Dominik po letech promlouvá

S panem Dominikem Korzárem jsme naposledy mluvili před pěti sezónami. Od té chvíle se majitel klubu FC Xebec odebral do ústraní a neposkytoval novinářům žádné komentáře dění v klubu. Pro připomenutí našim čtenářům opakujeme, že před osmi sezónami pan Dominik koupil krachující tým Soljakovci a postupem času jej přebudoval v perlu VI. lig České republiky. Tým během té doby celkem 4x vyhrál svou soutěž. Plány pana Dominka ale vzali za své a očekávaný postup do vyšších lig dvě sezóny nazpět se nekonal.

Jsme rádi, že pan Dominik nyní svolil k rozhovoru. A zajímá nás, co se stalo?

Celkem nic a přitom hodně. Rozhodli jsme se společně s představenstvem, že vybudujeme tým naprosto od základů. Naše skvělé borce jsme se rozhodli poslat do světa a do týmu nakoupili mladé a nadějné hráče. Například si vezměte Germa (pozn. redakce: brankář týmu FC Xebec). Do týmu se dostal v závěru minulé sezóny. Chtěli jsme řádně vyztužit obrannou hru týmu. Velmi záhy se stal Germ základním stavebním kamenem. U svým spoluhráčů si získal respekt a stal se nejlepším brankářem ligy, kdy za svá záda pustil pouze 5 míčů a celkem 11 v lize vychytal čisté konto. Ze sítě již plných 787 minut nemusel lovit míč.

Co rozhodlo o změně strategického vývoje týmu?

Nechtěli jsme být tuctovým týmem. Velmi rychle jsme se dostali na výslunní VI. lig a nebyl by problém mít tým tak sestavený, že bychom nyní hráli minimálně baráž o IV. ligu. My si chceme fotbal užívat, proto padlo strategické rozhodnutí přebudovat tým na tým střílející z velké vzdálenosti. Takový tým vyžaduje specifické hráče se specifickými vlastnostmi. Nikdo z nás neměl zkušenost s takovým systémem hry, ale ty sezóny, které jsou za námi nám poskytly dostatek zkušeností, abychom věděli, jak takový tým budovat znovu a od píky.

Co můžeme očekávat od vašeho týmu v příští sezóně?

Inu, co? Pěkný fotbal a doufejme i zajímavé výsledky. Rádi bychom skončili v lize do VI. místa. Hráče na to máme. Soupeři jsou mnohem kvalitnější než byli v VI. lize. Ale věříme, že díky naší hře máme na to, abychom překvapili. Pravdou je, že se jedná o soutěž s kvalitními manažery i silnými hráčskými kádry. Ale víte co! Je to jen hra.

Myslíte si, že tým FC Xebec je se čtyřmi tituly plnohodnotným týmem pro V. ligovou úroveň?

Přiznám se, že jsme nepočítali s tím, že postoupíme. A už vůbec ne, že budeme postupovat přímo. Naopak jsme plánovali zůstat v VI. lze ještě minimálně jednu sezónu. Náš aktuální trénink ještě není u konce. Bude nám trvat ještě dvě plné sezóny, takže si dovolím tvrdit, že za dvě sezóny budeme mít tým připravený rvát se o postup do IV. ligy. S tím souvisí také to, že příští sezónu už budeme mít tým připravený na V. ligu, takže všichni věříme, že se nám podaří tuto sezónu dobře ukopat, abychom mohli tu příští jen a jen překvapit.

Proslýchá se, že trenér Messmer končí na trenérské lavičce. Je to pravda?

Ano. Je to pravda. Kevin už dlouhodobě žádá o uvolnění z trenérské pozice. Má i kvalitní náhradu. Matěje Petřeka. Nyní mne mrzí dvojnásob, že jsme Kevinovi nevyšli vstříc, protože tráví poslední dny v domácím léčení. Nastoupil v zápase proti slabšímu soupeři, ale před poločasem musel střídat, protože si poranil achilovku. V jeho věku to byl obdivuhodný výkon, ale zdraví má jen jedno.

Takže ano. Máte pravdu. Matěj během několika dní složí trenérské zkoušky a od nové sezóny nastoupí na trenérskou lavičku jako hlavas.