3. týden (FC Xebec – AFC Břevnov)

Ve třetím týdnu náš tým nastoupil do prestižního duelu s aktuálně druhým týmem ligy AFC Břevnov. Bukanýři si nepřáli nic jiného než výhru. Hnali naše hráče neustále kupředu a vytvořili nádhernou kulisu podtrhnutou krásným slunečním počasím.

Největších ovací při nástupu na hřiště si užil, jako již tradičně, Filip Mareš. Od jeho přeřazení do A-týmu se stal velmi platným hráčem klubu a jako jeden z nejčastěji střílících hráčů také i velkým oblíbencem fanoušků.

Soupeř si byl vědom útočné síly domácího celku, proto nebylo divu, že se zatáhl na vlastní polovinu v naději, že urve pár protiútoků. Naproti tomu trenér Carlos Tenreira si byl vědom ofenzivní síly týmu a naordinoval svým svěřencům pomalejší tempo. Ale ani to neovlivnilo pohodu a rozvahu domácích.

Hned v desáté minutě se ujal slova právě Filip Mareš čekající na hranici ofsaidu na kolmici do uličky mezi brání hráče. Byla to nacvičená souhra a našemu mladému forvardovi nedělalo větších potíží rozjásat domácí tribuny krásným gólem, když obstřelil marně se snažícího gólmana hostí. Tím Mary znovu přesvědčil o užitečnosti pro domácí tým.

Jedinou skvrnou na celém zápasu bylo zranění Christera Thorstenssona. Před nedávnem se dlouhou dobu kurýroval ze svého zranění, proto to v tribunách jen zašumělo, když mu byly v 17. minutě překotrolovány achilovky. Christer se tím nenechal vyvést z míry a i když trenér signalizoval okamžité střídání, zůstal Christer na hřišti a odvedl velký kus práce.

Nakonec naši borci vyhráli nad soupeřem v poměru 4:1 a zaslouženě ponechali doma tři body do tabulky.