Konečně mistři… Rozhovor s kapitánem

Konečně se to povedlo. Liberty zcela nekompromisním způsobem ovládlo svou ligu a zaslouženě postupuje o úroveň výš. Jedním ze strůjců úspěchu byl i kapitán Giuseppe Dussi

Pepo, konečně Liberty postoupilo a ligu ovládlo suverénně. Víc ste si ani přát nemohli nebo jo?
Určitě mohli. Mohli sme mít ne 40 bodů ale 42 a samozřejmě sme mohli jít dál i v poháru.

Projít celou ligu bez bodové ztráty to už je možná příliš ne? Copak neporazitelnost vám nestačí?
Jsme rádi že se to povedlo jak se to povedlo. Projít bez ztráty bodu by byl skvělý bonus a upřímně řečeno měli sme na to. Škoda zápasu s Yokohamou. Dostali jsme za sezonu 5 gólů a z toho 4 v jednom zápase. To mě mrzí a o to víc že to bylo po jasné výhře doma.

Co se v tom zápase stalo?
Nevim. Zápas byl šílenej. Šli jsme do vedení ale neudrželi sme ani poločas ve kterym sme chvíli i prohrávali. Pak sme šli do dvougólového vedení a v závěru nesmyslně neudrželi už tak tenký náskok. Nechápu co se stalo ale sem rád že to nic neměnilo an titulu a postupu.

To však byla jediná kaňka na jinak dokonalé sezoně…
No uplně dokonalá nebyla. To co se stalo v poháru byla prostě ostuda. To byla větší kaňka. Věřim že tentokrát to bude lepší

Nakousl si téma nové sezony. Jaké jsou cíle? Už jse o tom mluvili?
Mluvili. Je to jasný. Pohár minimálně 3. kolo a v lize chceme hrát špičku. Případně i zkusit zabojovat o postup.

To jsou hodně smělé plány. Hlavně na ligu
Možná smělé ale věřim že kvalita na to je. Postup určitě neni cíl, ale určitě jím neni ani záchrana. Liga by měla být celkem kvalitní ale i tak by pouhá záchrana byla až příliš opatrným cílem. Na druhou stranu tát se může cokoliv. Ale to že by Liberty bojovalo o záchranu si nepřipouštíme.

A jak hodnotíš turnaje?
V tom poslednim sme prošli až do finále bez ztráty bodu. Jedinym zdržením bylo prodloužení v 1. kole play-off. Pak sme ve finále padli a brali stříbro. Tentokrát už sme ve skupině i prohráli i remizovali a nakonec se strachovali o postup. To se povedlo, v semifinále sme přestříleli znovu Aston Villu a věřim že finálový reparát zvládneme.

Pepo hodně štěstí v V. lize!

About sithorin