První půlka v páte lize

Poprvé jsme se podívali do V. ligy. A jak to tam po polovině sezony vypadá? Inu není to tak špatné. Čtvrté místo je rozhodně slušným výsledkem po polovině sezony ale cítíme, že to není strop. Že to může být i výrazně lepší. A jak se “podzimní” 4 místo rodilo?

1. kolo – Výhra 2:1 nad Forza Zlomkotnik
Na začátek nelehký zápas s dalším nováčkem, ale zvládnutá velice slušně. Vítězství se zrodilo díky c+h což byla jedna ze specek ve kterou sme věřili (celkem oprávněně) a útoku zleva. Impozantní útok do kolosální obrany. Soupeř korigoval gólem 8 vs. 10.

2. kolo – Prohra 4:2 s Nightmares
Trochu namlsaní z prvního zápasu jsme chtěli obrat o body i aspiranta na titul. Ten si na nás zřejmě připravil MOTS a obětoval víc TS než jsme byli ochotni my. I přesto bylo BP na naší straně. Bohužel random ten den vstával prdelí napřed a podle toho to vypadalo. Nepřišla nám jediná specka, zranil se Dussi a soupeř dostal 3 šance (všechny proměnil) na jeden kraj aniž by použil AoW. Nám naopak ze 4 pokusů prošel 14 útok 12 obranou jednou jedinkrát a body zůstali trochu nespravedlivě doma všechny tři.

3. kolo – Výhra 1:0 s Dreamer_team
Ve středu odchod z poháru, v sobotu betonář. Uvážíme-li že Pepík Dussi se v tu chvíli povaloval na nemocničním lůžku nebyla naše situace ideální. Nicméně jednoznačná výhra v záloze, rychlík Surmacki na křídle a bylo hotovo. Jedna quick+pass specka stačila – 1:0, PIC a hotovo. Kdyby v prvním poločase Thörlind proměnil penaltu, mohl být klid už dříve ale jak známo – lepší pozdě než vůbec.

4. kolo – Prohra 4:1 s Liptákovem
Opět venku a opět bez bodu. Jestli to s Můrama nebyl košer výsledek, s Liptákovem už to byla skutečně prasárna. Ano, 3-5-2 CA neni ideální formace, ale význam to má. Ubránili jsme všechny strany, připravili si 2 průchozí útoky a CA rating 10. Jediný náš gól padl z přímáku ale pachuť zápasu zůstala velmi dlouho. Ze dvou zápasů venku 0 bodů a pocit dvou křivd.

5. kolo – Výhra 4:2 nad Medvědy VT
Znovu venku, tentokrát proti týmu ze spodku tabulky, který je u dna trochu nečekaně.Situace nelehká, leč neřešitelná. Zápas se nevyvíjel příliš dobře až do 82. minuty Liberty prohrávalo. Nakonec však rozhodlo střídání. Nejrve vyrovnal (opět) po c+h Sarpkan a v 89. minutě zaúřadoval nejprve Jůzek a chvíli po něm i Dussi. 4:2 a první výhra venku

6. kolo – Výhra 5:0 nad Kosmosem
Soupeř bez vstřelené branky a bez bodu beznadějně poslední. My bez TS, forem, naštěstí doma. Ze zápasu trošku obavy, nakonec však až příliš poklidná výhra 5:0. Chvála Bohu za PIN. Bez něj by to asi nebyla sranda

7. kolo – Prohra 3:2 s Motorem Soběslav
Krátký souhrn: Yaranga zraněný, Štěrba bez formy, Řehoř vykartovaný (a bez formy). To byla obrana. V záloze Dussi bez formy, Sarpkan bez formy a v útoku Jůzek opět bez formy. Situace hodně špatná a trochu riskantní setup 2-5-3. JIná varianta však moc v úvahu nepřipadala. Soupeř doposud bez použitelných útoků (minule 2×8 předtím nic) ale se zálohou. Soupeř zřejmě vyrukoval PINem a se dvěma útoky které nebyli uplně příjemné. Jeden průchozí a 2 ubráněné, u nás 2 vyrovnané. Soupeř prošel 2x zleva a jednou z penalty. My sice vedli 2:0 ale pak přišlo stažení (jako obyvkle za stavu 2:0) což bylo asi to nejhorší co nás mohlo potkat. O to víc mrzí neproměněná unpred. specka. Možná měl přijít přechod na 3-5-2 ale vzhledem ke stavu našich obránců tohle bylo asi o něco jistější. Aspoň před zápasem. Bohužel stažení a hlavně PIN soupeře – to byly dva tahy přes rozpočet.

Suma Sumárum z pohledu nováčka 4. místo asi fajn, ale vzhledem k cílum před sezonou a tomu jak jsme v daných zápasech ztráceli body je těch 12 bodů a 4. místo trochu pod očekáváním. A co si popřát do druhé poloviny sezony? Víc štěstí a aby si s náma random tolik nevytíral prdel…

About sithorin