Před pátým kolem

     Další 2 týdny utekly jako voda a s nimi i další kola Beskydského poháru. V rámci skupin zbývá odehrát poslední zápasy a tak se podíváme, co zajímavého tato dvě kola přinesla.

Obsahem je krátké review obou kol, tabulky a 2 rozhovory s lídry obou skupin.

 3.kolo

    Do třetího kola vstupovali z vedoucích pozic týmy Loko Boro a FK Dragon Dačice. Prvně jmenovaný nastoupil k zápasu na hřišti Šampiónů. Mužem zápasu byl bezesporu domácí kapitán Florin Butaru. Nejprve to přehnal s důrazem a vyřadil ostrým zákrokem ze hry Dylana Bihina. Trest s v podobě žluté karty měl na něj pozitivní vliv a svými dvěma góly se nejvíce podílel na vítězství 4:0. 2:0 skončil druhý zápas mezi Tučňáky a dvojtečkou. Domácím se vyplatila taktika “100× nic i vola umoří” a tak se jim nakonec podařilo vsítit 2 branky po akcích zprava. Pamětníkům se jistě připomněly doby, kdy vyhraná záloha znamenala z 90% vítězství. Poslední zápas skupiny byl kontumován. Ano, zase to byl zápas Arsenalu Kroměříž, ale světe div se! Tentokrát byl v tom Speedy2 nevinně, soupeř si totiž za jeho zády domluvil jiný zápas. Připsal si tak první body do tabulky.

     Do Dačic se přijelo podívat Béčko slezských Underdogů. Po překvapivém poločase, kdy se ujala jen střela domácího kapitána Šnobla přišla ve druhém poločase na řadu poslední čtvrthodina. V té se činil zvláště Rus Derevyashkin, který hattrickem upravil v 88.minutě na konečných 5:0. Snaha o čestný úspěch byla marná a protiútok ani jedna ze dvou rychlostních specek neslavily úspěch. V utkání pětiligistů mezi jihomoravským Framozem a FK Horka se rovněž radovali domácí. Oba týmy zvolily přístup ryze defenzivní, ale zatímco hostující obránci sbírali žluté a červené kartičky do sbírky, domácí křídla se rozhodla pro produktivnější přístup – sbírání gólů. Možná je namotivovalo zranění kamaráda Carise. Ať tak či onak, Almeida ještě ve druhém poločase poslal na lůžko Wielingu. Ten se z tohoto souboje vzpamatovává dodnes. Posledním soubojem bylo malé bratrské derby. Na lavičce Třince stál mladší Goldinho12345 vyznávající hlavně defenzivní pojetí hry. Na straně druhé pak starší a úspěšnější z obou bratří – filipek28, který věří otevřenějšímu a ofenzivnějšímu přístupu. Oba pak poslali na trávník 5 záložníků a ti se rvali o každý decimetr prostoru, vítězně z této vřavy vycházeli hostující Sefici, což mělo za následek i konečný poměr šancí 2:7. Střelecky nikdo nevynikal a tak si 3 góly rozdělili 3 hráči, čímž narušil hegemonii domácích týmů v tomto kole. Kaňkou zápasu bylo zranění Nogaroly – těch zranění bylo toto kolo opravdu hodně. Každý zápas postihlo jedno a zmíněný duel Framozu s Horkou dokonce 2. Za zmínku taky stojí fakt, že vítězové ani jednou neinkasovali.

4.kolo

     Právě probíhá úprava textu.


