Beskydská tipovačka – 6.kolo

Každý klub mohl posledních 6 týdnů bojovat celou skupinovou fázi o lepší umístění do Play-Off. Jak jistě všichni víme, Play-Off je v lecčem jiná soutěž a rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu. Síto, které představuje Osmifinále a pak Čtvrtfinále je někdy možná kruté, ale zároveň nezbytně nutné k tomu, aby se do bojů o medaile dostali opravdu ty nejlepší týmy. Na všechny zápasy, a to i ty z Turistického poháru, se opět zaměříme se svými tipy.

V 6. kole se do tipovačky zapojilo 10 manažerů. Byl to náš statistik kladivecko, který nestihl své tipy poslat včas.

Statistiky kola

Celkem 3 zápasy se nepodařilo domluvit a zaznamenáváme tedy pouze 13 zápasů. Diváků taky přišlo méně – 18 511 (průměrně 1424 diváků na zápas). Nejvíce táhl zápas Kročehlav s Úholičkami (2120). Naopak nejmenší návštěva byla k vidění ve skupině H – 424 diváků na zápas Jídelny a Poruby.

Do střeleckých listin se zapsalo pouze 51 jmen, ale rozdělili si mezi sebe 63 branek. Tedy padlo každý zápas 4,85 gólu. No a taky jen 1,15 karty. Bylo to suverénně nejčistší kolo, ve kterém padla jen jedna červená karta. Byli jsme svědky také 3 hattricků. Martin Klein třemi trefami navázal na střeleckou potenci svého kolegy z TJ Sokol Postřelmůvek Bronislava Procházky, který tentokráte vyšel gólově naprázdno a ve druhé půlce střídal. V zápase o první místo ve skupině C byl rozdílovým hráčem Šéfů autor hattricku Filip Sehnálek. Tento klučina s napětím sleduje počínání naší U20, jelikož je jedním z potenciálních tahounů na MS, které se příští sezonu odehraje v Kazachstánu. Lvíčata mají postup téměř v kapse, a tak doufáme, že Filip ukáže svou rychlost a zakončení i na mezinárodním poli. Jméno Kasper Smulter teď asi budí ze spaní nejednoho fanouška Kročehlav. Tento zkušený bombarďák jim nasázel dokonce 4 branky a pokaždé jinak. Poprvé ukázal svou techniku při exekuci přímého kopu, podruhé těžil z akce na pravé straně, ve druhé půli jej neskutečně našel spoluhráč a svůj gólový zápis zakončil jako zkušený mazák. Nemusel ani předvést svou pověstnou rychlost a ne náhodou tak se svými 8 góly po 6 kolech vede tabulku střelců před Cipingem (7) a dvojicí Olšar, Al-Medhwahi (6).

Nejen z Kročehlav toto kolo odváželi všechny body hosté. Celkem se tak stalo na 7 stadionech (54%). Jednou byla remíza a 5× se radovali domácí (38%). Statistický ukazatel síly týmu pak potvrzuje rozdělení sil: domácí – 216 HS, hosté 244.

Skupina B

Legendary Penguin Ham vs Šampioni z Letné 1:1 správný tip ×

Skupina C

FC Šefici vs Redeemed Underdogs 6:3 správný tip 1

Skupina E

FCP Palíno vs The Real Fc Lemmie 3:1 správný tip 1

Skupina G

Framoz Rousínov vs AC Electroshock Team 1:2 správný tip 2


Máme krásné koláčové grafy díky vzorku 10 tipujících. První zápas a většina se klonila k domácím. Tento zápas byl zápasem obran a taky to skončilo remízou, kterou tipoval pouze DidLFC.

Ani druhý zápas neměla masa pravdu a místo hostů slavili domácí. Spolu s Šefiky slavili dan1893, Lajka78 a svobodak80.

Ačkoliv Lemmie předvedli vyšší výkon, na body to nestačilo. Tento zápas se líbil 5 tipujícím

Framozu moc lidí nevěřilo, ale byl to právě matziqův tým, který po přestávce otevřel skóre. Vedení si ale vzali do svých rukou v okolí 60. minuty hosté a tím přihráli 6 lidem body do tipovačky.

Nejvíce sedlo toto kolo svobodakovi80, který netrefil pouze remízu v prvním zápase. Získává tak jako jediný 3 body. Naopak špatnou ruku při tipech měli goldinho12345 a Alfons99, kteří nezískali ani bod. V čele průběžné tabulky dále zůstává filipek28 s dvoubodovým náskokem na Capri_Sonneho. Třetí simrohlav ztrácí už 4 body.

Pořadí po 6.kole

# přezdívka bodů
1. filipek28 18 (+2)
2. Capri_Sonne 16 (+2)
3. simrohlav 14 (+1)
4.-6. kladivecko 13 (-)
4.-6. dan1893 13 (+2)
4.-6. svobodak80 13 (+3)
7.-8. Tux 12 (+1)
7.-8. Lajka78 12 (+2)
9. DidLFC 11 (+2)
10. Goldinho12345 9 (0)
11. Alfons99 8 (0)
12. lf123 1 (-)

V osmifinále budeme tipovat tyto zápasy, kde se tipuje výsledek po 90minutách:

Osmifinále Play-Off č1
MTR vs Legendary Penguin Ham
Legendary dokázali na svých zádech udržet Úholičky a postoupili ze 2. místa. V osmifinále je čekají MTR, lídr skupiny A, který ale poslední kola nezakončil nijak přesvědčivě. Jak dopadne jejich souboj?

Osmifinále Play-Off č6
TJ Sokol Postřelmůvek vs Redeemed Underdogs
V posledním kole se utkali Underdogs s Šefiky v ostrém souboji o první místo hlavně proto, aby nemuseli narazit na Postřeláky, kteří jsou zatím stoprocentní. To se jim nepovedlo. Kdo postoupí dále?

Osmifinále Play-Off č7
FC Bivoj vs FCP Palíno
Další stoprocentní tým čeká ostrá zkouška. FCP Palíno měl 3 kontumace, ale když nekontumoval, tak vyhrál. Můžeme očekávat lítý boj o postup.

Osmifinále Turistického Poháru č7
FC Gunners Vlašim vs 15.5.2014
Kanonýrům unikl o fous postup do Play-Off, když o nepostupu rozhodovalo skóre. 15.5.2014 zase žehrali na těžké soupeře. Teď přichází další těžký soupeř. Podaří se jim prolomit gólový půst v ten nejvhodnější okamžik?

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.