Žlutá vlna

Redeemed Underdogs – 1.FC Yellows 1:5

(64. Klapka – 15. Mignon, 75. Terskov, 77.Gjerani, 78. Pellicer, 85. Vrána)

Ve svém druhém představení na domácí půdě jsem přivítal ratingově nejsilnějšího soupeře ligy. Fanoušci očekávali vyrovnané utkání, a tak jsem je nechtěl zklamat. Vyrovnané utkání to opravdu bylo. Než přišla 75.minuta.

Na stadion přijede velice těžký soupeř. O očekávání fanoušků si myslím svoje, ale budu se je snažit naplnit.

– komentář před utkáním –

Přípravu na zápas jsem pojal poctivě i vzhledem k očekávání fanoušků. Nechtěl jsem je zklamat a bylo mi více než jasné, že většinu výkonu budu muset investovat do obrany. Proto jsem to poskládal tak, abych soupeřovy útoky ubránil – 60/40 v můj prospěch na všech frontách. Byl jsem spokojený. Návdavkem přihodím protiútoky, není možné, abych při dechberoucím zvládnutí žádný nedostal…

S pocitem, že bych mohl uhrát alespoň bod, jsem po delší době zapnul ht-live na ligu. Úvodní Hatstats 290 vs 275 mi daly naději, že by to nemuselo dopadnout zle. S napětím jsem očekával šance soupeře, které budu hravě odrážet a konvertovat v protiútoky. Přišla však moje šance – penalta! Tak to je paráda, hned ve druhé minutě jít do vede… co to?! On ji minul? Hmm, tady něco smrdí… Očekával jsem tedy na soupeřovy útoky – první zmařený, ale bez protiútoku. Už jsem se těšil na druhý útok, který jde po levé straně, kde mám jasnou převahu, ale i to bylo marné. Síť se zavlnila a prohrávám 0:1. Pak to přichází – SPECKA!!! tak pojď Filipe, pěkná nahrávka, ale zase bez kýženého výsledku. Smutný ze dvou šancí, které nevyšly jsem s napětím očekával druhý poločas.

56.minuta a soupeř v šanci nedává – to je příležitost pro protiútok! Ale ne, dneska engine asi protiútoky nezná. Osm minut nato přichází akce po levé straně, která končí gólem! Paráda, tak alespoň vyrovnáno, hned se bude dívat lépe na zbytek poločasu. 74.minuta přináší další útok. Že by se zablýsklo na lepší časy? Ne, neproměněno. Ale světe div se, engine se rozhodl darovat protiútok soupeři! Tak on je zná, to je mi novinka. V tuto chvíli už kondice obránců nebyla valná a Yellows získávali převahu. Nicméně tento gól padnoucí po protiútoku mě poslal do kolen. A hned na to padl další. Tak to dneska žádné body nebudou… Vypínám live a odcházím zklamaný. Za pár minut se koukám na výsledek – 1:5?! Cože? 😀 HT dokonale využil sníženou kondici druhého poločasu a Yellowsu tam nasázel útoky. Plány na titul dostávají trhliny hned po třetině zápasů…