[U20/NT] Výchova reprezentanta – DA část + U20 by Meda_Beda

 

Tohle vlákno slouží především na podporu naší U20 a NT, k diskuzi ohledně hráčů. Obsahuje informace (trénink, vhodné skilly, specky atd.) o procesu výchovy hráče od dorosteneckého věku až po NT. Cílem je hlavně zabezpečit kvalitní trénink pro naše největší naděje a maximalizovat šance na úspěch U20 a NT, aby nám trenéři reprezentačních týmů nebrečeli, že Němci měli zkrátka lepší tým.

 

DA

 

Zavolejte skautovi

 

První kdo uvidí budoucí naději v akci je skaut vašeho týmu, který ho pro váš tým vyhledal. Když voláte skautovi, určitě jako já máte jasnou představu – double solid s nějakou hezkou speckou. Většinou to tak nevyjde, ale občas ano.

Skauti hledají naděje podle vašich požadavků, což ovšem neznamená, že najdou vysněného telentovaného hráče. Vždy máte na vybranou, zda hráče přijmout a vyzkoušet, či ho odmítnout. Když voláte poslednímu skautovi, vezměte hráče vždy.
Pár rad jak komunikovat se skauty se vždy hodí, tak tedy:

1. skaut
– beru jen 15leté hráče ucházející a lepší tzn. alespoň jedna z hlavních dovedností je minimálně ucházející a jedna z odhalených hlavních dovedností je nedostačující (nebo lepší)

2. skaut
– beru 15leté hráče neadekvátní a lepší tzn. alespoň jedna z hlavních dovedností je minimálně neadekvátní a odhalená aktuální dovednost není příliš nízká (alespoň nedostačující)
nebo
– beru 16leté hráče ucházející a lepší tzn. alespoň jedna z hlavních dovedností je minimálně ucházející a hráči se mi hodí do tréninku (ať už v DA nebo v “A” týmu)

3. skaut resp. poslední skaut kterému volám
Pokud to nevyjde a ten skaut s kterým rozmlouváte je posledním z vašich skautů, vezměte prosím i tu “lamu”, co Vám nabízí. Za zkoušku nic nedáte, propustit tohoto borce můžete vždy zdarma, ale hlavně už ho nikdo nevytáhne po Vás a tudíž ti další manažeři mají o trošičku větší šanci na to, že se jim splní to jejich tajné přání.

Věřte, že jednou se usměje štěstí i Vás.

 

U20 skauti

 

Když už najdete talentovaného hráče, měli by se o tom dozvědět skauti naší U20 reprezentace, kteří vám pak případně poradí s tréninkem, přeřazením hráče a vůbec vším co budete kolem výchovy nadějného hráče potřebovat. Skauti jsou rozděleni podle pozic a věku hráčů. Hlavní skauti pro jednotlivé pozice jsou:

Brankáři: patas-007 (4610526)
Obránci: Meda_Beda (9118186)
Záložníci: Nouwen (9165295)
Křídla: maxmiki (1450205)
Útočníci: Gambit (3499253)

Seznam všech skautů naleznete zde: (16061644.555)

 

Nalezení vhodného hráče

 

Hledání potenciálních reprezentantů začíná už v dorostenecké akademii. Hlavním “zdrojem” hráčů pro prvotní databázi jsou:

– vlákno na národní konferenci [DA] U17-skauting (16120446.1)
– server (http://www.hattrick-youthclub.org/) kde mohou skauti talentové hráče i aktivně vyhledávat

Vhodní hráči se zařadí do databáze a jsou dále sledováni skautem. Hlavní parametry pro zařazení hráče do databáze:

1. hráči je méně než 17 let a může být v 17 letech a 0-20 dnech přeřazený do hlavního týmu
2. hráč má potenciál v hlavní dovednosti solidní až excelentní (7-8)
3. hráč má vhodné sekundární dovednosti pro svou pozici – potenciál alespoň 5 (u hráčů se solidní hlavní dovedností) nebo alespoň 4 (u hráčů s excelentní hlavní dovedností)
4. je reálné, že dostane strop v hlavních dovednostech do dne vytažení (ideálně 17 let a 0 dní)
5. hráč má vhodnou specialitu (pro U20 evidujeme i hráče bez specialit, abychom měli větší množství hráčů pro další výběr)

Pozn: V některých případech může být rovněž zajímavý hráč, který má tři hlavní dovednosti na úrovni ucházející a má ideální věk pro U20 repre. Po třech letech tréninku může mít stejné/lepší dovednosti, jako jeho konkurenti, kteří opouštějí DA jako solidní.

Hráči se specialitou (zejména hlavičkáři a rychlí) mají drobnou výhodu oproti hráčům bez speciality. Může se stát, že hráč se specialitou, ale se ztrátou několika tréninků, dostane v reprezentaci přednost před lepším hráčem bez speciality.

