Po dvou kolech

     Beskydský pohár už má za sebou první dvě kola a bitvy ve skupinách jsou v plném proudu. Poohlédněme se v krátkosti za dosavadním průběhem soutěže. Obsahem je review obou kol, tabulky jednotlivých skupin a krátké interview s organizátorem.

     1.kolo

     V prvním kole se ve skupině A odehrály jen 2 diametrálně odlišné zápasy. 1.FC Yellows ve své nejsilnější sestavě si kanonádou v tréninkovém tempu smlsli nad 15.4.2014 v poměru 9:0. To Šampioni z Letné na svém hřišti přivítali Legendary Penguin Ham. Fotbal to byl vskutku destruktivní, dominovaly obrany a svůj um museli předvést i lékaři obou týmů, když museli řešit oba tábory po jednom zranění. No a nebýt jedné individuální akce a rozhodčího, který odpískal přísnou penaltu, odcházeli by diváci bez gólového zážitku. Třetí zápas byl kontumován ve prospěch týmu Loko Boro, protože manažer FC Arsenal Kroměříž nepřijal výzvu k zápasu do stanoveného času.

     Ve skupině B byly k vidění tři zajímavá utkání. Začněme na hřišti FK Horka, kam zavítali Redeemed Underdogs. Při pohledu na ratingy šlo poznat, že šlo o B-sestavy obou celků a vzhledem k velice nízkému věku základní jedenáctky hostí možná šlo i o nějakou sabotáž. Fotbal to nebyl kvalitní a ani moc pěkný. Každopádně po 91 minutách svítilo na ukazateli skóre 2:1. Ve druhém zápase přijel tým FC Sefici na hřiště do Dačic patřící místnímu klubu FK Dragon Dačice. Domácí na svého soupeře vlítli jako velká voda a po 5 minutách vstřelili rozdílovou branku. Hosté, kteří hráli v rozestavení, které ještě moc natrénované neměli, nestíhali a když v 63.minutě upravoval polský záložník už na 4:0, nebylo už o čem diskutovat. V posledním utkání skupiny se střetli soupeři z minulé sezony – Framoz Rousínov proti FK Hattrick Třinec. Oba trenéři vsadili na útoky po křídlech, přesto z celkových 8 gólů padly po útoku vedené nalevo nebo napravo jen 2 góly. No a protože si je hráči rozdělili rovnoměrně, výsledkem byla hokejová remíza 4:4.

2.kolo

     Mohl bych tady sáhodlouze popisovat zajímavé momenty jednotlivých zápasů, ale udělám to jinak. Diváci, kteří si mysleli, že po 26 gólech v prvním kole přijde podobná podívaná i v kole druhém, seděli na svých sedačkách jak přikovaní i se svými iluzemi. Za stejný počet zápasů (5) totiž padlo o rovných 20 gólů méně – pouhých 6. Viděli jsme 2 vítězství, obě s výsledkem 2:0, když své zápasy vyhrály Dačice a Loko Boro. Zbylé 3 zápasy skončily remízou. Zápas mezi Sefiky a Rousínovem skončil 1:1, zápasy 15.4.2014 s Šampiony a Třince s Underdogy dokonce bezbrankovou remízou. Bylo znát, že zápasy byly více svázány taktikou a hráči si více hlídali své pozice a plnili pokyny trenéra. Opět se nepodařilo domluvit jedno utkání zelené skupiny, což je určitě škoda. Doufejme, že zbylá 3 kola proběhnou bez kontumací a v trochu více uvolněném duchu, kdy si diváci vícekrát zakřičí ono skvostné “Góóól”.

Takto to vypadá po dvou kolech

Takto to vypadá po dvou kolech

Tabulky a statistiky

Skupina A (zelená)

Tým V R P VG IG ± B
1. Loko Boro 2 0 0 5 0 +5 6
2. Legendary Penguin Ham 1 1 0 4 1 +3 4
3. 1.FC Yellows 1 0 1 9 2 +7 3
4. Šampioni z Letné 0 2 0 1 1 0 2
5. 15.4.2014 0 1 1 0 9 -9 1
6. FC Arsenal Kroměříž 0 0 2 0 6 -6 0

Skupina B (modrá)

Tým V R P VG IG ± B
1. FK Dragon Dačice 2 0 0 6 0 +6 6
2. FK Horka 1 0 1 2 3 -1 3
3. Framoz Rousínov 0 2 0 5 5 0 2
4. FK Hattrick Třinec 0 2 0 4 4 0 2
5. Redeemed Underdogs 0 1 1 1 2 -1 1
6. FC Sefici 0 1 1 1 5 -4 1

Tabulky skupin i střelců najdete na tomto odkaze.

Interview

Vzkaz a krátké hodnocení dosavadního průběhu od Goldinha12345, kterého jsem se zeptal jak hodnotí dosavadní průběh, své zápasy a co říká na přesun konference na národní.

  • Tak nejprve bych chtěl poděkovat všem týmům za účast, protože se před tímto 1. ročníkem vůbec nevědělo, jestli o takový typ turnaje bude mít někdo zájem.
    Myslím si, že skupiny jsou celkem vyrovnané a bude se rozhodovat až v posledních kolech, kdo se vlastně zúčastní závěrečného play-off :-)
  • K mým zápasům … 2 remízy proti dvěma mírně silnějším soupeřům než jsem já považuji za velice slušný výsledek. Nicméně mě teď čeká domácí derby proti mému největšímu rivalovi FC Sefici, takže tady opět budu rád za jakýkoli bodík.
  • To, že se konference přesunula, se mi moc nelíbí. Chtěl jsem, ať naše vlákno zůstane tam, kde bylo. Jenže to je proti pravidlům, a tak se muselo přesunout na národní konferenci.
    Trochu mě mrzí neúčast týmu FC Arsenal Kroměříž, ale co s tím nadělám … To je tak jediné mínus, které shledávám a ještě tipovačku, kterou jsme před 1. ročníkem nedotáhli do konce. Snad bude další sezonu 😉

Přeju všem manažerům hodně štěstí do nadcházejících zápasů 😉

Goldinho12345

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.