Postup na dosah?

Před klubem FC Xebec se otevřela možnost postupu do vyšší ligy. Před časem pan Dominik Korzár mluvil o svých představách a plánech pro klub. V nich se chystal na postup do vyšší ligy až za čtyři roky. Nyní je jasné, že příští týden nastoupí borci FC Xebec proti týmu FC PETHAM HAVÍŘOV. Neváhali jsme a pana Dominika jsme vyzpovídali a ptali se po nových plánech v klubové politice.

Pane Dominiku, váš tým začal raketově stoupat o čtyři roky dříve než jste plánoval. Získali jste titul a v sobotu nastoupíte do zápasu proti týmu z vyšší ligy. V případě vítězství postoupíte do V. ligy. Ovlivní to vaše plány s klubem?

Máte pravdu. Pro všechny je letošní sezóna jedním z největších překvapení. Pomalu máme za sebou třetí sezónu. Když jsem koupil licenci týmu, končila sezóna a my jsme se skoro omylem dostali do šesté ligy. Díky dobré práci našeho realizačního týmu se podařil první sezónu skončit na šestém místě a loni dokonce obsadit druhé místo. Letos je to k naší radosti místo první. S tím jsme nepočítali ani ve snu. Náš tým má potenciál, ale kvality stále zaostávají. Nyní ve vedení klubu vede vášnivá debata na téma, zda chceme postoupit do vyšší ligy anebo ne. Docela reálně je na stole žádost na vedení fotbalového svazu o to, abychom zůstali v šesté lize a dál naplňovali náš plán.

 

Říkáte žádost? Není to zbytečné papírování? Vždyť stačí sobotní zápas vypustit a nemusíte nikam nic posílat, ne?

Máte pravdu. Navíc kvalita našeho soupeře je jasná. Jejich hráči jsou kvalitní, hrají pestrý a nápaditý fotbal, který se líbí fanouškům. Na druhou stranu vypustit zápas je neprofesionální. Za naše kluky mohu slíbit, že do zápasu půjdou s plným nasazením, protože je to pro ně další zkušenost. Nicméně mají naordinováno si zápas hlavně užít a přežít ve zdraví, protože naše marodka se v závěru sezóny až nepříjemně rozrostla.

 

Ano. To jsme také zaregistrovali. Ovlivní to nasazení hráčů do zápasu? Prozradíte nám jaké plány máme pro příští zápas, který bude pro vás jistě zápasem sezóny?

To je spíše otázka na trenéra než na mne. Moje doporučení však trenér Tenreiro zná. Rád bych, aby naši klíčoví hráči byli připraveni na příští sezónu bez zranění a mohli od jejího začátku hrát dobrý, kvalitní a líbivý fotbal.

 

Nedalo se nevšimnout mladého “Maryho” (Filip Mareš – pozn. redakce). Nastoupil ke své první seniorské sezóně a hned se z něho stal král střelců. To vás určitě těší. Zvlášť, když se jedná o vašeho odchovance, že?

Mary je fenomén. Nic naplat. Nad jeho výkony jednomu až hlava stojí. Je pravda, že v posledních dvou zápasech neskóroval, ale plnil jiné úkoly. Krom toho, že je výborným hrotovým hráčem, tak zvládá skvěle i hru v záloze, proto byl jeho úkol spíše v tvorbě hry. Však měl luxusní náskok na nejlepší střelce soupeře. Doufáme, že i v příští sezóně zopakuje svůj výkon a bude nadále růst.

Posílit by ho měl pravděpodobně další náš odchovanec – Svatoslav Nikel. Původně jsme ho chtěli poslat na zkušenou jinam, ale nyní je na stole jeho další setrvání v klubu. Jak to všechno dopadne, tak to se naši fans včas dozvědí.

Omlouvám se, ale nyní již musím běžet.