2. týden

Druhý týden byl především ve znamení sobotního derby. Středeční pohárové utkání naši borci předem pustili. Od trenéra dostali za úkol připravit se silově na sobotní ligový zápas a cokoliv se stane na hřišti, tak pustit okamžitě z hlavy. Však také podle toho pohárový zápas také i skončil. Naši hráči odběhali jen to, co museli.

V sobotu byl na hřišti už zcela jiný tým. Bukanýři, kteří si tento “pardubický duel” nenechali ujít, hnali naše hráče neustále do útoku. Nad tribunami se nesly a střídaly chorály příznivců obou týmů. Tento náš dvanáctý hráč přispěl k naprosté suverenitě ve středu pole. K dobru našich fanoušků nutno dodat, že si naši borci připadali jako na svém domácím stánku.


Srdce nejednoho z nich opět potěšil mladičký Mary (Filip Mareš). Po celý zápas byl neustále v centru dění a po dnešním zápase si odnáší bilanci 2/3 (tj. gólů na zápas). Věříme, že tato bilance ještě poroste. Na konci první půle se Mary dostal do vyložené šance, když bravurně zpracoval prudkou nahrávku přes více než polovinu hřiště, ale Dotan Banin mu nedal šanci vyniknout. Zázračně, ale stejně tak i efektivně zabránil Marymu skórovat.

Mary se o přestávce v šatně vyhecoval natolik, že stál při dvou zápisech do listiny střelců. Nejprve dostal náš tým opět do vedení, když si rychle narazil a zužitkoval svůj fotbalový talent na maximum a krásnou nechytatelnou střelou na zadní tyč poslal FC Xebec do vedení v zápase 2:1.

Následně byl opět vidět v zajímavé situaci, kdy nečekaně překřížil s Carlosem a učebnicovým způsobem mu poslal míč do uličky. Bukanýři okamžitě vyletěli ze sedadel a své ruce mohli nechat nahoře, protože se zkušený Carlos Luquez po té, co zvládl kličku před gólmanem, zapsal do listiny střelců.

Pan Dominik Korzár si může mnout ruce, protože mladičký a nezkušený Mary může růst vedle takové hvězdy dmoucí se zkušenostmi jako je Carlos Luquez. Navíc se blíží avizovaný přestup do A týmu dalšího z mladých a talentovaných odchovanců týmu. Již za týden rozšíří řady FC Xebec rychlonohý Šíša (Evžen Šišma), tak jsme zvědavi, jak si tato trojice povede v dalších ligových zápasech.