Na slovíčko s … Těmi, co vypadli

Po skupinách postoupilo 8 týmů dále. Rozhodl jsem se udělat 3 krátká interview s těmi, kteří zůstali před branami Play-Off a pro které to byla jejich první účast v Beskydském poháru.

Děkuji všem za zapojení a doufám, že se spolu setkáme v dalších ročnících.

Rozhovory proběhly před 14 dny po posledních zápasech ve skupinách.


 

Jako prvního jsem se zeptal Tuxe, manažera Poruby Penguins, kteří skončili ve skupině C na čtvrtém místě se ziskem 3 bodů.

simrohlav: Vím o tobě, že nejsi na Hattricku nováčkem, ikdyž je ve tvém profilu uvedeno, že ses přidal teprve v září 2018. Jaká je tvoje stručná historie a čeho si ve světě HT nejvíce ceníš?

Tux: První tým jsem měl od prosince 2010. Dostal jsem se s ním do semifinále druhotného poháru a osmého kola hlavního poháru.
Zajímavější asi bude, že jsem se snažil organizovat meziturnajové soutěže s účastí pohárů ze Slovenska, Německa a Ruska, třeba Superpohár a jednou se mi podařilo zorganizovat Ligu Mistrů.
Nejznámějším hráčem byl Lukáš Zvára, vítěz U20 Eura (bylo i video na Youtube které už nemůžu najít) a bronzový medailista z MS.
Na HT se mi líbí to, že každý může vést svůj virtuální tým v “evropských pohárech” a dokonce je organizovat. Člověk tak může nevědomky získat soft skills do života. Není Liga mistrů? Nevadí, tak ji založíme! Jen je třeba sehnat další podobně zapálené lidi.

s: Měl jsi před turnajem nějaká očekávání a jak je turnaj naplnil?

T: Na prvním ročníku se mi líbila organizace a prestiž soutěže, lidi ji brali vážně a komentovali ji. Zažil jsem totiž soutěže (třeba německý Amacup a jeho spolupráce s LPSA Cupem), které časem přestaly být atraktivní pro účastníky a časem zanikly a úspěch v nich pak neměl takovou cenu, když ta soutěž zajímala tak dva tři lidi.

Očekával jsem, že prestiž a organizace budou pokračovat a to se podařilo na jedničku.

s: Co tě na Hattricku baví a jaké máš ambice se současným týmem?

T: Baví mě účastnit se soutěží a organizovat je. Jak už jsem psal, je fajn vést svůj klub do “Ligy Mistrů”. Ono to je vlastně důvod, proč lidi hrají FM, CSM nebo kariéru ve FIFĚ a vyrábí vylepšující patche. Samozřejmě to je jen hra, reálný život je lepší.

Mou ambicí je vybudovat tým, který nebude dostávat karty a “rakvit” soupeře. A s takovým týmem atakovat na přední příčky v Beskydském poháru.

s: Kdo podle tebe turnaj vyhraje a proč právě Kročehlavy?

T: Argumetační faul jako vyšitý (sloučená otázka) 😀 Upřímně nevím, bude to někdo s vysokým HS. Třeba zmíněné Kročehlavy.


 

Druhý pán na holení se jmenuje tazitazi, na Hattricku strávil už 13 let, kdy pojmenoval své mužstvo SK Spartak Sezimovo Ústí. Do Beskydského poháru jej pozval filipek28 a postup ze skupiny D mu utekl až v posledním zápase, když v zápase pravdy nestačil na Framoz Rousínov.

s: Mezi účastníky Beskydského turnaje patříš mezi služebně nejstarší. Co tě k Hattricku pořád táhne a jak vnímáš změny, které tato hra za ta léta prodělala?

tazitazi: Popravdě to hraji ze setrvačnosti a mám rád ten pocit, když s napětím očekávám výsledek svého týmu. Změny nijak zvlášť nevnímám, pouze se přizpůsobuji.

s: Pokud se nemýlím, tak jsi byl do turnaje pozván takzvaně “za 5 minut 12” filipkem28. Měl jsi od turnaje nějaká očekávání a jak je turnaj naplnil?

t: Chtěl jsem postoupit ze skupiny, ale to se nepovedlo. Ale jsem rád, že alespoň kluci, kteří vysedávali na lavičce, se tentokráte mohli připojit.

s: Kdo podle tebe turnaj vyhraje a proč právě Datyně?

t: Kdo vyhraje? Tak to opravdu netuším.


 

Jako třetího jsem si vyhlédl  Jaggiho, manažera TJ Sokol Postřelmůvek, který v prvním kole skupiny B zatím jako jediný neprohrál v tomto ročníku s obhájcem titulu z Dačic. Ani to mu však nestačilo na postup a také on skončil mimo postupové příčky.

s: Stejně jako tazitazi jsi byl do turnaje pozván. Nelituješ toho, že ses přidal? Jak turnaj naplnil tvá očekávání?

Jaggi: Jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit tak kvalitního turnaje a děkuji za pozvání. Jen ty výsledky by mohly být u mého týmu lepší, tak snad příští pohár bude úspěšnější a postoupím mezi nejlepší :-). Turnaj je skvěle zorganizován, takže jsem nadšen. Děkuji všem organizátorům a všem, kteří se Beskydského poháru zúčastnili.

s: Co tě vůbec na Hattricku baví a máš ještě po těch letech se svým týmem nějaké ambice?

J: Hattrick jsem začal hrát před 14 lety, to jsem měl ještě spoustu času a nevěděl co s ním. Tehdy byly mé ambice velké. Teď už to spíše hraji jen pro radost a vždycky mě potěší, když vyhraji nějaký ten zápas. Ve své lize bych chtěl patřit mezi top týmy, ale zatím se mi to nějak nedaří, pořád balancuji nad sestupovými vodami. Musím pořádně promyslet taktiku na příští sezónu a konečně už ligu vyhrát :-).

s: Kdo podle tebe turnaj vyhraje a proč právě Dačice?

J: Tip na vítěze nemám, nechám se překvapit, i když Dačice byly silný soupeř v základní skupině a kráčejí dobrým směrem k obhajobě titulu. Uvidíme co přinese vyřazovací část turnaje. Určitě jí budu sledovat.

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.