4. týden (Kardan – FC Xebec)

Tým Kardan se výborným výkonem v 3. kole ligy dostal na průběžnou první příčku a sesadil tak náš tým z trůnu ligy VI.31. Další kolo tak přineslo opět boj o přední místa v lize. Hráči týmu Kardan patří mezi hráče s výbornou kondicí a díky silové a nepříjemné hře působí problémy nejednomu týmu. Však trenér Carlos Tenreira naše hráče na to upozorňoval a povzbuzoval je, aby se jejich pressingem nenechali vyvést z míry a hráli svou hru.

Hrát před tolika diváky bylo pro naše hráče výzvou a užívali si atmosféru sobotního dopoledne. Domácí hráli skvěle a dostat se jim na kobylku nebylo jednoduché. Až zkušený Mogens Ragnum krásně umístěnou hlavičkou v 24. minutě otevřel skóre v náš prospěch.

Domácí byli nuceni pootevřít obranu a toho dokázal náramným způsobem využít právě miláček Bukanýrů – Mary (Filip Mareš). Akce z 27. minuty si zaslouží být zapsány zlatým písmem do historie ligy. Jako zkušený borec si Mary položil brankáře a skóroval prakticky do prázdné branky. Když nakonec přidal ještě jeden gólový pozdrav ve 47. minutě, tak Bukanýři šíleli nadšením. Navíc si Mary tímto vylepšil své skóre na úctyhodný jeden gól za zápas a právem se usídlil v čele hodnocení střelců ligy s krásnými 4 góly. Věřím, že jeho první hattrick již klepe na dveře. Moc bychom mu přáli, aby se ho dočkal již v příštím kole.

Náš tým si odvez krásné tři body za zaslouženou výhru 3:0 a znovu se vyhoupl do čela ligy.