Dalším důležitým parametrem je věk hráče, který by se měl blížit ideálnímu věku hráče pro U20, tj. může odehrát všechny kvalifikační resp. MS zápasy a jeho 21. narozeniny jsou co nejblíže k poslednímu zápasu kvalifikace resp. finále MS,

Tabulka s ideální věkem je na internetu na adrese (http://www.ht-world.org/global/u20age.php)

Pokud máte talentovaného hráče, který je se speckou, ale bohužel nemá vhodný věk, upozorněte na něho ve vlákně [DA] U17-skauting nebo rovnou příslušného skauta. Jeho šance na U20 dres nemusí být velká, ale třeba by po několika sezonách poctivého tréninku mohl mít šanci objevit se v NT.

Pokud tedy vlastníte hráče, o kterém si myslíte že by mohl být budoucí hvězdou, neváhejte ho zveřejnit v našem vlákně [DA] U17-skauting(16120446.1). Příslušný skaut Vám vždy odpoví, poradí optimální trénink a zodpoví Vám všechny otázky týkající se výchovy a tréninku Vaší budoucí hvězdy. Nebojte se hráče ve vlákně zveřejnit, nic horšího než odmítnutí s vysvětlením “Proč ne” Vás nečeká.

 

Trénink v DA

 

Je důležité, aby hráč dosáhl svého maximálního potenciálu v hlavní trénované dovednosti a pak co nejvíce vytrénoval své sekundární vlastnosti. Proto je nutné dbát na to, aby hráč trénoval v každém zápase a využil hlavní i vedlejší trénink. S optimálním tréninkem Vám poradí skaut. Skauti mají zkušenosti a přehled o různých kombinacích tréninků, takže určitě najdete tu optimální variantu pro Váš tým.

Pro odhalení dalších dovedností hráče (nebo aktuální / maximální hodnoty dovednosti) je vhodné využít přátelská utkání, kde je intenzita tréninku nižší než v mistrovských zápasech a tudíž je nižší i případná ztráta tréninku. U hlavního tréninku trenér vždy oznámí u jednoho z hráčů, kteří odehráli alespoň 44 minut na trénovaném postu (tj. postu kde hráči obdrží víc než jen tzv. samovolný tréninkový efek) aktuální úroveň této dovednosti. To samé platí i pro vedlejší trénink, s tím rozdílem, že zde ti trenér trenér namísto aktuální úrovně oznámí potenciál (strop) – samozřejmě pouze v případě, že podmínku splnil některý z hráčů, jejichž aktuální úroveň resp. potenciál neznáš. Pokud tedy bude hráč jediný na tréninkovém postu s neodhaleným potenciálem, dozvíme se jeho potenciál.

Pro zintezivnění tréninku lze využít čtyřčlenné ligy a ihned po skončení ligy vstoupit do jiné (založit si jinou). Takto se nechají v jednom týdnu odehrát dvě mistrovská utkání (a dostat tedy dva tréninky).

Sledujte bedlivě zápasy svých dorosteneckých týmů – hráč může v zápase použít své speciality a trenérovi vašeho týmu to může uniknout. Hraním taktiky “nápaditá hra” podpoříte tvořivost svých borců a i šanci na speciální událost.

Při trénování talentovaného hráče se zaměřujeme na jeho hlavní dovednost. Až po vytrénování hlavní dovednosti na maximum (nebo téměř na maximum), změníme trénink tak, aby hráč trénoval i sekundární dovednosti. Trénink přihrávek a křídla lze urychlit kombinací krátké+dlouhé přihrávky resp. křídlo + křídelní útoky. Tyto kombinace tréninku jsou efektivnější než nastavení stejného hlavního a sekundárního tréninku. Rovněž při tréninku bránění je efektivnější využít kombinace bránění + obranná souhra.
Použití individuálního tréninku je výhodné v okamžiku, kdy hráč nemá zastropovanou žádnou z dovedností. Jeho použití je vhodné konzultovat s příslušným skautem, protože jeho intenzita je nižší než intenzita ostatních tréninků a nelze ovlivnit co hráč trénuje.

 

Přeřazení hráče

 

Hráč by měl být přeřazen co nejdříve po dosažení věku 17.0 let. Ihned po přeřazení by měl začít trénovat v “A” týmu, kde je trénink rychlejší než v dorostenecké akademii. Proto je nutné hráče přeřadit tak, aby dostal co nejvíce tréninků v DA a pokud je to možné, tak v tomtéž týdnu i trénink v “A” týmu.

