Na slovíčko s… Odpadlíkem

Zítra se uskuteční poslední zápasy skupinové fáze tohoto ročníku. Bohužel už teď víme, že se některé zápasy neuskuteční pro kontumace způsobené nedisciplínou. Pár zápasů a skupin tak ztratilo trochu náboje, ale mnohé náboj postrádat nebudou. Jedná se o souboje zaručující lepší pozici pro Play-Off a taky pro Turistický pohár, což je soutěž pro týmy, které skončí ve skupinách na 3. a 4. místě.

Znamená to, že pro nikoho tento ani příští týden nekončí naděje na zajímavé umístění a cenu. Jeden manažer nás ale už opustil. Učinil tak ještě před začátkem turnaje na vlastní žádost. Přináším vám teď krátký rozhovor s -1892- známým dříve pod nickem taktic.

Načasování tohoto rozhovoru je zvoleno s ohledem na to, že v těchto dnech vrcholí souběžně hraný turnaj, o kterém je dobré se zmínit, přestože se odehrává daleko na západ v hlavním městě – Praze.

simrohlav: Nelituješ zpětně svého rozhodnutí odhlásit se z turnaje? Sleduješ ještě po očku Beskydský Pohár?

1892-: Svého rozhodnutí nelituji. Osobně dělám důležité životní rozhodnutí rychle a rázně. Jelikož se nejednalo o žádné důležité životní rozhodnutí, tak jsem nad tím ani moc nepřemýšlel. Neměl jsem ani moc čas, protože jsem byl zaneprázdněný právě bodem dva tvého rozhovoru. Osobně se nebráním účastnit se nějakého dalšího ročníku v případě, že pořadatel zajistí, že si manažeři mohou povídat na libovolné téma a nebudou peskování za vzájemnou komunikaci. Je to škoda, protože si myslím, že Váš turnaj je velice zajímavý a určitě má budoucnost. Já osobně jsem příznivcem turnajů celkově, protože je to hnacím motorem a kořením této hry. Je to jedinečná možnost, jak se může komunita sblížit a navázat sociální vztahy.

s: Společně se Sithorinem jste zorganizovali turnaj “O vládce Prahy”, což je vlastně jen internetová zástěrka jak si to můžou na férovku rozdat slávisté a sparťani. Odezva na anketu o systému turnaje nebyla moc valná, ale přesto jste dokázali zmobilizovat 32 manažerů napříč všemi ligovými úrovněmi, což se dá považovat za úspěch.
Koho myšlenka klání napadla? Jak jsi spokojený s průběhem a bude klání “O vládce Prahy” pravidelnou záležitostí?

-1892-: Musím tě trochu opravit. Odezva byla fantastická, ale nemůžeš to posuzovat podle ankety na vlákně. Ta nemá žádnou vypovídající hodnotu, protože jak určitě víš, tak diskuse dnes skoro nikdo nesleduje kromě velice úzké skupiny lidí. Jediná opravdu živá diskuse je dotazovka a globál. Ani další informace není úplně přesná. Celému hlavnímu turnaji předcházel na slávistické straně Pohár Františka Pláničky a na sparťanské straně Pohár Andreje Kvašňáka, které jsem pořádal. Oba turnaje jsou kvalifikací do hlavního turnaje O vládce Prahy. Každý z pohárů má 16 účastníků a postupuje 8 nejlepších z každého. Samotný pohár O vládce je jen třešnička na dortíku. Řekl bych, že se nedá uvažovat o úspěchu, ale je to obrovský úspěch. Dlouho jsem neviděl tak kvalitně obsazený turnaj. Jelikož zájem byl tak obrovský, tak jsem musel udělat ještě jeden doplňkový turnaj. Derby pražských “S” 5-6 liga 1.ročník. Protože spousta manažerů z našeho pralesa nemá zájem hrát turnaj, kde bude tvořit jen kulisu, tak byl tedy vytvořen tento turnaj pro 32 týmů. Celkový ohlas je tak velký, že byl i návrh na vytvoření putovního poháru, který se bude předávat v hospodě. Ten návrh ale není z naší hlavy. Už teď víme, že se všechny turnaje stanou pravidelnou záležitostí. Myšlenka napadla mě, ale již delší dobu zrála úvaha nad nějakým společným projektem se Sithorinem. Myslím, že ta myšlenka je skvělá a dovedl jí ke mě můj nebožtík otec. Vždy tvrdil “fandi, ale zůstaň člověkem”. Je to důkaz toho, že v dnešní době plné nenávisti se mohou v pohodě přátelit i lidé z opačných pólů fanouškovské obce. Spokojenost je obrovská a velký dík Sithorinovi za spolupráci.

sparta vs slavia

s: Dlouhá léta jsi vedl klub Alpha Bravo, než změnil 2× svůj název až na současný SK Slavia.Praha. Co tě vedlo ke změně názvu? A proč už nejsi taktic, jak tě mnozí znají?

-1892-: Důvod je velice jednoduchý. Název mi již nepřipadal vhodný a ničím zajímavý. Chtěl jsem ho přiblížit něčemu, co má nějaký hlubší smysl. Buď reálnému týmu, který miluji, nebo městu spojeného s mou minulostí. Třetí varianta bylo něco vtipného. Jelikož nejsem vtipný, tak zůstalo jen u dvou variant. Vyhrála první, protože chci, aby název mého týmu byl jednou vidět ve druhé nebo první lize. Je to citová záležitost. Taktic nejsem proto, že mi ten nick připadal po letech, kdy jsem se nevěnoval Hattricku a vůbec nic jsem o něm nevěděl, celkem hloupý. Hattricku jsem se začal věnovat až v poslední době a velice intenzivně se věnuji studiu této neskutečné hry. Na nový nick mě přivedl můj kamarád z práce, který je kovaný rudoch. Má nick 1893. Moje odpověď byla jasná…. 1892. Vím, že někteří jedinci za tím hledají různé konspirační teorie, ale pravda je někdy až neskutečně jednoduchá.

s: Jaké máš ambice se svým týmem. Máš třeba dlouhodobou vizi (GG)?

-1892-: Ambice mám. Dostat se jednou do první ligy. Dlouhodobou vizi určitě mám. První tým je již ve druhé fázi GG a druhý tým se připravuje na svou odlišnou cestu GG. Tam ještě schází výchozí kapitál.

s: Díky za rozhovor, ať se ti daří. Zmiňované Klání má zítra od 18:57 na pořadu dne semifinále a v pátek ve stejný čas pak finále. Pokud chcete, můžete se přidat a fandit 😉

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.