Beskydská tipovačka – 4.kolo

Týden uplynul jako voda a na naše trávníky opět vyběhly týmy účastnící se Beskydského poháru. Podle místních expertů, kterých se sešlo celkem 9, toto kolo mělo být ve znamení hostů.

Evidujeme tak další absenci a po slibném začátku, kdy první kolo odtipovalo 12 lidí, jsme ztratili už třetího člověka v cestě za 20 kredity.

Statistiky kola

Čtvrté kolo nabídlo 14 zápasů, protože 2 týmy si domluvily zápas mimo rozpis a tedy zapříčinily kontumaci ve svůj neprospěch. Pošmourané počasí posledních dní se možná trochu promítlo do návštěvnosti zápasů – dohromady sice přišlo 18 460 diváků (2. nejvyšší číslo), ale průměrně to je pouhých 1319 platících (nejméně ze 4 kol). Hned 4 stadiony měly návštěvnost pod 500 a nejméně lidí přišlo na utkání Jídelny s BOFC – 436 věrných. Projevilo se tak rozlosování, kdy se toto kolo hrálo na hřištích týmů ze  3. a 4. výkonnostního koše. Hranice 2000 diváků odolala, a pouze jednou se ochozy zaplnily více než 1900 diváky. A sice ve skupině C, kde 1940 fanoušků sledovalo souboj Underdogů se zendou.

Z hlediska úspěšné střelby to bylo nejhorší kolo – průměrně padlo 4,71 branky na zápas, což je ale pořád hodně vysoké číslo. Pro srovnání v zápasech mistrů anglické nebo španělské ligy tuto sezonu padlo 3,1 respektive 3,3 branky. 56 bylo jmen na 66 branek, které si zapsali do svých notýsků rozhodčí. Ti měli zase plné ruce práce s kázněním hráčů, ikdyž oproti minulému kolu karet ubylo – 18 žlutých a 3 červené (1,5 karty na zápas). Ve skupině A jsme viděli hattrick Erika Olšara hrajícího za MTR, když v televizním utkání skolil Sezimovo Ústí podobně jako jeho kolega před týdnem. V Céčku pak Peng Ciping z Redeemed Underdogs potvrdil svou buldočí povahu a výrazně se podílel na vítězství svého týmu. Oba zmínění střelci se dělí o první místo v tabulce střelců s Aidanem Cullinanem z Horní Datyně, kterému chyběl k hattricku jeden zásah.

Oproti minulým kolům zdaleka nebyla domácí hřiště těmi nedobytnými tvrzemi. Pouze domácí uhájili svou půdu (28,6%), se radovali hosté (64,3%) a jednou se oba týmy rozešly smírně (7,1%). Toto rozdělení opět odpovídá i výkonům, průměrně domácí dosáhli na 208,6 HS a hosté dominovali s 233,5 HS.

Skupina A

MTR vs SK Spartak Sezimovo Ústí 4:2 správný tip 1

Skupina B

Legendary Penguin Ham vs RH Kročehlavy 0:2 správný tip 2

 

Skupina F

FC Gunners Vlašim vs FC Bivoj 1:2 správný tip 2

Skupina G

Liverpool FC est. 1892 vs AC Electroshock Team 0:0 správný tip ×

 


První zápas a shoda všech tipujících. V tomto utkání chudém na šance se opravdu radovali domácí. Těšit to může hlavně svobodaka80 a Alfonse99, pro které to byl jediný bod z tohoto kola.  Pořád to je ale o bod více než Lajka87 nebo Goldinho1245, kteří nestihli odtipovat.

Tučňáci před týdnem překvapili Kročehlavy ukázkovými kontry, díky kterým vyhráli 1:3. Do odvety ovšem kladivecko poslal úplně jiný kádr a dal to předem znát ve svém prohlášení. Kdo si jej přečetl, mohl tak lépe odhadnout jakým směrem se utkání bude vyvíjet. Je pravda, že to ale mohl být bluff. Nicméně jeden z manažerů na toto prohlášení zareagoval a změnil svůj tip z 1 na 2. Tímto šťastlivcem byl filipek28. V remízu svého tučňáčího kamaráda pak marně doufal Tux.

V souboji kanonýrů s Bivojem měli hosté raketový nástup a vedení 0:2 z páté minuty stačili udržet až do konce. Ne nevýhru hostů si vsadili 4 tipéři – mezi nimi i DidLFC a simrohlav.

Klíčovým zápasem pro rozuzlení tohoto kola tipovačky byl pak zápas skupiny G. Většina věřila polachovi a jeho bandě, dan1893 držel palce domácím. Kouzlo Anfieldu ale opět zaúřadovalo a zamklo obě branky. Na druhou letošní remízu v soutěži nebude dobře vzpomínat kladivecko ani Capri_Sonne, kteří tím ztratili naději na bonusový bod.

V čele se osamostatnil obhájce titulu filipek28. A to svou změnou úsudku těsně před uzávěrkou a trefenou remízou. Blahopřeji! Pronásledovatelé ztrácí 2 a více bodů. Ztrátu v tomto kole nabrali hlavně Lajka87 a Goldinho12345, kteří už mají minimálně sedmibodové manko. Před námi je ale ještě pořád 6 kol tipování a stát se může cokoliv.

Pořadí po 4.kole

# přezdívka bodů
1. filipek28 15 (+5)
2. Capri_Sonne 13 (+3)
3. kladivecko 12 (+3)
4.-5. dan1893 11 (+3)
4.-5. simrohlav 11 (+2)
6.-7. DidLFC 9 (+2)
6.-7. Tux 9 (+2)
8.-9. Goldinho12345 8 (-)
8.-9. svobodak80 8 (+1)
10. Lajka78 7 (-)
11. Alfons99 6 (+1)
12. lf123 1 (-)

V pátém kole budeme tipovat zápasy skupin A, E, F a H.

Skupina A
FC pisek vs MTR
MTR zatím 100%, což je radikální zlepšení oproti loňskému ročníku. Udrží si svůj punc neporazitelnosti i proti FC pisek?

Skupina E
The Real Fc Lemmie vs FK Hattrick Třinec
V prvním zápase rozhodl Raymond Niebisch hattrickem o výhře Třince v mimořádně vyrovnaném duelu. Naváže na svůj výkon nebo si ho Lemmie pohlídají?

Skupina F
FC Gunners Vlašim vs FC Horní Datyně
Bivoj má už postup jistý, o druhé postupové místo si to rozdají právě tito 2 soupeři. Rozhodne se už teď nebo budeme napnutí i další kolo? Domácí nic jiného než výhru neberou.

Skupina H
Poruba Penguins vs BOFC 1922
Ostravské derby je pro domácí klíčovým duelem pokud si chtějí zachovat naději na postup do Play-Off v hlavní soutěži.

 

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.