Cenné derby

Redeemed Underdogs – FC Sefici 3:1

( 8. a 80. Tümay, 6. Gregor – 87. Groffen)

     V desátém kole na trávník Spasených duší zavítal tým z nedaleka. Tým, se kterým jsem sehrál spoustu vyrovnaných zápasů. Tým, který mě dokáže překvapit svým setupem, ikdyž si myslím, že jsem si pohlídal všechny možnosti. Tým, který letos v poháru porazil Beercelonu a jeho pouť zastavili až Rozzuření Lumíci – obhájce pohárového vítězství. Tým FC Sefici.

Sefici nemají dobrou sezonu, ale na dobročinnost s rozdáváním bodů se dát nehodlám. Chci potvrdit body nejen z posledních zápasů, ale i z utkání na půdě soupeře v 5.kole.

– komentář před zápasem –

Sezóna není dobrá protože hráči v útoku se ještě nenaučili střílet góly. Až se to ale naučí tak budou k nezastavení. Kdo ví možná to příjde už v tomto zápase. Možná ale taky ne 😀

– komentář soupeře –

     Už několik dní před zápasem panovala mezi manažery mírně vyhrocená nálada. Oba jsme věděli, že soupeř je kvalitní a dokáže vymyslet zajímavou taktiku. Proto jsem nastavil hru více na jistotu a jistil hlavně střed. No a filipek28 mě překvapil svou protiútokovou variantou 4-3-3 a hrou na levý kraj. Když tedy byly karty rozdány a z pohledu Hatstats na začátku 324 vs 251 mohlo utkání začít.

     Po deseti minutách to bylo zásluhou Gregora a Tümaye už 2:0 a tento náskok se ukázal jako klíčový. Utkání se trochu uklidnilo a nebýt 2 žlutých karet a jednoho nechutného simulování hostujícího Chaluše, který to dovedl k dokonalosti tím, že dokonce musel střídat, se moc na hřišti nedělo. Další góly tedy přišly až ke konci zápasu. Nejprve jsem proměnil penaltu a poté Filip využil rohového kopu. Zajímavostí zápasu je bezesporu fakt, že se všichni střelci už proti soupeři někdy v minulosti trefili. Tümay srovnával ve 4. kole minulé sezony na 3:3, ale nakonec slavil soupeř. Ve stejném zápase se trefil i Groffen, když po útoku středem zvyšoval vedení Sefiků už na 3:1. No a poslední střelec, Gregor, se už jednou radoval z trefy ve třetím kole předminulé sezony. Tehdy to byla trefa tříbodová.

     Stejný bodový zápis si z utkání desátého kola připisuji i teď a těchto bodů si velmi cením. V konečném účtování totiž můžou mít cenu zlata. Jsou přede mnou totiž 4 zápasy, kde očekávám velké a těžké souboje. MTR je po rozpačitém úvodu rozjetý stejně jako minulou sezonu, Pantheři hrají bez manažera snad lépe než s ním, Draci i přes své čachry machry na trhu stále zůstávají velice nebezpeční a Yellows si drží vysokou úroveň po celou sezonu. Jisté je, že konec sezony bude ještě hodně zajímavý a souboje s těmito kluby mi určitě přidají na čele pár vrásek.

Tags: ,

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.