Skalp sezony

1.FC Yellows – Redeemed Underdogs  0:2

(2. Ciping, 34. Klapka)

Jednou za čas přijde zápas, ve kterém si všechno sedne tak, jak má. Když se k tomu ještě přidá konstanta, které mnoho lidí říká HT-random nebo Pan Random, je na světě velice příjemný výsledek a cenný skalp momentálně nejsilnějšího týmu ligy v klíčové části sezony.

Tým čeká těžká mise. Uspět v odvetě na hřišti Žluťáků. Chceme jim odplatit potupu ze 4.kola a prodloužit sérii bez porážky.

– komentář před zápasem –

Mise to byla vskutku těžká a jak jsem napsal v úvodu nejen, že si všechno sedlo, ale měl jsem i pořádnou porci štěstí. Výsledkem tedy bylo vítězství 2:0 na hřišti soupeře a prodloužení série bez porážky na 7 soutěžních a zároveň 5 výher za sebou. Pokud chci postoupit, budu muset tuto sérii ještě o 4 zápasy prodloužit. Nemůžu se spoléhat na to, že by Yellows v zápasech s Hattrickem Třinec nebo Sefiky ztratili body, ikdyž i to je vysoce pravděpodobné. Zapomínat nemůžu ani na MTR, který má taky úctyhodnou sérii. Snad jen Draky Plzeň už můžu z bojů o titul vyloučit – v současném rozpoložení už na titul ztrácí kvalitou.

Teď už ale k samotnému zápasu. Volba sestavy byla pro mě utrpením. Neuměl jsem se rozhodnout jestli pojedu přes zálohu a nebo přes obranu. Věděl jsem, že v obojím případě budu mít malou šanci na úspěch. Nakonec jsem se rozhodl pro zopakování setupu z minulého zápasu proti Sefikům. Tento setup dokáže pokrýt střední útok soupeře a v záloze dává prostor pro nějaké šance. Z kraje zápasu pak dává i šanci na proměnění útoku vedeného po krajích. A všechny tyto aspekty tohoto setupu se prostě naplnily. V prvních minutách jsem měl převahu na míči a hned v té druhé po pravé straně skóroval Číňan. Hatstats v úvodu činily 288 vs 312. Po chycené penaltě a následném úspěšném útoku, tentokráte zleva, bylo skóre v poločase nádherné. Střelec Klapka se trefil i v prvním vzájemném zápase. Při pohledu na šance 3:3 jsem ale byl skeptický – věděl jsem, že kondice si vezme svoji daň a soupeř mě začne po pauze přehrávat a hrozil jsem se scénáře z prvního zápasu, kdy se ve druhém poločase roztrhl s góly pytel. Naštěstí pro mě přišlo ve chvíli, kdy tranqu začal mít převahu v útoku nad mou obranou, zranění jeho největší ofenzivní hvězdy – Mignona. Náhradník Erenyüz byl bez formy a navíc to je spíše krajní záložník než útočník, a tak ratingy útoku mohutně spadly. Proto i rozložení šancí 4:2 ve druhém poločase neznamenalo žádný gól.

Kramer po zranění hlavy ve finále MS 2014 odehrál ještě 14 minut. Mignon to vzdal hned.

Utkání, které mohlo znamenat definitivní konec nadějím na titul, dopadlo opačně. Naopak tuto naději přiživilo a klíče k historickému titulu tak držím ve své ruce. Doufám, že v následujících 3 ligových utkáních budu mít šťastnou ruku ve volbě sestavy i taktiky a po utkáních s Panthery, MTR a Draky moji hráči zvednou nad hlavu pohár pro mistra ligy VI.944.