Vítězný víkend

Víkend 22.-24.3. přinesl 3 zajímavé body pro klub Redeemed Underdogs respektive pro mne jakožto manažera. A jsou to tak zajímavé body, že jsem se jim rozhodl věnovat pár řádků na tomto blogu. Vezmu-li to po řadě, tak v pátek skončila anketa, v sobotu se hrála liga a v neděli turnaj. Pokud tě zajímá, čím tyto události mohly být zajímavé, přečti si více.

Anketa

Poslední únorový den jsem otevřel na národní konferenci vlákno ohledně (ne)funkčnosti naší dotazové konference se snahou vytvořit diskuzi. Po úvodní diskuzi vytvořili GameMasteři rukou naší seniorky GM-Hekko anketu o fungování dotazovky, aby se zjistilo, jak to vnímá komunita. Přeci jen ne každý chce psát příspěvek do diskuze. Můj návrh inspirovaný anglickým fórem “Questions (English)” byl zahrnut do jedné z možností. Jsem rád, že se této ankety účastnilo 104 Čechů, kteří tak vyjádřili svůj názor. Považuji výsledek s 47 hlasy pro “Questions” za jasný vzkaz, že komunitě není jedno jaká je na dotazovce atmosféra a že si přejeme určité rozvolnění pravidel, které tady byly nastaveny z historických důvodů, ale kvůli výrazně nižšímu počtu uživatelů české a slovenské komunity, už nejsou potřeba. Na dalším místě pak skončilo “je mi to jedno” s 41 hlasy, zachovat současný stav s 14 hlasy a 2 hlasy dostala i “jiná možnost”.

Anketa

Věřím tomu, že pokud se zohlední výsledky ankety do formy konference, bude to ke prospěchu. Na konferenci budou zajímavá témata, bude se dát na konferenci efektivně vyhledávat a v neposlední řadě bude přátelštější atmosféra vůči nováčkům, kteří byli leckdy v minulosti dosti nepřiměřeně usměrňováni podle nastolených pravidel.

Liga

Jako každou sobotu sezony probíhal ligový zápas. Čím mohl být zvláštní? Kor proti BOTovi v lize, kde je pouze jediný živý manažer a ten ještě na ligu nepostavil základní jedenáctku, takže kontumoval?

Možná to bylo tím, že mi Filip Chval, kterému jsem v týdnu udělil přezdívku Pecka, přidělal vrásky na čele svou zbytečnou červenou kartou v nastavení? – Ne.

Možná to bylo tím, že se Miloš Odehnal, který dostal přezdívku Dudek, zapsal po dlouhatánské době v lize mezi střelce? – Ne.

Možná to bylo tím, že padly 2 hattricky a ke třetímu neměl Jiří ‘Čelo’ Šlegl daleko? – Ne.

Možná to bylo tím, že padlo 13 branek? – No, to už je přece jen docela blízko.

V součtu s prvním kolem totiž nejen, že mám plný počet bodů a v porovnání postupujících mám 12 gólů náskok na pozici “barážovou”, ale taky to skóre 24:0 je nejvyšší skóre napříč šestými ligami. Znamená to tedy, že jsem v pomyslném žebříčku všech týmů v šestých ligách na stupínku nejvyšším. Jednooký mezi slepými králem X-D

postupujici

Výstřižek ze stránky https://www.vnukstats.eu/teams/promotions-relegations/?leagueLevel=6

Turnaj

V neděli po půl třetí začal boj o první trofej do klubové vitrínky. To když jsem se ve finále soukromého turnaje Třinecké Derby střetl s MTR. Účastníky tohoto turnaje byli dobře známé týmy, a tak o náboj nebyla nouze. Po prvních 2 kolech ve skupině bylo jasno o účastnících finále, což trochu pokazilo doojem z turnaje, ale alespoň jsem měl jasno, že se můžu pokusit o trofej. Pro poslední zápas skupiny s MTR jsem zvolil schválně “slabší” sestavu a taktiku. Nechtěl jsem do toho jít naplno, abych Goldwyho nevylekal, ale spíše ho uchlácholil, že to má v kapse. Očekával jsem tedy porážku, ale přesto 6 gólů mi přišlo trochu moc.

Do finále jsem nastavil sestavu, která se měla postarat o lepší držení míče, pokrytí soupeřových nebezpečných útoků a hladký průnik protivníkovou obranou hlavně po stranách. Goldwy to rozhodně nepodcenil, ale i díky velké marodce nemohl nastavit to úplně nejlepší. Start byl takový, jak jsem si jej vysnil – 3 rychlé góly znamenaly komfortní náskok. Vysoký rating soupeřovy zálohy, který ukrajoval procenta s přibývajícím časem stále více pro sebe, byl předzvěstí dalšího průběhu zápasu. Postupně MTR vyrovnali hru a v 67.minutě také skóre. Po speciální události – gólové hlavičce z rohu a přečkání závěrečného náporu přišel sladký moment, kdy kapitán Gert Pyndt zvedl trofej nad hlavu. Ani nevadilo, že na nejlepší útok jsem nedostal žádnou šanci.

trofej

Když to tedy shrnu, byl to fajn víkend…

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.