V případě prodeje hráče po přeřazení si je potřeba dát pozor, aby hráč o trénink nepřišel. Proto jsou nevhodné uzávěrky přestupů ve čtvrtek ( a někdy i ve středu), protože přestupující hráč už nestihne odehrát utkání v novém týmu a tudíž v tom týdnu nedostane trénink.
Před přeřazením hráče budete kontaktováni příslušným skautem s dotazem na budoucí plány s hráčem. V případě, že

– si hráče chcete ponechat v týmu, tak si domluvíte tréninkový plán, včetně nastavení podílu kondice a dalších parametrů tréninku
– hráče chcete prodat, tak si se skautem domluvíte přeřazení a vložení hráče na trh. Skauti mají k dispozici databázi trenérů pro daný post a najdou pro vašeho hráče kvalitního kupce/trenéra tak, aby nezapadl a trénoval tak jak má trénovat nadějná hvězda. Pokud chcete, aby hráč u vás odehrál alespoň jedno utkání (z finančních důvodů – peníze pro minulý klub), dejte mu prosím i v tomto zápase maximální možný trénink (byť by se nejednalo o jeho hlavní dovednost).

Po přeřazení hráče do “A” týmu je důležité vždy nahrát hráče na tracker
((http://www.ht-world.org/ceskarepublika/index….age=2)), aby jeho vývoj mohli sledovat skauti (šeftrenér) U20 týmu.

Neméně důležité je pravidelně hráče na trackeru aktualizovat (aktualizace by měla proběhnout vždy při nějaké změně dovedností, kondice nebo zkušeností, případně alespoň jednou za dva/tři týdny).

 

Užitečné odkazy

 

Užitečná vlákna na HT konferenci:

(16120446.1) – [DA] U17 Skauting V
(16061644.1) – [U-20] Diskuze 17
(15524062.1)– Beznadejna DA – vlákno o DA na Slovenské konferenci

 

Články na Hattrick Press:

(7054) – DA- trénink obránců – autor Dagonat (bývalý head skaut obránců U20)

(7321) – DA + U-20 -> Jak na něj ? – autor DobrýDen – starší, ale určitě zajímavý článek o DA

(14643) a (14644) – Průvodce dorosteneckými akademiemi
díl 1 a 2 – autor BHoy73

 

Další odkazy:

HAG online – (http://hagonline.org/#manual-chapter#id=208)

Hattrick United U20 CR – (http://hattrickunited.org/u20-ceskarepublika/)

 

U20

 

Trénink v “A” týmu

 

Požadavky na trenéry – trenérská dovednost excelentní (resp. minimálně solidní), trenér by měl mít k ruce 10 asistentů a samozřejmě trénovat se 100% intenzitou.
Podíl kondice – kondiční příprava by měla probíhat podle následujícího plánu:

 

věk podíl kondice
17.00 – 17.56 9%
17.57 – 17.111 10%
18.00 – 18.56 11%
18.57 – 18.111 12%
19.0 – 19.56 13%
19.57 – 19.111 14%
20 let a více 15%

 

Hráč by měl hrát v co nejvíce pohárových a ligových zápasech, aby získal co nejvíce zkušeností. Hráč by měl zkušenosti sbírat už od 17-ti let. Pokud hrajete v “A” týmu na výsledek, dejte hráči šanci alespoň za rozhodného stavu utkání. Za 18 minut v mistrovském utkání získá hráč tolik zkušeností, jako za celý mezinárodní přátelák.
Na zdraví hráčů by měli dohlížet alespoň 4 fyzioterapeuti a v případězranění hráče by se do léčení mělo zapojit všech 10 doktorů, aby se hráč mohl zapojit co nejdříve do tréninku.

V následující textu popíšeme, jak by měl vypadat U20 reprezentant ve věku 20.0 až 20.50 let. Uvedené dovednosti jsou pouze orientační a skutečné dovednosti se mohou lišit generaci od generace dle konkurence hráčů na dané pozici v týmu a potřeb a strategie šeftrenéra.

 

Brankář (GK)

GK 16, DEF 4-8, SP 13-16 a dále trénují GK
Obvyklé je začít tréninkem chytání a přejít na standardky po skoku na GK 15. Úroveň standardek není pevně daná, ale 13-16 je optimální. Pak se brankář vrací k tréninku chytání a trénuje chytání až do 21 let.
Tréninku standardek je vhodné zařadit v mezisezónní pauze – zvlášť když je i druhý brankář nadějný a tedy nechceme, aby v tréninku ztratil jeden nebo dokonce oba hráči. V případě zranění, kdy odehraje jen část z 90 minut v daném týdnu, lze také doporučit přepnutí na trénink SP – na nízkých úrovních je často potřeba jen část tréninkové dávky ke skoku a lze tedy být takto efektivnější.

