Na slovíčko s… Nováčkem

Do tohoto ročníku se přihlásilo celkem 33 týmů. To je spoustu příležitostí pro rozhovory a jeden krátký rozhovor Vám teď prezentuji.

Ještě než se dozvíte kdo je tím nováčkem, kterého jsem si na rozhovor vybral, musím uvést na pravou míru těch 33 týmů. Určitě jste si řekli, že jsem se upsal. Ba ne! Spíše tam chybí jedna informace, že 33 týmů se přihlásilo a jeden se odhlásil a tedy vzniklo ono krásné číslo 32, které se dobře dělí na skupiny :-)

Těchto 32 týmů a tedy i 32 manažerů se dá rozdělit na několik kategorií – stálé účastníky (15), nováčky (16) a navrátilce (1).


 

Pro tento rozhovor jsem si tedy vybral zástupce z té nejpočetnější kategorie. Jde o manažera sestapie, který vede tým FC Jídelna ZŠ Květnového vítězství. Ten je zcela jistě největším nováčkem, protože svůj tým dostal přidělený den před uzávěrkou přihlášek – 12.4.2019. Ve skupině H má nelehkou pozici a po 4 kolech se svou bilancí -17 na postup do Play-Off hlavní části turnaje už pomýšlet nemůže.

simrohlav: Jaké to je začínat s týmem takto zostra v turnaji s týmy, které hrají i několik let?

sestapie: Je to samozřejmě velká nevýhoda, stačila by mi jedna až dvě sezony, abych postavil alespoň rámcově konkurenceschopný team a mohl sebrat nějaké body, s tím, že první zápasy jsem hrál prakticky s default teamem od HT, tak jsem se vůbec nechytal. Také jsem nemohl vždy nastoupit s Áčkem, protože jsem jej potřeboval na 2 zápasy s mým úhlavním nepřítelem v lize, se kterým bojoval o 1. místo (bohužel jsem prohrál). Každopádně zlepšení je vidět každým týdnem, viz poslední zápasy 2:4 vs 0:7 před několika týdny.

si: Všiml jsem si, že jsi už v minulosti měl tým, se kterým ses po 3 letech rozloučil. Jaké byly tehdy okolnosti konce Lemer a co tě přimělo se vrátit?

se: FC Lemry Kazachstán měli šanci zazářit ale bohužel tam proběhly neshody managementu s vlastníky a bohužel to v těch krušných letech musel team zabalit. Každopádně jsem zpět s novým teamem! Je to hlavně kvůli tomu, že jsem si po letech na HT vzpomněl k příležitosti, že jsem znovu začal osobně hrát fotbal, takže příjemné propojení :)

si: Ze všech celků Beskydského poháru máš rozhodně nejdelší a nejzajímavější název – jak jsi jej vybíral?

se: Přemýšlel jsem o návratu k Lemrám, ale říkal jsem si, že je lepší začít s novým a čistým štítem. Název vznikl tak, že jsem chtěl spojit fotbal (spíš takový sranda futsal), který teď hraju s HT a na Google Maps se takto oficiálně jmenuje naše tělocvična, kde hrajeme, připojil jsem “FC” a bylo vymalováno!

FC Jídelna ZŠ Květnového vítězství

si: Čeho bys chtěl se svým týmem dosáhnout ve světě HT?

se: Další sezonu bych chtěl postoupit do V. ligy, dostat se alespoň na 250 000 TSI a nevypadnout hned v prvním kole poháru. Pak se uvidí :)

si: Kdo by podle tebe mohl vyhrát celý turnaj?

se: MTR má našlapaný team a pokud bude hrát v plné sestavě, tak by to mohl tento rok zvládnout!

si: Díky za tvůj čas a hodně štěstí v cestě za tvými cíli. 

 


Dlužím vám ještě vyhodnocení průzkumu ohledně času konání zápasů v Play-Off. Po diskuzi na konferenci a následné anketě bylo vybrán čas výkopu 18:55. To odpovídá 2 africkým státům – Kamerunu a Pobřeží Slonoviny.

První zápasy Play-off se tedy budou hrát na stadionech týmů, které skončily na 1. místech ve svých skupinách. Ve čtvrtfinále, semifinále, ve finále a v zápase o třetí místo se pak utkání “přesuneme” do těchto států.

Výsledky ankety, 11 hlasujících.

 

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.