Beskydská tipovačka – Osmifinále

Život je někdy krutý a o systému Play-off to může říct s čistým svědomím taky. Po jednom kole vypadlo hned 16 klubů. Zbylých 16 se za týden v africkém horku porve o to, aby je nečekal stejný osud. Ve čtvrtfinále se porvou o 8 postupových míst – 4 v hlavní části turnaje a 4 v poháru útěchy. Pokud patříte mezi 16 vypadnuvších, nemusíte zoufat, pořád se můžete účastnit Tipovačky a zároveň už můžete začít připravovat kádr na další ročník 😉

Na výsledky osmifinále si tiplo 9 manažerů. Z tradiční jedenáctky to tentokráte nestihli Lajka78 a DidLFC. A při pohledu na tipy je to může docela mrzet…

Statistiky kola

K domlouvání osmifinálových zápasů přistoupili všichni zodpovědně a toto kolo se obešlo bez kontumace. Zodpovědně to vzali nejen manažeři, ale i hráči a zejména diváci, kteří připravili několik rekordů. Na stadiony si našlo cestu 27 294 diváků, což je průměrně 1705,9 diváků. Suverénně nejvyšší číslo. Uvidíme jestli výlet do Afriky způsobí odliv diváků nebo naopak se přijdou podívat i místní a návštěva ještě poroste. Podle zpráv z médií to vypadá na tu druhou variantu. To bychom se mohli dočkat i posunutí diváckého rekordu, který prozatím drží Kročehlavy, kdy jejich osmifinálový zápas se Sezimovým Ústím vidělo 2211 fanoušků. Nejmenší návštěvu viděli v Porubě v rámci Turistického Poháru – 1059.

V rekordech pokračujeme i dále. Počet gólů byl zatím nejvyšší – 86! Zápasový průměr 5,38 gólu na zápas řadí osmifinále na druhou příčku. Počet střelců je nevídaných 71 jmen. Ve statistice karet to bylo druhé nejčistší kolo (průměr 1,25 karty na zápas), když padlo 16 žlutých a 4 červené. Z toho jen jedna přímo. Opět jsme viděli i hattricky. Celkem 2! V jednom zápase!! Od jednoho týmu!!! V dresu AC Electroshock Teamu se zaskvěli Hagbarður Oliversson a Grigoriy Timonichev, kteří tak zvýšili svůj počet na 4 respektive 5 gólů v turnaji. Grigorij ale aktuálně ztrácí 4 branky na čelo, kde se stále drží Kasper Smulter (9) z Úholiček. Jediný, kdo s ním drží kontakt, je Peng Ciping (8) z Underdogs. Za těmito dvěma je skupina 5 hladových, kteří ale ztrácejí 2 respektive 3 zásahy. Waheed Al-Medhwahi už nemůže svoji sbírku tento roční rozšířit. Alespoň ne za Walachian Skaters.

Z 16 zápasů hned 14 vyhráli domácí, to je zdrcujících 87,5%. Hosté se radovali pouze ve dvou případech. Na remízu a tedy i prodloužení, nedošlo. Domácí průměrný výkon 250,6 HS, hosté 195,8. Ve čtvrtfinále se dají očekávat vyrovnanější čísla. Navíc se budou hrát zápasy na neutrální půdě, a tedy rozdělení na domácí a hosty bude postrádat smysl. Pokud se podíváme na postoupivší týmy z jednotlivých skupin, každá skupina má jednoho pokračujícího v Beskydském a jednoho v Turistickém poháru. S výjimkou 2 skupin. Ve skupině C postoupili všichni, zatímco skupinu D už nereprezentuje žádný tým.

Beskydský Pohár – zápas 1

MTR vs Legendary Penguin Ham 5:1 správný tip 1

Beskydský Pohár – zápas 6

TJ Sokol Postřelmůvek vs Redeemed Underdogs 1:3 správný tip 2

Beskydský Pohár – zápas 7

FC Bivoj vs FCP Palíno 6:0 správný tip 1

Turistický Pohár – zápas 7

FC Gunners Vlašim vs 15.5.2014 3:0 správný tip 1


Když se dívám na ty graf a to, jak jsme tipovali, tak se mi moc výběr nepovedl. Víceméně jen jeden zápas, kde se tipy trochu rozcházely… Na prvním zápase si vylámali zuby Goldinho12345 a simrohlav.

Ve druhém zápase špatně volili svobodak80, Alfons99, Tux a kladivecko.

Ve třetím zápase se ustřelil filipek28.

No a poslední zápas jsme všichni trefili do černého. Lajkův tým letos neměl moc štěstí na los už od úplného začátku.

Pokud jste zatím ve článku nenašli své jméno, je to pro vás dobrá zpráva. Znamená to že jste natipovali vše dobře!

5 bodů si tedy odnáší hned 2 manažeři – dan1893 a Capri_Sonne. Gratuluji! V čele tak nastává “střídání” stráží. Capri_Sonne se bodově dotáhl na filipka28. Na třetí se po úspěšném kole prosmýkl dan1893 se ztrátou 3 bodů na dvojici před ním.

Pořadí po osmifinále

# přezdívka bodů
1.-2. Capri_Sonne 21 (5)
1.-2. filipek28 21 (3)
3. dan1893 18 (5)
4. simrohlav 17 (3)
5.-6. kladivecko 16 (3)
5.-6. svobodak80 16 (3)
7. Tux 15 (3)
8.-9. Lajka78 12 (-)
8.-9. Goldinho12345 12 (3)
10-.11. DidLFC 11 (-)
10-.11. Alfons99 11 (3)
12. lf123 1 (-)

Ve čtvrtfinále budeme tipovat tyto zápasy, kde se tipuje výsledek po 90minutách:

Čtvrtfinále Play-Off č1
MTR vs FC Šefici
Utkali se mezi sebou 17×. Má cenu psát více?

Čtvrtfinále Play-Off č2
FK Hattrick Třinec vs AC Electroshock Team
Třinec dokáže potrápit každého soupeře. V Osmifinále se o tom přesvědčil finalista minulého ročníku. Electroshock oproti tomu přejel BOFC. Bude to zajímavý zápas nebo jasná záležitost?

Čtvrtfinále Play-Off č4
FC Bivoj vs FK Dragon Dačice
Obhájce titulu nebo nadupaný Bivoj. Jeden z favoritů půjde z kola ven, druhý udělá velký krok k některé z medailí. Komu zůstanou oči pro pláč?

Čtvrtfinále Turistického Poháru č4
FC Gunners Vlašim vs Poruba Penguins
Kanonýři si napravují chuť po nepostupu do Play-Off, stojí proti nim houževnatý soupeř z Poruby. Kdo v Kamerunu obstojí?

 

About simrohlav

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.