Na slovíčko s… Finalisty

Nejprve jsem vyzpovídal několik hráčů, kterým turnaj skončil po skupinách. Poté mě zajímaly názory organizátorů a teď si vezmu na paškál oba aktéry finálového zápasu. Jaká byla pro ně sezona, co je čeká a jak hodnotí turnaj? To vše se dozvíte z následujících řádků.

Horní Datyně, vesnice nebo spíše část obce Vratimov, leží nedaleko Ostravy. Pokud se na vhodném místě (např u pumpy) podíváte jižním směrem, uvidíte malebné Beskydy. Motivace mít doma ve své pomyslné vitrínce virutální pohár připomínající toto pohoří, byla pro manažera místního HT celku Capri_Sonneho velká. Po lítém boji to ovšem na vítězství nestačilo.Capri_Sonne

simrohlav: Jakožto nováčka se tě chci zeptat, co ti turnaj dal a co vzal?

Capri_Sonne: Turnaj mi dal novou chuť do hraní HT. Přiznám se, že jsem uvažoval o pauze či úplném konci. Avšak pozvánka do turnaje mi přinesla novou energii a chuť do hraní HT. Také jsem rád, že jsem poznal příjemné a aktivní lidi na HT. Co mi turnaj vzal? Na začátku jsem si říkal, že cíl bude postup ze skupiny, nicméně po vyhraných kolech jsem snil o vítězství, avšak titul bere zaslouženě manažer z Dačic, takže turnaj mi vzal snad jen naději na výhru 😀

s: Máš rád defenzivní fotbal nebo to je jen shoda náhod, že na HT přivádíš soupeře k slzám svým totálním betonem?

CS:V reálu nejsem fanouškem defenzivního fotbalu, ale na HT mě k němu poutá právě pocit respektu od soupeře před skálopevnou obranou, která ale má své mezery – viz finále.

s: V tipovačce jsi válel, dokonce 3× jsi získal bonusový bod. Nakonec jsi skončil, stejně jako v celkovém pořadí turnaje, druhý. Považuješ to za úspěch?

CS: Tipovačku jsem ze začátku vůbec neřešil, o čemž svědčí dvě nebo tři nuly v prvních kolech. Pak jsem si ale řekl, proč to nezkusit. Dopadlo to, jak to dopadlo a já bral tipovačku spíš jako zábavný doplněk k turnaji. :)

s: Jaké plány máš s týmem v několika dalších sezonách?

CS: Chci pokračovat s vylepšováním mých obránců ještě jednu až dvě sezóny, takže se soupeři mohou těšit na vylepšení jejich statistik :D. Avšak poté se chci věnovat tréninku útočníků, které považuji za svou slabinu. V DA se mi rýsují jeden až dva kvalitní odchovanci.


Dačice, sedmitisícové město z jižních Čech. Ať už se kouknete z jakéhokoliv místa, žádné významnější pohoří neuvidíte. O motivaci mít ve své pomyslné vitrínce tedy kus krásy Beskydských hor tedy manažer Dragon64 neměl nouzi. Po triumfu v pilotním ročníku přidal i trofej druhou a mezi nimi veď vzniklo pěkné údolí.Dragon64

s: Prožil jsi zajímavou sezonu, kdy ti o vlas utekl přímý postup do čtyřky – jak bys ji zhodnotil?

Dragon64: Jak bych zhodnotil sezónu. No poslední dvě sezóny mi utekl přímej postup vždy v posledním ligovém kole a baráž jsem nezvládl. Těžko to hodnotit kladně, hlavně letos v baráži byl hratelný soupeř, ale bohužel vlivem randomu a zranění klíčových hráčů v semifinále Beskydského poháru mi bohužel postup utekl.

s: Jaké máš ambice na příští sezonu?

D: Ambice do příští sezóny je obhajoba titulu, kde mi už nebude záležet na tom, jestli z toho bude postup do IV. ligy nebo ne, protože příští sezónu na konci budu měnit trénink kvůli hráči, kterého vytáhnu z DA a má velký potenciál pro U-20.

s: Prodloužíš šňůru 12 zápasů bez prohry a zaútočíš na triple i příští sezonu?

D: Pokusím se o to, ale uvidím jaká bude konkurence, letos v play off byla velmi dobrá konkurence a měl jsem namále abych obhájil titul v Beskydském poháru. Bylo by to příjemné zakončení jedné poměrně vydařené éry FK Dragonu Dačice.

s: Kdo tě nejvíce překvapil a kdo naopak zklamal?

D: Popravdě jsem všechny týmy, které se účastnily turnaje, nestudoval, takže nevím jaký tým zklamal. Každopádně týmy, které mě překvapily, byly Hradní Páni, Framoz i Datyně. Jsou to dobré mančafty, které by se příští rok mohly ucházet o titul. Uvidíme, jak to příští rok dopadne. Každopádně to byl dobrý turnaj a těším na další ročník

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.