn in Poland, living the dream on Hattrick. I am the creator of 'The Golden League', which if you don't yet know what it is... you aren't getting the best out of HT ;) I am also a board member of the HTU Managers Federation, which I heartily recommend to all HT users as an established, supportive and amazing community with huge resources to help you make a brilliant blog for your team, and to help your teams succeed. Hope to see you there.