Efektivní trénink

Trénink je nejefektivnějším způsobem jak získat peníze = lepší hráče. Dobře nastavený a efektivní trénink je páteří celého mužstva. Ta analogie se mi velice líbí, protože stejně jako páteř je nutná pro běžnou funkci člověka, tak i od tréninku se odvíjí celé fungování týmu na Hattricku.

Bavíme-li se o efektivním tréninku, tak jde především o 4 věci.

1) mít vhodné hráče
2) mít vhodné trenéry a zaměstnance
3) hrát vhodná rozestavení
4) být trpělivý a systematický

Vhodný hráč
Vhodný hráč je obecně mladý, má specialitu a kromě vlastnosti, kterou trénuje, má i druhou vlastnost na určitém levelu, kterou pro svou pozici využije.
Vhodným adeptem na trénink křídla je například hráč s následujícími parametry

Věk

17 let 40 dní

Specialita

Rychlý, hlavičkář, nepředvídatelný

Tvorba hry

ucházející

Křídlo

neadekvátní

Vhodný trenér a zaměstnanci
Než uděláme nějaké změny tady, tak se zajdi podívat na stránku s tréninkem. V pravém sloupci je několik sloupečkových ukazatelů. Poslední z nich se jmenuje “Celková účinnost”. Ty tam teď máš pravděpodobně hodnotu okolo 60%. To není mnoho a je to u začínajících hráčů běžné číslo.
Čím vyšší budeš toto číslo mít, tím rychleji se budou tví hráči zlepšovat a tím rychleji vyděláš peníze.
4 sloupečky nad tímto ukazatelem ukazují, čím toto číslo můžeš zvýšit.
a) Podíl kondice: je věc názoru – pokud zvolíš 5% podíl kondice, trénuješ nejrychleji, ale tvoji hráči postupně budou ztrácet kondici, což se projeví v zápasech. Ve tvé situaci bych to ale teď neřešil a nastavil jej na 5%. Pravděpodobnost, že uděláš hned teď díru do světa a byť jen v V. lize budeš hrát o titul, je mizivá.
b) Intenzitu: vždy mít na 100%.
c) Trenérská dovednost – máš od startu ucházejícího trenéra s tristními vůdčími schopnostmi. Nejdůležitějším aspektem je trenérská dovednost a ne vůdcovství. To má pramalý vliv a pouze ovlivňuje náladu v týmu – ukazatel, který ovlivňuje výkon zálohy v zápase. Ve tvé situaci je ideální trenér solidní s tristním vůdcovstvím za 10,7M.
d) zaměstnanci – zaměstnanci, kteří mají přímý vliv na trénink, jsou asistenti trenéra. Ze začátku doporučuji pořídit 2 asistenty trenéra level 4 s délkou kontraktu na 16 týdnů. K nim je vhodné angažovat lékaře level 3 s délkou kontraktu 16 týdnů. Poslední místo doporučuji nechat prázdné. Příspěvek ostatních zaměstnanců je pro tebe teď spíše ztráta peněz.

Pokud jsi udělal změny, koukni se teď na ukazatel “Celkové účinnosti”.

Vhodná rozestavení
Je důležité, abys v zápasech hrál takové rozestavení, které ti umožňuje trénovat maximální počet hráčů.

Trénink

Vhodné formace

Chytání

všechny

Tvorba Hry

x-5-x

Křížné přihrávky (Křídlo)

všechny

Bránění

5-x-x

Zakončování

x-x-3

Krátké přihrávky

2-5-3,3-5-2, 3-4-3

Trpělivost a systematičnost
Stěžejní hodnota, kterou musíš každý týden přidávat ty. Musíš dbát na to, abys každý týden hrál kromě ligového utkání i přátelské utkání (až vypadneš z pohárů). Do tohoto utkání pak na tréninková místa vždy postav ty hráče, kteří nehráli v lize. Jen tak dokážeš trénovat efektivně. Důležitou vlastností je taky trpělivost. Abys dokázal vytrénovat hráče do podoby, kdy jsou vhodní k prodeji nebo k zápasům na úrovni, tak to bude trvat měsíce reálného času.

About the Author

Manažer týmu Redeemed Underdogs, v současnosti hrající v lize VI.353 v ČR.