Wygrana w Elblągu. Atomowa bramka Gorjáka!

GorjakWarunki pogodowe od samego rana nie sprzyjały, jednak to nie przeszkodziło Scyzorom w odniesieniu zwycięstwa nad drużyną KS Visana. Po bramkach Tiberiu Hreapci oraz atomowych nożycach Sándora Gorjáka, Scyzory wygrywają 0-2 i umacniają się w tabeli na trzecim miejscu.Od rana deszcz nie zelżał, a wręcz przeciwnie, wiatr nie osłabł. Roberto Mascetti został wyznaczony jako sędzia główny, jego asystenci to Panayot Naydenov oraz Niclas Sandler. Deszcz nie przestawał padać. Taka pogoda była idealna dla silnych zawodników, którzy preferują prostą grę.

W 12 minucie spotkania Tiberiu Hreapcă był o włos od wyprowadzenia gości na prowadzenie. Efektownie złożył się do strzału nożycami, jednak piłka minimalnie minęła bramkę. Po zderzeniu w 20. minucie gry, Sándor Gorják narzekał na ból barku. Jednak po konsultacji medycznej Gorják wrócił na boisko i kontynuował spotkanie.  Fantastyczna akcja lewym skrzydłem drużyny gości w 37 minucie. Po ostatnim podaniu Tiberiu Hreapcă znalazł się w wyśmienitej sytuacji i po prostu nie mógł jej zmarnować. 0-1

W 72 minucie goście podwyższyli na 0-2, kiedy Sándor Gorják błyskotliwie wykończył akcję ofensywną przeprowadzoną lewym skrzydłem. Nie skłamiemy jeśli nazwiemy nożyce w wykonaniu Gorjaka “atomowymi”. Można by rzec “Stadiony świata”. Bramkarz Visany był w tej sytuacji bez szans. W 74 minucie Palys Kuprinskas zobaczył żółtą kartkę po kolejnym złośliwym faulu. Tiberiu Hreapcă na moment musiał opuścić boisko w 75. minucie z powodu bólu w lewej kostce. I pozostał za linią. Lekarz orzekł, że to lekka kontuzja. Jukka Ahola już się rozgrzewał i wszedł na boisko. Tiberiu Hreapcă przybił mu piątkę.

Kültigin Özarpa wykorzystując swoje doświadczenie był bliski zdobycia bramki dla Visana w 77 minucie. Piłka była mocna, ale bramkarz zdołał ją jeszcze zgasić i przytulić do murawy. Końcowy wynik spotkania: 0-2. Te czterdzieści pięć minut spotkania było zdominowane przez Scyzorów, z imponującymi 54 procentami posiadania piłki.

KS Visana –  Scyzory Kielce   0:2 (0:1)

Bramki: – / Hreapcă 37′, Gorják 72′

Żółte kartki: Kuprinskas 74′ / –

KS Visana:  Vicdani – Kuprinskas, Malvik, Tober – Zysk, Yay, Zgîrcia, Insel, Tetkowski – Amelang, Özarpa

Scyzory Kielce:  Răducan – Porzio, Pišťáček, Verbelen – Pfaue, Mattiacci, Østbye, Fernández Mediavilla, Patykowski – Gorják, Hreapcă.