Dobry prognostyk…

“3 pkt to cel na najbliższą niedzielę, inny wynik nie wchodzi w rachubę”. Tych słów manager Sequidors nie rzucał na wiatr, a jego drużyna odniosła ważne zwycięstwo z Wilczą 2:0.

W pierwszej połowie przez 30 minut dominowała – jakże ukochana przez kibiców – kopanina w środku pola. Żadna z drużyn nie mogła wypracować klarownej sytuacji. Dopiero w  33′ minucie zrobiło się groźnie i to pod bramką gospodarzy. Na całe szczęście piłka po strzale Tubka poszybowała nad poprzeczką. To było ostrzeżenie dla Seguidors, które dało im niesamowitego kopa w postaci 2 bramek w przeciągu czterech kolejnych minut. Wynik spotkania otworzył Karsums w 34′, a poprawił na 2:0 skrzydłowy Stachl w 37′. Do przerwy nie wydarzyło się już nic ciekawego.

Na początku drugiej połowy Hranka zmienił strzelca pierwszej bramki. Seguidors nie rezygnowali i próbowali podwyższyć wynik, by nie drżeć o niego do końcowego gwizdka. Niestety ich próby okazały się bezowocne.  Swoje szanse w końcówce meczu mieli również goście i raz nawet strzelili, niestety dla nich, sędzia odgwizdał spalonego. Jak pokazały telewizyjne powtórki, arbiter tego spotkania nie popełnił błędu w ocenie tej sytuacji. Ostatni gwizdek i Seguidors mogli dopisać na swoje konto 3 pkt.

Mecz z Wilczą dodał nieco pewności siebie zawodnikom Seguidors. Po dwóch porażkach 3:1, nareszcie odnieśli zwycięstwo, które jest dobrym prognostykiem przed pojedynkiem z następnym rywalem – liderem – Real Madryt1.

W poprzednim sezonie na Santiago Bernabéu padł wynik remisowy 2:2. Seguidors dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, by ostatecznie zremisować. Jednak w tym sezonie drużyna z Zachodniopomorskiego nie jest już tą samą drużyną, o czym świadczy ich aktualna pozycja w tabeli, a mianowicie fotel lidera. Wzmocnienia poczynione przez ich managera, z pewnością utrudnią Seguidors wywiezienie 3 pkt do Warszawy. Faworytem bukmacherów jest Real, za którego zwycięstwo płacą 2,20, remis 2,70,  a za wygraną Seguidors 2,50. Różnice nie są duże, gdyż nikt tak naprawdę nie wie, w którą stronę potoczy się ten mecz. Lekką przewagę mają gospodarze, ale zadecydować może dyspozycja dnia.

Ograć lidera byłoby pięknie. Jednak by to osiągnąć, trzeba wyjść z lekkiej brzydoty, którą ostatnio Seguidors reprezentują na boisku. Tego im życzymy i oczekujemy, że wrócą z tarczą, a nie na tarczy. Do boju !!