(ne)myslet na víc?

Kdybyste mi po 1.kole řekli, že bych mohl reálně uvažovat o umístění na prvních třech místech, klepal bych si na čelo. Pokud byste to na mě zkusili po 7.kole, asi bych se vám s chutí vysmál. Teď po 9. kole si dovolím pokorně pokyvovat hlavou. Ta vidina je těžká – Framoz, Sefici, Draci a Třinec jsou více než obstojní soupeři, které bych musel porazit – ale je reálná, vždyť kdo očekával jízdu MTR v prvních 5 zápasech a proč bych to nemohl napodobit? Největší měrou za změnou mého uvažování můžou 2 výhry nad týmy, se kterými jsem do této sezony neuhrál ani bod – MTR a Black Strong Panthers.

Výhra nad tehdejším lídrem tabulky, MTR, byla zasloužená. Rekord Underdogů v počtu Hatstats podpořený vhodnou taktikou, kdy si soupeřův útok prakticky vůbec neškrtl a naopak obrany marně naháněly křídelníky, vedly ke spravedlivému výsledku 3:1.

Výhra na hřišti Pantherů je, co se týče rozboru, zajímavější. Po prvním pohledu na pozápasové statistiky mě měli Pantheři rozsápat, ale při sledování vývoje na hřišti to až tak nepředstavitelně nepůsobí. 3 góly z prvního poločasu padly při převaze v záloze a také v sektorech, kde jsem měl převahu. V druhém poločase mi padly 2 specky a soupeři jen 2 normální šance, takže tady byl Tonda8 na nešťastné straně barikády.

Tyto 2 zápasy mi vlily optimismus do žil a otázka, kterou teď řeším, zní: Mít vysoké ambice už teď nebo až příští sezonu?

Odpověď může přinést nadcházející zápas s Framozem Rousínov.