Bitva o chvost

FC Sefici – Redeemed Underdogs 1:4

(88. Drwal – 21. Seman, 56. Švorc, 57. Ciping, 85. Šlegl)

S hrstkou podrážděných fotbalových fanoušků jsem přijel na hřiště Šéfiků, kde už na nás čekalo 35000 diváků. Pravděpodobně čekali navázání na výsledky 4. kola, kdy jsem inkasoval 5 gólů a filipek doma zdolal Goldwyho 3:1. Bitva to byla velká, ale výsledek se domácím určitě nelíbil.

Soupeř si v minulém kole pod novým trenérem připsal první ligovou výhru. Je třeba zajistit, aby se to neopakovalo :-)

– komentář před utkáním –

Už od úvodních minut bylo znát, že jde o hodně. Ani jeden z nás nechtěl zůstat na chvostu tabulky a momentální forma obou týmů nebyla kdovíjaká. Po vysoké domácí prohře jsem potřeboval bodovat a tak hráči do utkání vlétli patřičně namotivovaní.  Očekával jsem, že filipek postaví silnou zálohu, ale že se jeho rating vyšplhá až na brilantní (mnohem horší), to jsem nečekal. Možná jsme byli svědky MOTSu. Na HS z úvodu byl hezký pohled 259 vs 335. Vzhledem k mírné převaze Sefiků v záloze byly pro zápas klíčové tyto 2 otázky:

1. Kolik dostanu šancí (na kraje)?
  2. Odolá má střední obrana?

Za první poločas si připsala střední obrana 4 úspěšné zákroky. Po dvou šancích měli Ashley Austin a Samuel Zimmerman. Tato nebezpečná dvojka pak ještě jednou zahrozila ve druhém poločase. Všechny jejich akce ale skončily nezdarem. To na mé straně byly útoky daleko efektivnější. V prvním poločase s notnou dávkou štěstí prošel jeden ze tří útoků středem. Ve druhém pak padly 3 útoky na pravou stranu se 100% využitím. Krajní obrany Sefiků hořely jako papír, a tak po korekci v závěru utkání, kdy už má střední obrana moc nestíhala, zápas skončil 1:4.

Underdogs v zápase vyškolili defenzivu domácích 4 góly.

Je tedy otázkou jestli se od tohoto zápasu můžu odrazit ligovou tabulkou vzhůru. Další překážkou je houževnatý protivník z Třince.