 

Krajní obránci (WB)

DEF 13, W 10-11, PM a PG co nejvyšší (ale netrénují je)
V případě krajního obránce v principu nezáleží, zda trénuje nejdříve křídlo nebo bránění. Obvykle se začíná bráněním na úroveň 12-13 a pak se přechází na křídlo. Po skoku na křídlo 11 je vhodné další trénink konzultovat se skautem – lze pokračovat v tréninku křídla event. změnit trénink zpět na bránění.
Specky – 1. hlavičkář, 2. silový, 3. vše ostatní (rychlý může být zajímavý, nepředvídatelnému se spíše vyhnout).

 

Střední obránci (CD)

DEF 14, PM >5, PG čím vyšší tím lepší (ale až na výjimky netrénují)
Tady jsou dvě cesty – trénink bránění a nic jiného nebo trénink bránění na úroveň 13-14 a pak přejít na trénink tvorby. Začít jednoznačně s bráněním a po skoku bránění na úroveň 14 konzultovat další trénink se skautem.
Specky – 1. hlavičkář, 2. rychlý/silový, 3. vše ostatní (nepředvídatelnému se spíše vyhnout).

 

Střední záložníci (IM)

PM 15, PG co nejvyšší a dále trénuje PG nebo PM
Začít s tvorbou hry a trénovat ji ideálně do výše 15, čehož by měl hráč dosáhnout v první třetině kvalifikace či před startem MS. Pak je vhodné přejít na trénink krátkých přihrávek (u hráčů pro kvalifikaci) nebo dále pokračovat v tréninku tvorby (u hráčů pro MS). Je možné uvažovat také nad tréninkem DEF nebo W (příkladem budiž specialista IMtW, který trénuje křídlo po skoku tvorby hry na 13-14), ale není to tolik obvyklé.
Specky – 1. hlavičkář, 2. vše ostatní (v případě hráče na WtM je možné preferovat rychlého).

 

Křídla (W)

W 15-16, PM>7, dále trénují PM (případně W)
Obvyklý postup je trénink křídla na úroveň 15 a pak přechod na tvorbu hry. Dále se hráči rozdělují na křídla s vysokou tvorbou hry (Wnorm), kteří dále trénují už jen tvorbu hry a na křídla ofenzivní (Woff), kteří trénují po PM 7-8 dále křídlo na 16 a pak i případně přihrávky.
Specky – 1. rychlý/hlavičkář … dlouho nic… 2. nepředvídatelný, technik, 4. ostatní.

 

Defenzivní útočníci (FD)

SC 8-10, PM 10-12, PG 10 a více
Zde je poměrně velká variabilita – skilly 10/10/10 jsou takový střed. Lze udělat i hráče s podstatně vyšší tvorbou a netrénovat zakončování vůbec. V principu není důležité pořadí trénovaných dovedností, i když bych se přikláněl k přihrávkám až po zakončování a tvorbě.
Důležitá je specka – logicky preferujeme technické hráče. Další možnosti jsou hlavičkář, rychlý, nepředvídatelný.

 

Útočníci (F)+FtW specialista

SC 14-15, PG>6, W>6
Obvyklý postup – trénink zakončování až do úrovně 14-15. Hráč pak trénuje křídlo nebo přihrávky, zvláště u hráčů pro MS je požadováno vyšší křídlo i za cenu nižšího zakončování. Další variantou je FtW specialista, který má SC 11-12 a dále trénuje jen křídlo (W 12 a víc).
Důležitá je specka – 1. rychlý/hlavičkář, 2. nepředvídatelný/technik, 3. ostatní. Hráč bez specky má obvykle velmi malou šanci.

 

SPtaker

Ideálně rychlý obránce s věkem na celé MS. Má co nejvyšší bránění a vhodné sekundární dovednosti (křídlo/tvorba/přihrávky) z DA, vyšší SP z DA jsou výhodou. Trénuje bránění na 10-11 a pak SP do výšky okolo 16. Pak přejde zpět na bránění. S DEF 12 může začít trénovat po domluvě i jinou dovednost, třeba křídlo.
Specky – 1. rychlý, 2. silový, 3. všechny ostatní

 

 

About knapik

1. knapik (E1) (3144605) Czech NT Headscout In excellent form, weak stamina. A pleasant guy who is balanced and dishonest. Has world class experience and solid leadership abilities. Also part of Team Česká republika! Owner: Pumas KM (since 27.7.2005) Total Skill Index (TSI): 50 Wage: 100 Kč/week Warnings: 2 Injuries: Bruised, but playing Current skills Keeper: 6/20 passable Defending: 4/20 weak Playmaking: 0/20 non-existent Winger: 0/20 non-existent Passing: 3/20 poor Scoring: 0/20 non-existent Set pieces: 4/20 weak