Skupina A (zelená)

Tým V R P VG IG ± B
1. Legendary Penguin Ham 3 1 0 10 1 +9 10
2. Šampioni z Letné 2 2 0 8 1 +7 8
3. FC Arsenal Kroměříž 2 0 2 6 6 0 6
4. Loko Boro 2 0 2 5 8 -3 6
5. 1.FC Yellows 1 0 3 9 8 +1 3
6. 15.4.2014 0 1 3 0 14 -14 1

Tučně= jistý postup, kurzíva = jistý nepostup

Rozhovor s kladiveckem

kladivecko je manažerem Legendary Penguin Ham a prozatímní lídr skupiny A.

simrohlav: Ahoj, chtěl jsem se tě zeptat jestli bys byl ochotný zodpovědět mi na pár otázek pro článek o 3. a 4. kole Beskydského poháru?

kladivecko: Za prvé děkuju, že si mě vůbec někdo všimnul a pozval mě do poháru a to, že se mnou bude ještě rozhovor… to je paráda :)

s: Tým jsi obdržel 7.1.2018, což z tebe dělá služebně nejmladšího manažera turnaje. Je to tvoje první zkušenost s HT nebo už jsi hrál předtím?

k: Ano, na HT funguji od ledna 2018 a je to moje vůbec první zkušenost. Prozatím se učím, čerpám nějaké zkušenosti od lepších manažerů a od přítelkyně, která HT úspěšně hrála/hraje, ale jdu vlastní cestou. Za tři/čtyři sezony bych se rád propracoval o level výš, ale to jsou takové předběžné cíle…

s: V týmu máš početnou německou enklávu. Máš k této zemi nějaký speciální vztah nebo je to jen dílo náhody?

k: Krom toho, že to je sousední země, čtyřnásobný mistr světa a pokud hrají ten svůj přímočarý fotbal, který mám rád, tak jim fandím, je ta německá enkláva celkem náhodná. Potřeboval jsem na začátku pár mladých záložníků a zrovna pár německých bylo na trhu :)

s: Osobně se mi líbí tvé logo i název – jak dlouho ti trvalo než si jej vytvořil a proč se jmenuje tvůj tým Legendary Penguin Ham?

k: Co se týká loga – je to práce přítelkyně, které to zabralo jedno odpoledne. Předlohou byli tučňáci, které máme doma – Točki a Falki (jsou plyšoví pozn. red.). Povedlo se jí to, že :)

Historie názvu je složitější. Doma si děláme legraci z názvů týmů (např. Premier League). West Ham Utd. = Spojené západní šunky (byť v originále to jsou Hammers); Newcastle = Nové Zámky; Liverpool = Játrový bazén; Crystal Palace = Křišťálový Palác aj. No a vzhledem ke slabosti k tučňákům mi vznikl takovýto název klubu :) Je to trochu praštěný, ale děkuju za pochvalu, že se to líbí, no a taky jsem chtěl být trochu originální :)

s: Jaké jsi měl před turnajem očekávání a jak je zatím turnaj (ne)naplňuje?

k: Je to můj prví turnaj. Když jsem si přečetl soupeře, přál jsem si postoupit ze skupiny. Škoda, že někteří kolegové si nejsou schopni pohlídat zápasy a došlo na kontumace, což malinko ovlivňuje regulérnost. Jinak se mi ale turnaj líbí, poděkování patří organizátorům! Je to fajn nápad a snad přibudou další ročníky!

s: Po třech kolech máš jistotu postupu do vyřazovací fáze. Co na to říkáš?

k: Dobrá zpráva :) ale teprve další zápasy náš tým opravdu prověří! Postoupit do semifinále by byla bomba, ale jsem při zemi. I tak jsem s postupem spokojen.

s: Koho tipuješ na vítěze prvního ročníku?

k: Těžko odhadovat bez dokonalé znalosti soupeřů. Z logiky věci by vyplývalo, že největší favorité jsou z pátých lig (např. Dragon, Horka, Framoz nebo Loko Boro), ale někteří z nich hrají pohár v “béčkových” sestavách. O tom svědčí i to, že jako pátý tým šesté ligy jsem vyhrál nad lídrem pětky (V.36 – Loko Boro) 4:0 venku. No a hned jsem mezi favority 😀 Ale teď vážně. Myslím, že vítěz vzejde ze skupiny B. Dragon, můj tip na vítěze, prochází soutěží suverénně, zápas 4. kola toho budiž jasným důkazem.

s: Díky moc za rozhovor a přeji mnoho úspěchů nejen na HT.


