Beskydská tipovačka – 5.kolo

Až v neděli vychází článek s vyhodnocení tipovačky a statistickým ohlédnutím za pátým kolem. Pozdě, ale přece.

Toto kolo byly tipy velice rozdílné a až na jednu dvojici, byl každý tip unikátní. Oproti minulému kolu se nikdo nezapomněl a tedy v době uzávěrky jsem mohl napočítat 11 platných hlasů.

Statistiky kola

Páté kolo je prvním kolem tohoto ročníku bez kontumací. Zapisujeme si tedy 16 zápasů do statistik. Na tribuny přilákalo nejvyšší diváckou návštěvu – 25 451 diváků. Průměrně si tedy našlo na stadiony cestu 1 591 sportovních fanoušků. Nejméně táhl třetí a zatím nejméně úspěšný tým manažera Selly8 – Walachian Skaters ze skupiny D. Přesto je ale návštěva 1156 velice slušná. Pravdou je, že na zápas 15.4.2014 (to je název týmu) přišlo skoro o tisícovku více lidí – 2032, takže Walaši mají ještě co dohánět. Ani tak velká návštěva ale nevedla domácí k bodům, a tak Lajkovi svěřenci zůstávají jediným celkem, který zatím nemá v tabulce střelců jediný zápis. Jde vidět, že skupina E je velmi našlapaná.

Po prozkoumání všech zápasů bylo zjištěno, že v 5. kole padlo celkem 73 branek. Pěkné číslo, je to celkem 2. největší gólová nadílka. Vztáhneme-li toto číslo k počtu zápasů, máme nejnižší počet branek na zápas – 4,56. V počtu udělený karetních trestů je toto kolo taky v průměru nejslabší. Nebo lépe řečeno, nejférovější – 1,31 karty na zápas. Padl sice druhý nejvyšší počet žlutých (20), ale pouze jedna červená karta. Ze střelců byl nejvíce vidět Bróňa Procházka, autor hattricku, který kope již třetí sezonu za TJ Sokol Postřelmůvek. Se svými 5 góly společně s dalšími pěti hráči dýchají na záda dvojici Ciping – Al-Medhwahi, kteří s šesti zápisy vévodí pořadí střelců.

Domácí půda hrála toto kolo prim. 9 z 16 utkání skončilo pro hostitele vítězstvím (56%), ve 2 zápasech pak neměl zápas vítěze (13%) a ve zbylých 5 případech se radovali hosté (31%). Výkony převedené na průměrné číslo Hatstats pak hovoří taky ve prospěch domácích – 236 HS. Hosté dosáhli společnými silami na číslo 211,4.

Skupina A

FC pisek vs MTR 6:0 správný tip 1

Skupina E

The Real Fc Lemmie vs FK Hattrick Třinec 1:1 správný tip ×

Skupina F

FC Gunners Vlašim vs FC Horní Datyně 2:1 správný tip 1

Skupina H

Poruba Penguins vs BOFC 1922 4:1 správný tip 1


První zápas a řekl bych, že většina tipujících si klada otázku: “jak ostře do toho půjdou domácí a jak ostře do toho půjdou hosté?” Ti, co vsadili, že domácí to napálí jako by šlo o život, tak slavili úspěch. Ti, kteří si mysleli, že do toho půjdou na piánko, pláčou. Po prvním zápase tak vidíme 5 plačících.

Remízy v tipovačce jsou velice sporadicky tipované. Pokud pak nějaká nastane, většinou to znamená konec nadějí pro většinu tipujících na bonusový bod. A to se stalo i v tomto zápase. V zápase byli domácí opticky lepší, ale hosté si přesto vypracovali několik šancí a ubránit i nebezpečné útoky. Remízu měl na lístku pouze Alfons99. Jelikož byl ale mezi těmi pěti, co tipovali ve prospěch MTR, tak ani on nezíská bonusový bod.

Druhý zápas kanonýrů v tipovačce za sebou přinesl opět mnoho otázek, které museli tipující vyřešit. Nakonec se tipy rozprostřley mezi všechny 3 možnosti. Domácím se pak v nervydrásajícím utkání podařilo udolat Datyňskou obranu 2 góly, což přineslo radost 4 z vás.

Déja vu. Naprosto stejný poměr tipujících byl i v ostravském derby, kde se také nakonec radovali domácí.

V čele průběžné tbulky dále zůstává filipek28. A to i přes pouhopouhý 1 bod z tohoto kola. Stejně se totiž “dařilo” i nejbližšm pronásledovatelům. Ve dvou případech jsme dokonce viděli i nulu. Naproti tomu pak předvedl skvělý odhad Lajka78, který netrefil pouze zápas ze své skupiny.

Pořadí po 5.kole

 

# přezdívka bodů
1. filipek28 16 (+1)
2. Capri_Sonne 14 (+1)
3.-4. kladivecko 13 (+1)
3.-4. simrohlav 13 (+2)
5.-6. dan1893 11 (0)
5.-6. Tux 11 (+2)
7.-8. Lajka78 10 (+3)
7.-8. svobodak80 10 (+2)
9.-10. DidLFC 9 (0)
9.-10. Goldinho12345 9 (+1)
11. Alfons99 8 (+2)
12. lf123 1 (-)

 

šestém kole budeme tipovat zápasy skupin B, C, E a G.

Skupina B
Legendary Penguin Ham vs Šampioni z Letné
Legendary mají postup ve svých rukou. Podaří se jim udělat poslední krok a bodovat?

Skupina C
FC Šefici vs Redeemed Underdogs
V zápase skupiny C bojují pořadatelé o lepší pozici do play-off.

Skupina E
FCP Palíno vs The Real Fc Lemmie
Svůj první vzájemný zápas odehrál nemohli pro pohárová utkání. Teď hrají mezi sebou o 2. postupové místo. Kdo se bude radovat?

Skupina G
Framoz Rousínov vs AC Electroshock Team
Framoz bude chtít oplatit Electroshocku porážku z prvního kola. Teoreticky se ještě může před svého soupeře dostat, stačí k tomu vyhrát o 6 branek :-)

***Původně byl místo zápasu skupiny E v plánu zápas skupiny D – TJ Sokol Ublo vs fcchoteč. Bohužel došlo ke kontumaci, at ak jsem byl nucen zápas změnit.***

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.