Za čtyři roky raketový start!

Přinášíme vám rozhovor se majitelem klubu FC Xebec, panem Dominikem Korzárem.

Pan Dominik Korzár koupil majoritní podíl krachujícího klubu FC Soljakovci na konci 47. sezóny Hattricku. Během necelých dvou sezón pan Dominik splnil svůj slib a tonoucí klub přeměnil na perlu VI. lig. To, co provedla trenérská dvojice Flahaut – Tenreiro je až neuvěřitelné. Odborníci i fanoušci očekávali boj o udržení v lize, ale tým se bezpečně usadil na druhé pozici za suverénem této sezóny, týmem EkkL.

Pana Dominika Korzára jsme se zeptali, jak je to s dalšími ambicemi klubu.

V loňské sezoně se budoval nový kádr pro VI. ligu. Jak se přestavba týmu podle vás povedla?

Kádr se začal budovat v meziligové přestávce. Všechno jsme postavili na starých zkušených borcích. Jen gólmany jsme angažovali mladé a nadějné. Klubovou brankářskou jedničkou zůstává Miguel Gramunt, i když mu výborně sekunduje náš mladý odchovanec Luboš Čajánek. Když byl Miguel z formy, poznali jsme, jak dobrá byla investice do Luboše, který tým výborně podržel.

Takže my můžeme být jen a jen spokojeni. Navíc se nám osvědčuje prosté pravidlo: Pokud je hráč odjinud, dát hodně na jeho charakter.

Tým jste v posledních dnech výrazněji posílili, dají se tedy očekávat vyšší ambice klubu?

Jestli hráči, kteří přišli, budou posilami, se ještě uvidí. Nikde není napsáno, že jména budou vyhrávat zápasy. Fotbal se hraje na hřišti, navíc si myslím, že favority soutěže jsou jiní. Také uvidíme, kdo postoupí anebo sestoupí do naší ligy v příštím ročníku. Naše snaha je stabilizovat kádr a připravit ho na vyšší soutěž. Pokud se to nepovede teď, tak se o to pokusíme v dalším ročníku. Pro další sezónu budeme mít stejné očekávání jako pro tuto: udržet se v šesté lize.

V příštím ročníku chceme začít dávat šanci našim odchovancům. Zkraje ligy to budou dva hroty: Vlastimil Foltyn a Filip Mareš. Věříme, že své kvality prodají a poperou se o místo v základní sestavě.

Na co byste chtěl diváky pozvat kromě fotbalu?

Tak v první řadě na fotbal, nový trenér již ukázal ovoce své práce a naší fans se mohou těšit na zajímavé duely. Konec sezóny bychom rádi prožili již v poklidu, protože nám již zůstane výborná druhá příčka. Na druhou stranu začátek sezóny bude náročný, ale věříme, že se s tím popereme a předvedeme divákům líbivý fotbal, proto doufám, že nás přijdou podpořit v co nevětší počtu. Je připraveno občerstvení, poločasový zápas přípravek a další věci.

Jak hodnotíte návaznost mezi dorostem a A-týmem?

Můj tým se zrodil z popela a to platí pro oba týmy. Začali jsme zcela od píky a zatím musím přiznat, že to funguje výborně i díky usilovné a neúnavné práci naší sportovní manažerky Jany Hláskové. Náš cíl je zdokonalovat hráče v dorostu a přejeme si, aby jejich první zkušenost s velkým fotbalem byla přestupní stanicí pro reprezentaci Česka.

Trenér Carlo Tenreiro je náročný trenér. Jaké byli jeho požadavky na hráčský kádr a bylo mu ve všem vyhověno?

Carlo je u týmu dlouhodobě a bylo mu ve všem vyhověno. Svou práci odvádí dokonale, proto nemáme nejmenší důvody mu házet klacky pod nohy.

Můžete nastínit jakou má klub koncepci do budoucna?

V našem klubu se velice dobře pracuje s mládeží. V mužích se nám prostě daří, proto vize do budoucna je jasná, pokračovat v nastoleném trendu u mládeže a do čtyř let začít stoupat do nejvyšších lig. Vychovávat jen hráče do VI. ligy je po sportovní a ekonomické stránce špatně.