 

Skupina B (modrá)

Tým V R P VG IG ± B
1. FK Dragon Dačice 4 0 0 19 3 +16 12
2. FC Sefici 2 1 1 6 5 +1 7
3. FK Hattrick Třinec 1 2 1 6 8 -2 5
4. Framoz Rousínov 1 2 1 10 13 -3 5
5. FK Horka 1 0 3 3 7 -4 3
6. Redeemed Underdogs 0 1 3 1 9 -8 1

Tučně= jistý postup, kurzíva = jistý nepostup

Rozhovor s Dragonem64

Dragon64 je manažer klubu FK Dragon Dačice, který vede skupinu B bez ztráty kytičky.

simrohlav: Ahoj Dragone, chtěl jsem se tě zeptat jestli bys mi neodpověděl na pár otázek pro článek o Beskydském poháru?

Dragon64: Ahoj, ano můžeš poslat, dnes mám volněji tak bych to dnes k večeru stihnul :)

s: Jsou FK Dragon Dačice tvým prvním týmem na HT?

d: Tým FK Dragon Dačice není mým prvním týmem, Mým prvním týmem byl tým Ac Dragon Dačice od roku 2008 do 2015, kdy největším úspěchem byla 4. liga a 7. kolo českého poháru. Poté jsem se přestal týmu věnovat a bohužel zanikl. v roce 2016 jsem se znovu zaregistroval a bohužel hned přestal věnovat a teď mám svůj tým FK Dragon Dačice

s: Jako jediný z manažerů Beskydského poháru máš fanouška, který ti dovoluje starat se o další 2 týmy. Jak tě to v Jemenu a na HT International baví a kolik času věnuješ jednotlivým týmům?

d: Bohužel s časem, kterým jsem týmům věnoval přes léto nejsem spokojen, takřka jsem se jim nevěnoval kvůli práci, kdy od dubna do září nemám takřka žádný volný čas, každopádně, teď to vše napravuji. V tuto chvíli se snažím týmům věnovat rovnoměrně, ale tým v Česku mám zaběhnutý, který jede podle nějakého plánu, takže na zbylé dva týmy zbývá více času.

s: Proč sis vybral pro svůj druhý tým působiště právě v Jemenu?

d: Popravdě to byla taková loterie, chtěl jsem některou malou zemi, dřív tým jsem měl v Bangladéši, ale ten jsem zrušil a založil si tým tady. A na otázku proč právě malou zemi? Manažerů na HT ubývá a kdyby manažeři si nezakládali díky fanouškovi týmy v malých zemích, tak by půlka malých států existovala jen se třemi lokálními manažery, nebo spíš neexistovala

s: Modrou skupinou B zatím proplouváš jak nůž máslem. Po 3 kolech s nejlepším skóre a bez inkasované branky. Jak bys ohodnotil svá vystoupení?

d: Tak po třech kolech 9 bodů a žádný neinkasovaný gól to se hodnotí dobře, sice ve čtvrtém kole jsme vzadu nulu nedokázali udržet, ale plný počet bodů máme. Možná je na čase vyhlížet soupeře do čtvrtfinále.

s: Jaké jsi měl od turnaje očekávání a jaké máš ambice?

d: Když se naskytla takováto možnost, neváhal jsem. V době, kdy lze pořádat turnaje pomocí fanouška, je takovýto turnaj pomocí přáteláků ojedinělý. Ovšem dříve na HT se takovéto turnaje hráli furt, které jsem hrál strašně rád. Rád bych v turnaji urval nějaké slušné místo, ale uvidí se, protože liga je přednější.

s: Koho tipuješ jako vítěze prvního ročníku?

d: Bohužel s týmy se kterýma jsem nehrál, tak jsem nestudoval, takže nevím jestli je naký silný tým, takže si tipnu svůj tým :)

s: Díky za odpovědi a ať se ti daří nejen na HT, ale i v osobním životě.

d: Já děkuji, že jsem mohl se zúčastnit rozhovoru a přeji do zbývajících kol žádné zranění a spousty gólů.

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.